Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Metrols

Problem z zegarkiem G-Shock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgodnie z tematem, mam problem z zegarkiem firmy G-Shock, a mianowicie, nie mogę go ponownie uruchomić po wymianie baterii, oglądałem różne filmy na YouTube i z tego co się dowiedziałem trzeba go zresetować. Jednakże po owym resecie zegarek włącza się na pare minut, wyskakuje komunikat "CHG" i zegarek znów się wyłącza, położyłem go na parapecie z myślą żeby się naładował ale to nic nie dało, co zatem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo byl na sloncu? Mamy zime, jakkolwiek by to brzmialo ;) , ale pewnie potrzeba mu dluzszego naswietlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na parapecie na 2-3 dni. Powinno pomoc. Przy obecnym swietle slonecznym ladowanie moze troche zajac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy zwykłym świetle z lampki też się naładuje, czy to już nie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to samo, możesz spróbować ładowania pod lampką halogenową, uwaga na temperaturę! Parapet zawsze najlepszy i ładowanie za darmo:)

 

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naładowaniu, próbowałem włączyć zegarek ( z tego co jest napisane na kopercie trzeba go zresetować ((połączyć blaszkę od baterii z tą dziurką AC np.szpilkami)) i poświećić światłem na wyświetlacz przez chwilę, jednakże teraz po dokonaniu tego zegarek jedynie znów zaczyna się ładować a wcześniej się włączał na chwilę. Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz przede wszystkim, jaki to zegarek. Czy akumulator oryginalny, o takich samych parametrach, jak poprzedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Shock GST-W100D-1A4ER, a akumulator jest ten sam co na początku (CTL920 F)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi TomG80. Może będzie w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgodnie z tematem, mam problem z zegarkiem firmy G-Shock, a mianowicie, nie mogę go ponownie uruchomić po wymianie baterii, oglądałem różne filmy na YouTube i z tego co się dowiedziałem trzeba go zresetować. Jednakże po owym resecie zegarek włącza się na pare minut, wyskakuje komunikat "CHG" i zegarek znów się wyłącza, położyłem go na parapecie z myślą żeby się naładował ale to nic nie dało, co zatem zrobić?

Przy obecnej sile światła słonecznego naładowanie zegarka od pustego do choćby poziomu M to zajmie z tydzień. Do H z 2-3 tygodnie. Zostaw go na parapecie i zapomnij, za tydzień sprawdź. Powinien ruszyć. W naświetlanie LEDami sie nie baw, bo i tak jest słabsze niż ładowanie w pochmurny dzień. Szkoda prądu. Jeśli po tygodniu ekspozycji na światło nadal będzie wyświetlał CHARGE to pewnie aku padnięty i trzeba będzie zmienić na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie jakiś znak szczególny który pokaże że zegarek się naładował? Czy mimo że zegarek się naładował nawet do poziomu H to i tak będzie migało "CHG"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHG powinno zniknac, gdy zegarek podladuje sie do poziomu Low.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHG powinno zniknac, gdy zegarek podladuje sie do poziomu Low.

 

Dokładnie tak. LOW jest bodajże do 20%, potem do 80% M, dalej do 100% H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni na słońcu, "CHG" zniknęło i zegarek automatycznie sam się włączył, naładowany do poziomu "M" :) Teraz jedyny problem to ustawić wskazówki, żeby pokazywały godzinę z wyświetlacza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.