Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mario1971

Klub Miłośników Zegarków Montblanc i Minerva

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Photoman napisał(-a):

Miałem ogromną nadzieję, że również stanę się posiadaczem tego pięknego zegarka (112515). Polowałem na niego już od jakiegoś czasu, najczęściej na chrono co jakiś czas się pojawiają. Ostatnio były dwa - w USA i Japonii. Z USA właściciel nie wysyła do Polski ze względu na brak ubezpieczenia. Złożyłem więc zapytanie do Japończyka i po potwierdzeniu przesłałem pieniądze. Po kilku dniach dostałem wiadomość od chrono, że pieniądze zostaną mi zwrócone, bo sprzedający nie posiada tego zegarka! Co to ma być? Na tej transakcji (na przewalutowaniu) straciłem 980 zł. Czy jest jakiś sposób na reklamację, skargę do chrono? Zostałem ewidentnie wprowadzony w błąd, a sprzedawca wystawia zegarek, którego nie ma.

 

Skontaktuj się z supportem chrono. Na grupach facebookowych czytałem kilka razy o podobnych przypadkach i udało się odzyskać stratę wynikającą z przewalutowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Skontaktuj się z supportem chrono. Na grupach facebookowych czytałem kilka razy o podobnych przypadkach i udało się odzyskać stratę wynikającą z przewalutowania.

Właśnie wysłałem zapytanie, dzięki. Zobaczę co da sie ugrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Photoman napisał(-a):

Miałem ogromną nadzieję, że również stanę się posiadaczem tego pięknego zegarka (112515). Polowałem na niego już od jakiegoś czasu, najczęściej na chrono co jakiś czas się pojawiają. Ostatnio były dwa - w USA i Japonii. Z USA właściciel nie wysyła do Polski ze względu na brak ubezpieczenia. Złożyłem więc zapytanie do Japończyka i po potwierdzeniu przesłałem pieniądze. Po kilku dniach dostałem wiadomość od chrono, że pieniądze zostaną mi zwrócone, bo sprzedający nie posiada tego zegarka! Co to ma być? Na tej transakcji (na przewalutowaniu) straciłem 980 zł. Czy jest jakiś sposób na reklamację, skargę do chrono? Zostałem ewidentnie wprowadzony w błąd, a sprzedawca wystawia zegarek, którego nie ma.

Miałem podobną sytuację ze sprzedawcą w GB. Płaciłem z konta wielowalutowego w EUR i w takiej walucie CH24 przelało zwrotnie kasę. Mój bank przewalutował mi ją bezprawnie na PLN i naliczył prawie 5% spread. Odwołałem się  - cofneli złotówki a zasilili moje konto w EUR. Słyszałem o przypadkach, że CH24 zwracało różnicę kursową w przypadku anulowania transakcji z winy sprzedawcy. Ps. Moja historia dotyczyła tego samego Montblanc, którego Ty zamawiałeś. 😁


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Miałem podobną sytuację ze sprzedawcą w GB. Płaciłem z konta wielowalutowego w EUR i w takiej walucie CH24 przelało zwrotnie kasę. Mój bank przewalutował mi ją bezprawnie na PLN i naliczył prawie 5% spread. Odwołałem się  - cofneli złotówki a zasilili moje konto w EUR. Słyszałem o przypadkach, że CH24 zwracało różnicę kursową w przypadku anulowania transakcji z winy sprzedawcy. Ps. Moja historia dotyczyła tego samego Montblanc, którego Ty zamawiałeś. 😁

Serio? Ale to była pierwsza próba zakupu, czy już po sprzedaży próbowałeś kolejnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Szyszkops napisał(-a):

Serio? Ale to była pierwsza próba zakupu, czy już po sprzedaży próbowałeś kolejnego?

Pierwsza próba. Ostatecznie kupiłem w butiku Monblanc w Berlinie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Skontaktuj się z supportem chrono. Na grupach facebookowych czytałem kilka razy o podobnych przypadkach i udało się odzyskać stratę wynikającą z przewalutowania.

