Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Peccarus

Identyfikacja Longines cal.817

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy klubowicze,

proszę Was o identyfikację tego złoconego Longinesa. Wiem, że pracuje na cal. 817. Niestety nie udało mi się nigdzie w Internecie znaleźć takiego modelu. Czy ktoś z Was posiada jakąś wiedzę na jego temat?

post-75103-0-44437300-1580247008_thumb.jpg

post-75103-0-11101100-1580247017_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie chyba dosyć ciężko. Może więcej info znajdziesz na wewnętrznej stronie dekielka.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę nie mogę go otworzyć, bo należy do znajomej. Nie chciała go otwierać, ale jeżeli będzie taka potrzeba to ja przekonam. Zwłaszcza, że pewnie należałoby przeprowadzić jakiś serwis po tylu latach leżenia w pudełku.

 

Jeszcze w ramach uszczegółowienia ma 22 mm bez koronki. 

Macie pomysły cóż to może być za cudo? Członkowie zagranicznych grup Longinesa także nie mają pomysłu co to za model.

Spróbuję chyba napisać bezpośrednio do Longinesa z prośba o weryfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to szkoda zachodu. Jest to model prawdopodobnie z końca lat 70. lub początku 80. Nic specjalnego, żaden unikat, ani rarytas. Bez urazy.

 

A serwis zapewne mu się przyda, skoro nie był używany przez długi czas.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter, jakiej urazy? Daj spokój  :) Gdybym obrażał się o takie rzeczy,  to chyba bym musiał w psychiatryku wylądować  ;) 

 

Zwłaszcza, że zegar nie jest mój. Po prostu znajoma odziedziczyła go po ciotce i odezwała się do mnie "bo kojarzy, że interesuje się zegarkami", żebym powiedział "ile takie coś może kosztować".

 

Przeszukałem internet (allegro, chrono24, jakies strony z vintage Longinesami) i nic. Nie znalazłem podobnego modelu. Dlatego zapytałem Was, bo chciałbym poznać nazwę w celu wyszukania jakiejkolwiek informacji ile on może kosztować. Dodatkowo mojej kobiecie się spodobał nawet, więc sam sie zastanawiam czy bym go nie odkupił może, bo stan bardzo ładny. Jednak najpierw muszę się czegokolwiek więcej dowiedzieć  ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka dameczka, z chudych lat... Majątku nie będzie. Choć stan ładny.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.catawiki.com/l/19593313-longines-vintage-square-texture-dial-cal-l317-4-women-1950

https://www.catawiki.com/l/19593313-longines-vintage-square-texture-dial-cal-l317-4-women-1950

 

Tu bardzo podobny, z szaloną ceną 3E,koszt wysyłki 35E:)

Wypośrodkuj cenę za zegarek i wysyłkę i prezent dla maaałży masz:)

Edytowane przez MadGravediGGer77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny jak seamaster do submarinera


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podejrzewam o złą wolę, ale koledze Peccarus nie pomagasz:) Chce nabyć dla żony ładnego sikora, a Ty twierdzisz, że niepodobny. Co z tego że inny kaliber (317/817) ważne, że pozłacana kostka Longinesa z tego samego okresu. Mechanizmy optycznie wyglądają podobnie, więc "za dobry pieniądz" zegarek był do wzięcia.

Szukając ofert z mechanizmem wskazanym przez właściciela tematu znalazłem kostkę, ale cena była wygórowana. 

 

Tu kaliber 817 za 130 E

 


 

a tu sam mechanizm:

 


 

Wiem, też niepodobne

Edytowane przez MadGravediGGer77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.