Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kriis88

Orient Bambino vs Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie smile.png

 

Przeszukałem internet wzdłuż i wszerz i znalazłem dwa zegarki, które chciałbym mieć - niestety muszę wybrać jeden sad.png

 

Ostały się dwa automaty jeden Orient Bambino FAC0000DD0 oraz Citizen NY4050-03L (Za tym przemawia szafir + wr50), który model według was będzie lepszym wyborem? Jestem również otwarty na alternatywy. Jeżeli zdecyduję się na Citizena, to czy dopasuję do niego jakąś bransoletę? 

 

Dodam, ze wybrany zegarek ma się lepiej nadawać do codziennego i bardziej eleganckiego ubioru. Do zadań specjalnych mam dw5600

 

 

fac0000dd0.jpg ny4050-03l.jpg

Edytowane przez Kriis88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dałeś zadanie... Mam 3 Bambino, świetna stylistyka Bauhaus w tym akurat modelu, ale ten Citizen jest też świetny. No...to pomogłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie do bardziej eleganckiego stroju - Orient.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie mechanizmów, nie miałem jeszcze do czynienia z Automatami od Citizena, mam tylko Eco Drive i jestem zadowolony... 

 

Znalazłem takie info odnośnie mechanizmu Citizena:

 

Movement : Automatic Mechanical (8200)

 

  • Automatic winding + manual winding
  • Duration approximately 40 hours (maximum hoisting time)
  • Frequency: 21,600 times / hour
  • Number of stones: 21 stones

 

Nie znam się za bardzo , na mechanicznych zegarkach. Będzie ok? 

Edytowane przez Kriis88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardziej do bardziej eleganckiego stroju to Bambino, jak bardziej do codziennego kup Obywatela i przy okazji zyskasz szafir na szkle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Orienta wrzucisz na brązowy pasek, zyska + 5 do charyzmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej :D

 

Mechanizmy - Orient ma 22 Kamienie a Citizen 21... Czy to ma jakieś istotne znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ilość kamieni nie ma żadnego wpływu na niezawodność mechanizmu.

 

Ja bym brał Citizena, bo Bambino już rzygam.

Edytowane przez whst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Citizen. Pomijając już to że ma szafir ale jest z wyglądu ciekawszy. Bambino jest nudne do bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie! 

 

Kupiony - wybór padł na Citizena.

 

Wyszło mnie to 478 zł płatnością Paypalem -> uważam, że mega okazja. Nie jest do kupienia w Polsce widziałem go tylko w internetowym japońskim sklepie gdzie po przeliczeniu z jenów wychodził grubo ponad 950 zł.

 

Dorwałem go na Duty Free Island - akurat jest na wyprzedaży z 310 dolarów na 121,95 :D

 

Jaram się, oj jaram.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen! Zdecydowanie! Popatrzysz i Citek od razu "przyciąga wzrok" pomimo, że to tylko zdjęcia, a nie w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie!

 

Kupiony - wybór padł na Citizena.

 

Wyszło mnie to 478 zł płatnością Paypalem -> uważam, że mega okazja. Nie jest do kupienia w Polsce widziałem go tylko w internetowym japońskim sklepie gdzie po przeliczeniu z jenów wychodził grubo ponad 950 zł.

 

Dorwałem go na Duty Free Island - akurat jest na wyprzedaży z 310 dolarów na 121,95 :D

 

Jaram się, oj jaram.

Dolicz jeszcze dodatkowe opłaty, gdyż paczka najpewniej zostanie zatrzymana przez urząd celny :-) Tak czy siak, gratuluję udanego zakupu.

 

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz jeszcze dodatkowe opłaty, gdyż paczka najpewniej zostanie zatrzymana przez urząd celny :-) Tak czy siak, gratuluję udanego zakupu.

 

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Nie wykluczam tego aczkolwiek kupowałem już u nich i zegarki przychodziły be problemu :)

 

Zawsze jestem przygotowany na ewentualne „dopłaty” ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na fotki nadgarstkowe, dutyfree i creationwatches maja z reguły straszne zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie to zamieszczę foty. Wiem, że maja kiepskie zdjęcia dlatego przed zakupem przejrzałem zdjęcia w sieci i prezentuje się znacznie lepiej :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wieści z frontu!

 

Sprawdziłem tracking paczki - dzisiaj zegarek został wydany do doręczenia.

 

Kupiony na free duty island, wybrana paczka lotnicza (darmowa), zegarek dociera bez dodatkowych opłat.

 

Szkoda tylko, że prawdopodobnie zobaczę go dopiero jutro - dzisiaj jestem na wyjeździe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na fotki nadgarstkowe, dutyfree i creationwatches maja z reguły straszne zdjęcia.

Poniżej obiecane zdjęcia.

 

47fb6b3d6390365c086e585ae6dfdc30.jpg0e903be5e1d92ca1b2a9f5ada4b493ff.jpge10932f3078db22a33c37abb15865f24.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie sie prezentuje, dobry wybor - niech sie nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej obiecane zdjęcia.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Świetny wybór. Citizen na żywo wygląda bardzo fajnie. Szafir to szafir, Bambino to straszny "scratch magnet". Niech się wygodnie nosi.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja - ten citizen jest dobrze wykonany i mniej oklepany niż bambino. Miałem i polecam:)


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.