Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Dylemat przed zakupem - co jeśli nie Rolex?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam wszystkich,

Stoję przed zakupem nowego zegarka, od zawsze chciałem mieć Rolexa i w najbliższych dniach mam zamiar spełnić to marzenie. Jednak chciał bym wiedzieć jakie są alternatywy w tej cenie. Zegarek będzie noszony na zmianę z Tagiem którego mam od dawna, nie szukam garniturowca.

Od jakiegoś czasu przestałem śledzić co się dzieje w świecie zegarków, wiec liczę ze ktoś z forum pomoże mi nadrobić zaległości i podpowie, na co warto by było zwrócić uwagę zanim wejdę do salonu dokonać zakupu?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim modelu rolexa myślisz? Bo cześć modeli jest niedostępna od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim poziomie cenowym mówisz? Rolex ma zegarki od 25k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowy submariner no date czyli w okolicy 10k USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za podobną klasę uważa się Vacheron Constantin (cenową i prestiżową), ale ich modele są mniej working class od submarinera. Jako zegarek EDC może ewentualnie służyć któraś z wersji modelu Overseas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za podobną klasę uważa się Vacheron Constantin (cenową i prestiżową), ale ich modele są mniej working class od submarinera. Jako zegarek EDC może ewentualnie służyć któraś z wersji modelu Overseas.

VC to podobna klasa prestiżowa co Rolex? Raczej nie wśród osób znających się na zegarkach... VC to ze dwa albo i więcej poziomów "wyższy sort".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma być edc to ja bym poszedł w to:

Glashutte-Original-Spezialist-SeaQ-1969-

 

 

A z alternatyw:

seventies.jpg

Cartier-Santos-SG.005.jpg?auto=compress,

Chopard-Alpine-Eagle-41mm-Luxury-Sports-

2_d21be2ff-7779-4d91-a508-7b6a1b0ba0e8.j


ps. jako panerysta musze dorzucić jeszcze te:

233-5+%281%29.jpg

065a91ee1c51d9ecb8133ed25839a180.jpg

14D034-W_05.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakby Cię w dżungli porwali to Rolexem się wybronisz  :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli od dawna chciales miec Suba to kup Suba. Jednak pozostaje problem z dostepnoscia: czekac rok-dwa w kolejce, albo zaplacic troche wiecej i miec od zaraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm nie badałem tematu przyznam się wiec temat dostępności jest mi obcy, a przynajmniej był :)

Ale to tłumaczyło by czemu ceny z okolicy 7-8k skoczyły do prawie 10k USD.

Kupować będę w US, chyba zostaje mi wybrać się do jakiegoś salonu i samemu się przekonać jak to jest z ta dostępnością na miejscu. Poczekać zawsze mogę jeśli różnica w cenie będzie znaczna - i tak czekam na ten zegarek już bardzooooo długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie za podobną klasę uważa się Vacheron Constantin (cenową i prestiżową), ale ich modele są mniej working class od submarinera. Jako zegarek EDC może ewentualnie służyć któraś z wersji modelu Overseas.

Rolex i VC to inne światy, cytowane porównanie jest nieadekwatne. Vacheron Constantin to najwyższa półka, a Rolex - powiedzmy - półka "wyższa średnia". Tak samo jak Patka nie można porównywać z Rolexem, tak samo VC.

 

Do Autora wątku - Submariner to idealny wybór, zwłaszcza jeżeli zawsze chciałeś go mieć. Trudno będzie go zastąpić innym modelem. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex i VC to inne światy, cytowane porównanie jest nieadekwatne. Vacheron Constantin to najwyższa półka, a Rolex - powiedzmy - półka "wyższa średnia". Tak samo jak Patka nie można porównywać z Rolexem, tak samo VC.

 

Do Autora wątku - Submariner to idealny wybór, zwłaszcza jeżeli zawsze chciałeś go mieć. Trudno będzie go zastąpić innym modelem. 

Co prawda to prawda. Osobiście zresztą wolałbym VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli od dawna chciales miec Suba to kup Suba. Jednak pozostaje problem z dostepnoscia: czekac rok-dwa w kolejce, albo zaplacic troche wiecej i miec od zaraz.

Jeden z powodów dlaczego nigdy nie kupię Rolexa. Jest napędzany jakaś bańką. Nie wyobrażam sobie mieć 40k na zegarek i czekać w kolejce 2 lata. Paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z powodów dlaczego nigdy nie kupię Rolexa. Jest napędzany jakaś bańką. Nie wyobrażam sobie mieć 40k na zegarek i czekać w kolejce 2 lata. Paranoja.

Dotyczy to głównie Subów. No jest to dziwne i winduje zegarek w sfery czegoś pośredniego miedzy biżuterią a obiektem kultu. Dziwnie potem nosić coś takiego, a Sub to przecież klasyczny zegarek EDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.