Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
ewaga

Stara męska Omega

Recommended Posts

Wyglada jak zloty skladak.

Na wewn stronie dekla sa jakies oznaczenia?

OMEGA SEAMASTER 300M

Wyglada jak zloty skladak.

Na wewn stronie dekla sa jakies oznaczenia?

To jest przedwojenny zegarek mojego dziadka. Podejrzewam, że z lat 30., numery sugerują, że chyba z 1939 roku.

Nie wiem co to za model?

post-111849-0-87373500-1580335965_thumb.jpg

ten jest rzeczywiście przedwojenny

twój jest z 1939 -1943

co do zegarka to tarcza jest malowana a koperta nieopisana co wskazuje na składaka choć te znaki na deklu...

może niedługo wypowie się jakiś spec od zegarków wojskowych

oznaczenie MD to może Dennison który robił złote koperty dla omegi?

OMEGA SEAMASTER 300M

Czy ktoś mi może podpowiedzieć, czy warto reanimować ów zegarek, czy sprzedać na złoto?

W dniu 29.01.2020 o 23:32, CIESLUT napisał(-a):

Wg numeru mechanizm jest chyba powojenny

Jeśli dobrze widzę, że zaczyna się od 93 to raczej 1939/40

17 minut temu, ewaga napisał(-a):

Czy ktoś mi może podpowiedzieć, czy warto reanimować ów zegarek, czy sprzedać na złoto?

A co mi dolega? Ze zdjęć wygląda bardzo dobrze. Jest na chodzie? 

W obecnych czasach omegi nabrały wartości, na pewno znajdziesz kupca za cenę złota z dużą premia za czasomierz. 

Być może to tylko kwestia, czyszczenia i naoliwienia. Ale być może poważniejsza sprawa. Diagnoza zegarmistrza na pewno rozstrzygnęła by dylemat. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By mandolo667
      Cześć! Poszukuję jakiegoś specjalisty / zegarmistrza na terenie Warszawy, który pomógłby mi z oceną autentyczności Omegi. 
      Zegarek będę miał w ręku, podjechałbym ze sprzedawcą. Macie kogoś godnego polecenia?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam
    • By Patrict12
      Cześć wszystkim.
      Panowie i panie jesteście moja ostatnia deską ratunku. Dostałem bon na 700 zł do time trenda. Jestem w stanie dorzucić z 300 zł. Problem jest taki, że wypadłem z aktualności zegarkowych, ostatnio interesowałem się tylko radziecką myślą zegarmistrzowską.
      Bon jak wspomniałem jest do sklepu Timetrend. Szukam już 3 tydzień i nic.
      Macie jakieś propozycje?

Mechanizm obojętny
      Szkło najlepiej szafir
      Tylko nie garniturowiec
      Bajery typu chronograf/tachymetr w ostateczności.

• By lort
      Na sprzedaż Omega Constellation nr ref: 123.13.35.60.60.001

Model damski. Mechanizm kwarcowy.

Rozmiar koperty: 35 mm

Przepiękna purpurowa tarcza i pięknie osadzone diamenty jako indeksy.

Te referencja była produkowana przez Omegę w krótkiej serii, przez krótki czas. Można to zauważyć przeglądając oferty na chrono.

Kupiony od sprawdzonego sprzedawcy w Holandii. Bateria wymieniana w czerwcu 2023.

Zegarek miał stanowić prezent, zatem dokupiłem do niego oryginalne etui podróżne Omegi u Dolińskiego. Jest nowe i nigdy nie było używane.

Trafił na profesjonale odświeżenie koperty.

Pasek jest oryginalny wraz z oryginalnym zapięciem motylkowym.

Na szafirowym szkle jest niewielkie obtarcie widoczne pod pewnym kątem. Starałem się to ukazać na zdjęciu makro.

Stan zegarka oceniam na 8/10

Cena: 7900 PLN. (Ceny na chrono w UE w okolicach 12 k PLN)

Odbiór osobisty Pruszków

Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego.

• By Tineso
      Witam, szukam podobnych zegarków jak na zdjęciach w relatywnie niskiej cenie. Nie potrzebuje ani dużej wodoszczelności ani cudnego mechanizmu, chodzi głównie o podobny kształt koperty za najmniejszą cenę. Raczej szukałbym takiego zegarka na pasku, ale bransoleta też może być. Cena maksymalnie 550zł za nowy. 

PS. to czy zegarek jest w kategorii kobiecej czy męskiej nie ma dla mnie znaczenia, ważne tylko aby pasek/bransoleta nie był zbyt krótki

• By SLAWEK 01
      Cześć Wszystim 😉
      Postanowiłem założyć nowy temat, jak do tej pory nie trafiłem na forum nic o podobnej tematyce, jeśli coś podobnego jest już to proszę o usunięcie, a jeśli nie to zapraszam do zabawy i chwalenia się swoimi zegarkami o podobnej charakterystyce. 
      Ostatnio udało mi się kupić zegarek Orient Multi calendar produkowany wyłącznie na rynek japoński, w sumie na żywo zobaczyłem pierwszy raz zegarek z takim szkiełkiem i od razu "zaiskrzyło". Na żywo robi piorunujące wrażenie, przez trzy dni nie mogłem oderwać od niego oczu, co spojrzenie, to inaczej wyglądał, dodam, że szkiełko jest fazowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, do tego dochodzi cieniowana tarcza w kolorze butelkowej zieleni ze szlifem słonecznym i Multi kalendarzem w kolorystyce rainbow, wskazówki delikatne, proste plus czerwony sekundnik. Indeksy godzinowe w sumie pięć 😊 w kształcie maleńkich diamencikow. Całość jest zamknięta w kopercie idealnie spasowanej ze szklem w super rozmiarze 37mm i delikatnie ząbkowanej lunecie. 
      P.S dla ciekawości dodam że jest to automacik, który przez trzy tygodnie zrobił +2sek👏
      Jeśli posiadacie coś w tym stylu to serdecznie zapraszam.
      Poniżej kilka fotek tego nietuzinkowego czasomierza.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.