Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Amatsubu

Citizen Aviator CA0695-84E czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Szukam ciekawego pilota do noszenia casualowego, ale również takiego, którego od biedy mógłbym wziąć na siłownię, więc raczej od razu bransoleta i solar/kwarc, a kiedyś bym zaszalał z automatem. Wpadł mi w oko poniższy model Citizena:

 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-aviator-chrono-eco-drive-ca0695-84e?gclid=EAIaIQobChMIq4Cl89a15wIViKiaCh1QhAUEEAQYAyABEgLMTfD_BwE

 

Czy ktoś miał z nimi styczność? Czy jest to w miarę porządny wybór czy lepiej szukać czegoś innego? Albo np. odpuścić piloty (z żalem) i kupić coś z Edifice? 

 

Nie mam żadnego ciśnienia na "prestiżowość" firmy zwłaszcza w tej cenie, tym bardziej, że teraz noszę polecony mi tutaj automat Lorusa za 287zł i uważam, że to bardzo przyjemny cykacz z niezłym wyglądem i wykonaniem.

 

Bardziej interesuje mnie cena/jakość i żeby mi się podobał, więc tańsze propozycje też super:D Idealnie byłoby zamknąć się w 800-900zł. Jest czas, bo kupuję raczej za miesiąc czy dwa, na razie chciałbym się zorientować w opcjach.

 

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen to dobry wybór. Firma robi zegarki z należytą starannością i raczej nie słyszy się, żeby ktoś narzekał na ich jakość.

Pokazany przez Ciebie zegarek ma mechanizm typu eco drive, co oznacza, że zegarek zamiast klasycznej baterii ma akumulatorek i panel słoneczny, który go ładuje.

Zaleta tego rozwiązania jest to, że nie będziesz musiał wymieniać baterii, wada cena, która jest wyższa niż w klasycznym rozwiązaniu.

 

Jeśli zegarek Ci się podoba, warto go kupić.

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie tym razem solar jak najbardziej wchodzi w grę, wręcz wolałbym niż zwykły kwarc, bo automat raczej nie ze względu na przeznaczenie zegarka. W automaty pobawię się jeszcze za jakiś czas.

Tu mi właśnie odpowiada, że jest to jednocześnie fajnie wyglądający pilot i jeszcze z eco-drive. Gdyby jeszcze miał szafir to już w ogóle byłoby fest.

Również czarna koperta i bransoleta czegoś mu dodaje, tylko obawiam się o jakość tej powłoki, ale jest jeszcze normalna srebrna wersja z niebieską tarczą i ta również wygląda bardzo dobrze:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-aviator-chrono-eco-drive-ca0690-88l

 

Tak samo zresztą jak poniższa, ale że chciałbym tym razem od razu z bransoletą...

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-aviator-chrono-eco-drive-ca0693-12a

 

Nie wiem, jest w tym zegarku coś co mnie przyciąga, zresztą dużo pilotów ogólnie mi się podoba, do codziennego noszenia i na siłownię mógłbym po prostu kupić jakiegoś lepszego Edifice szafir + solar, ale ten jakoś mnie bardziej urzeka, tym bardziej, że chyba nie ma za dużo solarnych w tym stylu:P

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przede wszystkim musi Ci się podobać. Zastosowane w nim materiały i technologie też są ważne, ale nie wyniosą nic, jeśli zegarek nie będzie Ci się podobał. W końcu spoglądają na niego kilkadziesiąt jak nie kilkaset razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Citizen jak najbardziej trafia w mój gust, ale raczej chyba srebrny z niebieską tarczą żeby nie było problemów z powłoką.

 

Własnie przez to, że mi sie podoba to bardziej się skłaniam ku niemu aniżeli czemuś z serii Edifice, mimo że to solidne i nowoczesne zegarki. Taki pilot jest bardziej charakterny i powinien być dość uniwersalny, ale jeśli są jeszcze inne fajne opcje kwarc lub solar (preferowany) to chętnie obejrzę żeby podjąć jak najlepszy wybór:)

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Citka ale w wersji bez chrono. Naprawde kawal fajnego zegara.

