Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Klub Miłośników Zegarków Montblanc i Minerva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Trochę mnie dziwi, dlaczego tak zacna marka jaką jest niewątpliwie Montblanc, nie ma jeszcze swojego wątku na tym Forum.

 

W dniu dzisiejszym zakładam zatem oficjalnie temat Klubu Miłośników marki Montblanc i Minerva.

 

Więcej o tej interesującej i coraz lepiej rozpoznawalnej marce zegarków znajdziecie tutaj: 

https://ch24.pl/zegarki/montblanc/historia-marki-montblanc-i-manufaktury-minerva/

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Mariusz

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, to może by tak jeszcze zdjęcie na dobry początek?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zegarek tej marki, Montblanc Ultra Slim Heritage Chronometrie (ref.112515) - idealny garniturowiec z tarczą o stu twarzach :)de1a8537533c46c44b6e5c7dc81eb18a.jpg2dd93178a76942c9102c097832627d62.jpg32310db04226533021eafe943d585dad.jpg410c54c58cd4acaa36e362dccd1c9234.jpge1af225893a5404b4b088da7dd306e71.jpg261bc7f9b12470e42ab141a430a656fa.jpg73735380fba88e7ab05483293e4c6c48.jpg45efbf15eeeb43cfe61e780eb38b96d5.jpg8f265f12777d82fee0894ad9971ddd94.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, zastanawiałem się nad nim. Ostatecznie zdecydowałem się na 119943, głównie ze względu na nawiązanie do przeszłości Minerwy, którą zresztą MB kupił.

 

Zdjęcia wkrótce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa piękne :)

Zdjęcia Kolego....

 

...proszę grzecznie :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mój jeszcze nie dotarł :) będzie w ciągu tygodnia/dwóch. Na pewno zdjęcia będą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wniosek formalny: czy nie można by rozszerzyć wątku na "Montblanc i Minerva"? Technicznie Monty to przedłużenie Minervy, a ona sama bidulka jest u nas na tyle rzadka, ze własnego wątku nie ma potrzeby jej zakładać. A tak jak się trafi, to będzie wiadomo gdzie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wniosek formalny: czy nie można by rozszerzyć wątku na "Montblanc i Minerva"? Technicznie Monty to przedłużenie Minervy, a ona sama bidulka jest u nas na tyle rzadka, ze własnego wątku nie ma potrzeby jej zakładać. A tak jak się trafi, to będzie wiadomo gdzie szukać.

Załatwione :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej Minerwa z 2001 r., jeszcze przed przejęciem przez MB, ref. M484900.

 

W jednym z wywiadów David Ceratto, obecny dyrektor zarządzający w MB, powiedział, że nie planują produkowania zegarków z tym logo na tarczy. Jest ono umieszczane na dekla lub na mostku w mechanizmie.post-90246-0-84628800-1581065907_thumb.jpg

Wywiad z D. Ceratto:

 

https://www.hodinkee.com/articles/davide-cerrato-managing-director-montblanc-interview

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Minerva jest przepiękna, szkoda, ze na rynku kosztuje oczy z głowy.

Są jeszcze stalowe, ale nie znalazłem w obrocie wtórnym.

 

Wielka szkoda, że MB forsuje wyłącznie swoje logo zamiast używać tego, do którego ma przecież pełne prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, nic złego jakby sprzedawać zegarki pod logo Minervy zwłaszcza że jak mówi się Montblanc to widzi się pióra a nie zegarki, przynajmniej moje jest takie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym kolorze tarczy? W butiku powiedzieli, że był tylko jeden w Polsce i sprzedal się w ciągu kilka godzin .

post-90246-0-78396700-1581087272_thumb.jpg

Edytowane przez Hersh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna ta tarcza, zarówno kolor jak i faktura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze pisząc nie dokońca rozumiem ten nowy image, począwszy od logo kończąc na tarczy. Wersje starsze (j.w.) dużo n

bardziej mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hersh, ta landrynka wygląda zjawiskowo.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze pisząc nie dokońca rozumiem ten nowy image, począwszy od logo kończąc na tarczy. Wersje starsze (j.w.) dużo n

bardziej mi się podobają.

Kwestia tylko tego, co się komu podoba. Wzornictwo nowych referencji to nawiązanie do historycznych modeli Minerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, ja to chyba ogólnie nie mam gustu. Jestem na tyle dziwny, że mi się np. suby nie podobają, nawet Twój pięciocyfrowiec. Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, ja to chyba ogólnie nie mam gustu. Jestem na tyle dziwny, że mi się np. suby nie podobają, nawet Twój pięciocyfrowiec. Pozdrawiam !!

No już nie mój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczoraj przyjechał

Bardzo fajny, gratuluję! Mój MB pozdrawia go :)f3a3f363ef5ff91399bea68d8f9d91e4.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.