Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nuarb

Pierwszy automat - Orient do 900 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po kilku godzinach czytania i oglądania wpadły mi w oko dwa modele:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-bambino-fac00009n0

 

oraz

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-contemporary-automatic-ra-ax0007l0hb

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym drugim modelem ??. Bambino wiadomo - same pozytywne opinie - ale dla mnie małym minusem jest dostępność tej wersji kolorystycznej tylko z brązowym paskiem. Drugi wydaje się mi bardziej uniwersalny. Zegarek ma być i do koszuli i do bardziej formalnego ubioru. Jakieś sugestie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym je najpierw przymierzył, bo przy tak wąskim bezelu, zegarek wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. Pierwszy ma minimalnie mniejszą średnicę, ale jeśli masz wąski nadgarstek, to może się to okazać zaletą. Ten drugi ma podwójną datę, a to się czasem przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dutyfree nie ma tych modeli wśród dostępnych. Jeśli chodzi o przymiarkę to nie znalazłem w Lublinie takiej możliwości. Wogóle ciężko tu coś z Orienta znaleźć. Nadgarstek mam nie za duży 17,5 zatem zasiałeś nutkę niepewności. W ostateczności można zrobić zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja Bambino która wkleiłeś wydaje się optycznie mńiejsza z racji podziałki na tarczy.

Sam mam 18 cm nadgarstka i Bambino w wersji z gładka tarcza jest dla mnie na limicie - ale ja lubię raczej mniejsze zegarki.

 

Na pierwszy automat polecam coś z bransoleta, pasek zawsze dokupisz a w druga stronę już nie zawsze. Zerknij na przykład na to:

 

https://www.amazon.de/Orient-Automatik-Edelstahl-Armband-FAC05002D0/dp/B074CSCM8N/ref=asc_df_B074CSCM8N/?tag=googshopde-21&linkCode=df0&hvadid=209938348206&hvpos=1o1&hvnetw=g&hvrand=11551257496778234162&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9041762&hvtargid=aud-861476880395:pla-488443363605&psc=1&th=1&psc=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się podobają to bierz. orient to porządne zegarki. jest wiele innych ciekawych "modelów" tego producenta. ale jak wpadły ci w oko te to tylko brać

rozmiaru 40mm się nie bój. przecież to małe zegarki. musiałbyś mieć nadgarstek chłopca z podstawówki żeby było coś nie tak. optycznie jest z nimi wszystko ok


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bardziej przemawia ten drugi model, Bambino już zbrzydły. Btw, występuje również na bransolecie i te wersję polecam, bo paski Orienta to tragedia, a bransy raczej nie dokupisz oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat tego Bambino z pierwszego linku i to zegarek który zdecydowanie lepiej wygląda na żywo. Bardzo ładna koperta, satynowana starannie poziomym szlifem po bokach i polerowana z góry i na deklu. Zegarek ma zgrabne proporcje, wydaje siè cieńszy niż faktycznie jest, no i wypukłe szkiełko robi robotę. Jak lubisz "dziadkowy klimat" to ten orient jest dla Ciebie. ;-) Zmień tylko pasek, bo fabryczny jest kijowy. Rozmiar między uszami 19 mm nie rozpieszcza, ale da się spokojnie coś dobrać.

Tutaj go noszę na perlonie.

 

https://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_04_2018/post-100313-0-82365400-1523601188.jpg

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare chińskie przysłowie mówi, że jak nie możesz się zdecydować jakiego Orienta kupić, to kup Big Maco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi. I standardowo im dłużej się zastanawiam tym więcej pytań. Zdecydowany jestem na pasek. Tego bambino chyba na razie sobie odpuszczę, ale wpadł mi jeszcze jeden w oko. Cena wykracza trochę poza budżet ale ....   https://www.otozegarki.pl/zegarki/orient/orient-fer2f003b0-zegarek-japonskiej-marki-orient-er2f003b?ceneo_spo=true

  Kusi mnie ten szafir, a i ogólnie stylistyka bardzo stonowana to czego szukam. Nie mogę jedynie znaleźć żadnych opinii, komentarzy do tego modelu jaki mechanizm w środku itp.? Co sądzicie ? Warty uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wylądował u mnie  RA-AX0007L0HB

Na razie jestem pod wrażeniem wyglądu i jakości wykonania.  Jego dokładność to +30s./tydz. także jest bardzo OK.

Dzięki za wszystkie sugestie i pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niech się nosi!
 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.