Proponuje jednak przymierzyc przed zakupem.

post-103011-0-55495400-1580805191_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten Citek ma Duratect to już w ogóle nie przejmowałbym się ścieraniem w czarnym Citku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Citizen jak najbardziej trafia w mój gust, ale raczej chyba srebrny z niebieską tarczą żeby nie było problemów z powłoką.

Własnie przez to, że mi sie podoba to bardziej się skłaniam ku niemu aniżeli czemuś z serii Edifice, mimo że to solidne i nowoczesne zegarki. Taki pilot jest bardziej charakterny i powinien być dość uniwersalny, ale jeśli są jeszcze inne fajne opcje kwarc lub solar (preferowany) to chętnie obejrzę żeby podjąć jak najlepszy wybór:)

Casio z linii ediffice jakoś nigdy do mnie na gadaly, za to ten Citizen ma coś w sobie.

Bralbym wersje bez powłoki, bo jest trwalsza i bezpieczniejsza. Powłoką po jakimś czasie moze, chociaż nie musi się porysowac albo poscierac, co będzie kiepsko wyglądało. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i indywidualnych preferencji.

Kup ten zegarek, który najbardziej Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak z jakością powłoki w wersji czarnej (nie sądzę, że ma Duratect), ale chyba bardziej podoba mi się jednak srebrna z niebieską tarczą. Jest bardziej interesująca, chociaż czarne koperty i bransolety są rzadsze:p Musiałbym je chyba zobaczyć na żywo:p

 

Będę polował na ten zegarek w jak najlepszej cenie, naprawdę mi się podoba, ale ponieważ mam czas na zakup to jeśli ktoś ma jeszcze jakieś fajne propozycje na solarze do codziennego noszenia i nadające się w miarę na siłownię, pilotopodobne lub nie, to będę wdzięczny i chętnie sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko kompletnie niezwiązane z tematem, ale nie chcę zakładać nowego tematu niepotrzebnie. Czy warto kupić w międzyczasie jakiegoś Timexa Waterbury? Słyszałem, że to spoko budżetowe zegarki. a niektóre są teraz na przecenach i design mi się podoba. Chodzi tylko o zegarek na zmianę, w którym mógłbym bez obaw pochodzić, poćwiczyć i specjalnie się nie przejmować.

 

Np. ten Waterbury World Time z materiałowym paskiem za 279zł, ma kopertę ze stali i szkło mineralne, nie mosiądz i akryl:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-timex-waterbury-tw2r43300

 

Nie jest to dużo kasy, a frajdę myślę, że by sprawił zanim kupię tego Citizena i wygląda ładnie. Domyślam się, że za dużo nie ma co przepłacać za Timexa, ale w tej cenie wygląda to przyzwoicie. 

 

Z moim mini rabacikiem wychodzi 270zł:P

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej dołóż te 300 zł i kup jeszcze coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zakup jakiegokolwiek Citizena to dobry wybór, o tyle zakup jakiegokolwiek Timexa jest już mocno dyskusyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatecznie dołożyłem trochę, olałem Timexa i kupiłem tego field watcha Citka:

 

 

 

AW5000-16L-8.jpg

 

 

Trochę się naszukałem, bo wersja z niebieskim paskiem i tarczą w wielu miejscach wyprzedana, ale dostałem za 475zł nową, tylko muszę poczekać kilka dni na realizację. Ma wszystko czego chciałem, wyraźną tarczę, solar, WR 100m, neobrite i stockowy materiałowy pasek, który ujdzie do ćwiczeń i przy tym całość wygląda całkiem fajnie do EDC, tak że myślę że nie będę żałował. Zresztą kupiłem go w konkretnym celu, kiedyś poszaleję z czymś mniej casualowym albo jakimś ciekawym pilotem;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek. Gratuluję i jestem pewien, że będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.