Po wymianie kilku maili z obsługą klienta udało się uzyskać 215 euro zwrotu. Początkowo bronili się, że zwrócili mi taką samą kwotę jaką wpłaciłem. Następnie poprosili o screeny z banku z transakcji wpłaty i zwrotu i na tej podstawie obliczyli ile straciłem.
Jeszcze raz dzięki za dobrą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie kilku maili z obsługą klienta udało się uzyskać 215 euro zwrotu. Początkowo bronili się, że zwrócili mi taką samą kwotę jaką wpłaciłem. Następnie poprosili o screeny z banku z transakcji wpłaty i zwrotu i na tej podstawie obliczyli ile straciłem.
Jeszcze raz dzięki za dobrą radę.
No to teraz już masz pieniądze żeby kupić MB. Już kilka razy wstawiałem w kilku wątkach, warto żeby kolejny zasilił nasze forum.

https://yourwatches.pl/montblanc-heritage-chronom%C3%A9trie-112515.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=971f6341-1984-831e-b9a4-488d849b2f73

Innym kolegom odwaga do zakupu znikała, jak zegarek jest na wyciągnięcie ręki default_wink.png

P. S. Dopiero teraz zauważyłem, że się sprzedał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, alleck napisał(-a):

No to teraz już masz pieniądze żeby kupić MB. Już kilka razy wstawiałem w kilku wątkach, warto żeby kolejny zasilił nasze forum.

https://yourwatches.pl/montblanc-heritage-chronom%C3%A9trie-112515.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=971f6341-1984-831e-b9a4-488d849b2f73

Innym kolegom odwaga do zakupu znikała, jak zegarek jest na wyciągnięcie ręki default_wink.png

P. S. Dopiero teraz zauważyłem, że się sprzedał :(

Czuje się wywołany do tablicy🙂

Sprzedał się w ubiegłym tygodniu. Czaiłem się na niego jak pies do jerza już w koszyku miałem już płaciłem ale nie chciało przejść. Neta aw hotelu miałem do bani. Myślałem następnego dnia poprawie. No i niedostępny. Może tak miało być...... 

Tak sobie tłumaczę. 

Jest piękny, w swojej prostocie.

Był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Pytania dwa (jedno lamerskie) :
1. Jak z dokladnoscia waszych MB Heritage Chronometrie Ultraslim, ergo manuali? Pomijajac oczywiscie old schoolowosc braku sekundowej wskazowki...
2.Czy da sie ten mechanizm prosto wyregulowac?

 

 582FC89A-9580-4137-8AC3-12D64533D816.thumb.jpeg.73904650f5cd7ab5f76e6c22a138b73d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Niniejszym dołączam do tego zacnego klubu 😀

Po nieudanej transakcji opisanej wyżej nie poddałem się i w miarę regularnie przeglądałem chrono24, aż w końcu trafiłem na ten piękny zegarek. Długo się nie zastanawiałem, a dodatkowym plusem była bransoleta w zestawie.

 

DD093BC1-6B2F-4C7D-9FE4-63D72C158F54.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek jest świetny, ale nie mogę się przekonać do w/w widoku na bransolecie. Może to kwestia opatrzenia się, sam nie wiem...

 

Oczywiście gratuluję udanego polowania!   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też pogratuluję. Bonus w postaci bransolety fajny ...w pasek zawsze można go na jakieś eleganckie wyjście ubrać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Mój automat też jest w zestawie z bransoletą, ale nawet jej nie dopasowywałem do nadgarstka. Moim zdaniem zegarek stworzony do pasków, ale jeśli się lubi bransolety to rzeczywiście czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję 🙂

Ostatnio właśnie wolę zegarki na bransoletach, ale to mi się zmienia co jakiś czas, więc dobrze mieć wtedy alternatywę.

Edytowane przez Photoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zostanie i tak na forum ...cel uświęca środki, więc na pewno kogoś ucieszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak zmiana na pasek ze względu na trudne dopasowanie rozmiaru bransolety- jedno ogniwo robi dużą różnicę.

 

585E09A2-8D6B-4D52-8E7B-AD4A9E5802CC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Photoman napisał(-a):

U mnie jednak zmiana na pasek ze względu na trudne dopasowanie rozmiaru bransolety- jedno ogniwo robi dużą różnicę.

 

Zdecydowanie lepiej 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ostatnio mój wierny towarzysz na wieczorne spacery z psem. Kwarcyk zawsze gotowy do akcji, bez ustawiania godziny, nakręcania itp. 

IMG_4392.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny! Ale chyba musisz reklamować bo masz dwa indeksy z nr 5, a na dole powinna być 6 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Christo napisał(-a):

Świetny! Ale chyba musisz reklamować bo masz dwa indeksy z nr 5, a na dole powinna być 6 😉

Dzięki.
Rzeczywiście, to dziwne, tym bardziej że wczoraj wszystko się zgadzało i 6 było na miejscu. 🙂 Jakaś tajemnicza sprawa z tym okienkiem…

Edytowane przez agremi

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, agremi napisał(-a):

Dzięki.
Rzeczywiście, to dziwne, tym bardziej że wczoraj wszystko się zgadzało i 6 było na miejscu. 🙂 Jakaś tajemnicza sprawa z tym okienkiem…

Może to czasu wehikuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, blut napisał(-a):

Może to czasu wehikuł?

To okienko to jest po prostu koło czasu. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.