Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
slaviozo

Citizen CB0021-57E - skaczący sekundnik Bateria? czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od przed wczoraj mam problem z Citkiem. Sekundnik mi skacze co 2 s z lekka pauzą.

W sumie stało się to gdy wcisnąłem sprawdzenie czy sie synchronizował z zegarem atomowym. Jest do tego dodatkowy przycisk. Czytałem też  że ew. można próbować reset zrobić lub przestawić godzinę.

 

Ktoś wie jak zrobić taki reset ? Nie mam manuala bo zegarek z drugiej reki odkupiony 2 lata temu. Mam jakąs plytke  CD "małą" ale lapek bez odtwarzacza CD ;]

 

Zegarek noszony itp czy takie akumulatorki często padają?

 

Jaka cena takiej przyjemności. Ktoś ma w Bydgoszczy zaufanego zegarmajstra?

 

 

 

Opis ogólny zegarka
Zegarek Citizen CB0021-57E posiada mechanizm Eco-drive zasilany światłem oraz funkcję synchronizacji falami radiowymi z wzorcowym zegarem atomowym.
 
Mechanizm H145 znalazlem dzieki temu instrukcje ;) 
 

Zegarek to taki model jak w linku:

Edytowane przez slaviozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz serwis Citizena. Prywatni zegarmistrze jak nie sprzedaja Citka nie zalatwia czesci


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam

 

Od przed wczoraj mam problem z Citkiem. Sekundnik mi skacze co 2 s z lekka pauzą.

W sumie stało się to gdy wcisnąłem sprawdzenie czy sie synchronizował z zegarem atomowym. Jest do tego dodatkowy przycisk. Czytałem też że ew. można próbować reset zrobić lub przestawić godzinę.

 

Ktoś wie jak zrobić taki reset ? Nie mam manuala bo zegarek z drugiej reki odkupiony 2 lata temu. Mam jakąs plytke CD "małą" ale lapek bez odtwarzacza CD ;]

 

Zegarek noszony itp czy takie akumulatorki często padają?

 

Jaka cena takiej przyjemności. Ktoś ma w Bydgoszczy zaufanego zegarmajstra?

 

 

 

Opis ogólny zegarka

Zegarek Citizen CB0021-57E posiada mechanizm Eco-drive zasilany światłem oraz funkcję synchronizacji falami radiowymi z wzorcowym zegarem atomowym.

 

Mechanizm H145 znalazlem dzieki temu instrukcje ;)

http://www.citizen.pl/uploads/media/product/43e8e3a25534c28e073d5a4cafb55d8b.pdf

 

 

Zegarek to taki model jak w linku:https://www.youtube.com/watch?v=mx0yjsR3pzA

Objawy wskazują na padnięty lub rozładowany akumulator.

1. Spróbuj na kilka minut na światło najlepiej słoneczne.

2. Jeśli to nic nie da.. wymiana bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw go na słońce na godzinę, dwie.

Następne próbuj ręcznie ustawić czas, bo sekundnik dalej będzie skakał (tylko pewnie inaczej)

Jak zacznie normalnie chodzić, to daj mu jeszcze trochę słońca, niech się naładuje do pełna.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria. Gosciu w Time Trandzie wymienil mi baterie na taka  od Sekio po przerobce i bylo spoko na 1 dzien potem znow padlo ;] Dzis dzownil ze sie poddal wiec szukam innego serwisu w Bydzi co bateryjke mi wymieni juz od Citka.

Edytowane przez slaviozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... wiem, że trochę temat starawy, ale tak czytam i czytam i nie wierzę, przecież baterię - akumulator można kupić za 80 zł chocby na alledrogo i samemu wymienić, przecież to nie żadne komplikacje ???? nie kumam tematu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.