Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Michelangelo

SARB033 - kurz/paprochy na tarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem sobie na ebay od sprzedawcy dutyzerostore SARBa 033. Zegarek przyszedł w kilka dni, żadnych problemów z dostawą, oryginalne pudełko, gwarancja, bransoleta i dekiel zafoliowane. Jednak kiedy postanowiłem sprawdzić lumę świecąc z bliska na tarczę latarką z telefonu zauważyłem przynajmniej kilkanaście (!) bardzo małych jasnych drobinek na tarczy. Początkowo myślałem, że to kurz na szkiełku (swoją drogą w tym modelu bardzo wyraźnie widać każdą drobinkę kurzu na szkle), ale po obracaniu zegarkiem okazało się że to ewidentnie jakieś cząsteczki na tarczy, w tym przynajmniej jedna od wewnętrznej strony szkła (nie da się jej zetrzeć ścierką z mikrofibry). Dołączam zdjęcie z widocznymi i oznaczonymi kilkoma drobinkami. W dużej rozdzielczości można zobaczyć tutaj: https://i.imgur.com/fKW0GiV.jpg. Drobinek nie widać na szczęście przy pochmurnym oświetleniu, ale zapewne w słoneczny dzień będą widoczne.

 

Zegarek idzie do zwrotu i raczej po zwrocie pieniędzy dam mu drugą szansę. Jednak zastanawiam się czy to Seiko ma tak złą kontrolę jakości? Czy może zegarek pochodzi z końcówki produkcji (wg nr seryjnego lipiec 2009 lub 2019 - zakładam 2019) i w fabryce nikt nie myślał o QC? Może ten sprzedawca wystawia jakieś odrzuty z produkcji (w co raczej ciężko mi uwierzyć, bo kilku Forumowiczów kupiło tam SARBy)? Czy po prostu to pech i taka sztuka trafiła do mnie?

Sprawdziłem przy okazji po tym kątem mojego Raya 2 i żadnej drobinki nie dostrzegłem. W piątce SNZG15 może z 3 da się na siłę dostrzec, ale to dość budżetowy model i przez 2 lata nawet tego nie dostrzegłem.

 

Mam pytanie do posiadaczy SARB033 - czy jeśli przyjrzycie się tarczy waszego zegarka w silnym świetle, np. z latarki telefonu (zwłaszcza przy oświetleniu tarczy pod dużym kątem z boku) to zauważacie jakiekolwiek bardzo drobne cząsteczki?

post-102995-0-05554800-1580850658_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to jakiś refurb ?

Paprochów sporo,nawet w miejscach bez strzałek.

Na kopercie widoczne mikroryski (chyba,że trochę w nim chodziłeś),ogólnie nie wygląda to najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to jakiś refurb ?

Paprochów sporo,nawet w miejscach bez strzałek.

Na kopercie widoczne mikroryski (chyba,że trochę w nim chodziłeś),ogólnie nie wygląda to najlepiej

Część paprochów jest na szkle, zaznaczyłem kilka które są na 100% na tarczy. Zegarek mam od wczoraj, nienoszony. Ale rzeczywiście na kopercie od strony bez koronki są widoczne jakby mikroryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje u nich kupić Sarb017 i tak myślę czy brać tam czy dolozyc i kupic z dobrego źródła w Japonii? Może ktoś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się oddać/wymienić? Masz moje pełne i szczere współczucie bo zegarek zacny a problem nie do machnięcia ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka tym modelu też tak miałem.

Dodatkowo gratis w bonusie skrzypiąca bransoleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zorro napisał(-a):

Normalka tym modelu też tak miałem.

Dodatkowo gratis w bonusie skrzypiąca bransoleta.

No to kolega zdobywa dzisiaj "złotą łopatę" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szuwi napisał(-a):

No to kolega zdobywa dzisiaj "złotą łopatę" 🙂

Dziękuję

Temat obecnej jakości marki Seiko zawsze wart odkopania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.