Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
czypek555

Gdzie wykonać renowację ?

Rekomendowane odpowiedzi

Spadkowe porządki i znalazłem zegarek po dziadku. Leżał nieużywany na pewno z 20 lat. Pytanie - co to jest i gdzie zrobić renowację, bo bardzo chciałbym go reanimować i używać.

Niestety nie mam jak go otworzyć. Proszę o namiar na dobrego specjalistę który przywróci mu dawny blask i chód. Z tego co czytam na kopercie to Atlantic Worldmaster Incabloc ( ? - wskazówka zasłania, a nie da się odciągnąć koronki ) 17 rubis

 

Z góry dzięki za pomoc.

7c7cbb7edce443af6891fb40bcbdea59.jpg

I jeszcze zdjęcie dekielka

82e46b5383c864809bfc1714676c786a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Atlantic w stalowej kopercie, wyprodukowany w latach 50.

Warto o niego zadbać - przegląd, wymiana szkiełka i zakup skórzanego paska. Nie ruszałbym tarczy, bo można dosyć łatwo zepsuć.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę, nie ruszać tarczy, zbyt cenna i delikatna. Też mam podobnego ale Speedwaya, też pamiątka. 

post-57210-0-13057500-1580243499_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki wydają się nieoryginalne, jakoś nie pasują wizualnie.

 

A gdzie mógłbym zrobić renowację ? Proszę polećcie kogoś

Edytowane przez czypek555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiałem parę Atlantic-ów w firmie "CHRONOSTAR" MARCIN KAŁDOŃSKI 91-018 ŁÓDŹ UL. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 25, tel. 606-724-470. Czarne Atlantic-i wychodzą rewelacyjnie, białe z l. 70 już gorzej, gdyż nie da się odtworzyć szlifu słonecznego. Chromowanie koperty też nie jest idealne, gdyż trwałość nowego chromu już nie jest taka sama, jak oryginalna. Generalnie - w miarę ok, ale ograniczeniem jest jednak niefabryczna technologia. Mam czarnego Atlantic-a po renowacji, jeśli chcesz - wstawię fotki. 

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiałem parę Atlantic-ów w firmie "CHRONOSTAR" MARCIN KAŁDOŃSKI 91-018 ŁÓDŹ UL. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 25, tel. 606-724-470. Czarne Atlantic-i wychodzą rewelacyjnie, białe z l. 70 już gorzej, gdyż nie da się odtworzyć szlifu słonecznego. Chromowanie koperty też nie jest idealne, gdyż trwałość nowego chromu już nie jest taka sama, jak oryginalna. Generalnie - w miarę ok, ale ograniczeniem jest jednak niefabryczna technologia. Mam czarnego Atlantic-a po renowacji, jeśli chcesz - wstawię fotki.

Tak się składa, że za kilka dni będę w Łodzi mógłbym tam podskoczyć ...

Jeżeli mógłbyś pokazać zdjęcia byłoby fajnie.

Czy ruszałbyś tarczę w moim przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę. Z tego co widzę, to tarcza nie ma szlifu słonecznego i w związku z tym raczej pokusiłbym się na renowację. Chyba że da się ją poprostu profesjonalnie umyć. Koperta natomiast jest w niezłym stanie, dlatego nie ruszałbym jej.

post-30489-0-91285500-1580404159_thumb.jpg

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście Twój Atlantic wyglada świetnie.

U mnie tarcza nie ma szlifu słonecznego, więc korci mnie, żeby spróbować ją umyć. Chyba że naprawdę ryzykuję jej zniszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o renowację tarczy bez szlifu - to naprawdę mozesz liczyć na rewelacyjny wynik. Usunięcie starej powłoki, nałożenie nowej, polerowanie indeksów, nowe punkty z luminową dają świetny efekt. Warunek - oryginał musi być bez szlifu słonecznego. Jeśli tarcza oryginalna ma szlif, efektu "wow" nie będzie...

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj, że po "renowacji" to już nie będzie ten sam zegarek, z którego Twój dziadek 60 lat temu odczytywał godzinę. Do zabaw tego typu polecam zakup jakiegoś egzemplarza z allegro. Takich rzeczy nie robi się zegarkom będącym w rodzinie od kilkudziesięciu lat. Po prostu nie wypada...

 

Ok. 10 lat temu otrzymałem od mojego dziadka tę oto Delbanę. Dziadek osobiście zakupił ją w 1960 roku. Po pięćdziesięciu latach zmieniła właściciela. Widać na niej upływ czasu, ale zrobiłem jej tylko przegląd, kupiłem pasek i założyłem oryginalny sekundnik, bo kiedyś ktoś go podmienił. Ostatnimi czasy noszę ją dumnie dosyć często. Bardzo miłe uczucie, gdy ludzie z pracy pytają mnie o nią a ja opowiadam im tę historię.

post-35535-0-49093000-1580413798_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj, że po "renowacji" to już nie będzie ten sam zegarek, z którego Twój dziadek 60 lat temu odczytywał godzinę. Do zabaw tego typu polecam zakup jakiegoś egzemplarza z allegro. Takich rzeczy nie robi się zegarkom będącym w rodzinie od kilkudziesięciu lat. Po prostu nie wypada...

 

Ok. 10 lat temu otrzymałem od mojego dziadka tę oto Delbanę. Dziadek osobiście zakupił ją w 1960 roku. Po pięćdziesięciu latach zmieniła właściciela. Widać na niej upływ czasu, ale zrobiłem jej tylko przegląd, kupiłem pasek i założyłem oryginalny sekundnik, bo kiedyś ktoś go podmienił. Ostatnimi czasy noszę ją dumnie dosyć często. Bardzo miłe uczucie, gdy ludzie z pracy pytają mnie o nią a ja opowiadam im tę historię.

Ale czy przez „renowację” rozumiesz też umycie tarczy, bez malowania ? Twoje argumenty dot. pamiątki rodzinnej mnie przekonują, ale tarcza z powodu patyny ( brudu ? ) jest bardzo nieczytelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mycie tarczy to nie renowacja. Możesz spróbować patyczkiem do uszu i bardzo delikatnym mydłem na rancie tarczy (w niewidocznym miejscu). Może się udać, ale pewności nie ma.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie będę tego robił, nie umiem otworzyć zegarka, narzędzia mam jedynie do zmiany paska i skrócenia bransolety ;)

 

Myślę raczej o kimś, kto zajmuje się zawodowo reanimacjami takich zegarków. Pytanie zadałem i na razie mam tylko jeden namiar, w Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie poszukałbym wskazówek, a z renowacją nie ma co się śpieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przez „renowację” rozumiesz też umycie tarczy, bez malowania ? Twoje argumenty dot. pamiątki rodzinnej mnie przekonują, ale tarcza z powodu patyny ( brudu ? ) jest bardzo nieczytelna.

Tarcza wydaje się nieczytelna, bo szkło jest zmęczone na maxa. Przy nowym szkle będzie naprawdę nieźle.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.