Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
premislao

Własna Marka Zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba udało mi się dostać do pilnie strzeżonego projektu Korony Husarii... dc7f6e843991c38759ad911580ef23f1.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, czy są już otwarte zapisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista już zamknięta, może w kolejnej partii ;)

 

A poważnie polecam spróbować przez aliexpress. Nie powinno być chyba problemu z zamówieniem próbek, przed kupnem pełnej ilości. A poza tym warto poczytać wspomnienia tych, którzy przeszli już tę drogę i mają swoją markę. Są tu tacy. Warto też poprosić o sugestie osoby na forum - jak zegarek ma wyglądać, jak i z czego być wykonany - łatwiej się sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy tak napchanym rynku i stosunkowo niewielkim zainteresowaniu (większość ludzi nie nosi zegarków, a jak już ktoś nosi to zazwyczaj są to zegarki modowe - "my" jestesmy raczej niszą), aby wejść w rynek trzeba się wybić:

- rewelacyjnym marketingiem i współpracą z prasą modową i influencerami i stworzyć markę a'la DW;

- innowacyjnym pomysłem brandu, stylistyką, technologią itd - co oczywiście wymaga koncepcji+współpracy z wykonawcami ze wschodu;

- zjechaniem na bardzo korzystny poziom jakości do ceny - co rzutować będzie na mały zarobek

- stworzenie produktu premium dla nielicznych - ale chyba o tej kategorii nie rozmawiamy. 

 

 

Wydaje mi się, że najłatwiej by było wybić się z pierwszą opcją. Jej minusem jest konieczność posiadania sporego kapitału na rozruch. 

 

Kibicuje każdemu z naszego kraju, który chce coś stworzyć nowego, ale wydaje mi się, że zegarki to ciężki kawałek chleba i warto spróbować czegoś innego. Kolega dorobił się sporych pieniędzy na handlowaniem gadżetami erotycznymi z chin. 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sugerowałbym zorientować się, jakie typy zegarków schodzą teraz na rynku, potem przejrzeć to, co oferują chińscy producenci na otwartym rynku jako zegarki no name (to jest w zasadzie zaproszenie do współpracy), na tej podstawie opracować koncepcję kolekcji (na początek małej, ale żeby była spójna), następnie zastanowić się, jakie zmiany wprowadzić do gotowych modeli, żeby różniły się od typowych zrzynek z roleksa czy omegi (zmienić przynajmniej wskazówki i liternictwo), wymyślić naprawdę dobrą nazwę i działać. Sądząc z tego, co obserwuję, dobry brand na dzisiaj powinien nawiązywać do tradycji, nazwać markę jakimś nazwiskiem albo powiedzmy "Horlogerie Varsovie" czy coś. Boże broń "Polpora", bo kojarzy się z nieapetycznym warzywem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym stanowczo odradzał wchodzenie w ten biznes bez odpowiedniej wiedzy. To pewna droga do utraty kapitału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.