Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
RTK-WGM

Spotkania, wydarzenia organizowane przez inne instytucje i osoby

Recommended Posts

Wątek będzie służył jako punkt informacyjny dla wydarzeń (niekomercyjnych) organizowanych przez inne instytucje bądź osoby związane z klubem lub zegarmistrzostwem.

 

W wydarzeniach tych będzie można wziąć udział, po wcześniejszym uzgodnieniu lub sprawdzeniu warunków uczestnictwa.

 

Proszę nie komentować w tym wątku.


Klub (w tym Klubowicze) dostał zaproszenie na udział:

 

Miejsce: Radość (Warszawa) dzielnica Wawra, ul.Powojowa 2

Termin: 28.03.2020r. godz. 12:00 - 14:00

 

"Szanowni Państwo, w dniu 28.03.2020 r. w godzinach 12.00-14.00 w Kulturotece w Radości przy ul.Powojowej 2, odbędzie się uroczyste odsłonięcie zegara i pamiątkowej tablicy, poświęconej Teodorowi Gałeckiemu, przedwojennemu zegarmistrzowi, związanemu z Radością. W związku z tym wydarzeniem, mam propozycję uczestnictwa w naszej lokalnej imprezie. Było by miło, gdybyście Państwo mogli mieć u nas swoje małe stoisko, odpowiadać na pytania osób zainteresowanych, może udałoby się pokazać jakieś eksponaty?"

 

EDYCJA: więcej o zegarmistrzu Teodorze Gałeckim można przeczytać w wątku wstawionym przez wnuka:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/143186-odrobina-historii-zegarmistrzostwa-z-rodzinnych-wygrzebalisk/

 

=========================================================================================================================

 

Z ostatniej chwili / 12-03-2020r./

Z przykrością informuję, że impreza w Radości została odwołana. Niżej informacja z Kulturoteki w Radości.

 

 

Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem koronawirusem, impreza w Kulturotece w Radości w dniu 28.03.2020 zostaje odwołana,

z wyrazami szacunku ........................

 

=============================================================================================================================================

 

 

 

Zainteresowanych zapraszamy do aktywnego udziału. Chętni proszeni są o kontakt z Zarządem Stowarzyszenia KMZiZ.

post-24159-0-26282000-1583404584_thumb.jpeg

Edited by Eugeniusz Szwed

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Polonica w zegarmistrzostwie" - wystawa zegarów oraz prelekcja na temat zegarmistrzostwa, którą poprowadzą nasi klubowicze Piotr Łukasiński oraz Marek Głowacki

 

Miejsce: Muzeum Miasta Mysłowice, ul. Stadionowa 7a, 41-400 Mysłowice

Termin: 05.03.2020r. godz. 17:00

 

O wydarzeniu i autorach:

 

Piotr Łukasiński - mistrz zegarmistrzostwa, kolekcjoner zegarów i zegarków , renowator mebli i zegarów. Właściciel Pracowni Renowacji Mebli i Konserwacji  Zegarów "Dworek" istniejącej od  1998 roku.
W zawodzie zegarmistrza od 1986 roku, dyplom czeladniczy 1989r, mistrzowski 2019r.

Marek Głowacki - historyk, archiwista, renowator mebli i przedmiotów użytkowych, kolekcjoner a także - jeden z niewielu w kraju - drzeworytnik.

Wystawa zawiera zbiór przedmiotów z prywatnych kolekcji zegarów, zegarków, plakatów i ulotek, dotyczących dawnych polskich zegarmistrzów, sprzedawców i twórców zegarów na przestrzeni wieków.
Również przedmiotów związanych z zegarmistrzostwem (narzędzia, czasopisma, gwarancje, pieczątki). Całość wystawy opatrzona będzie słowem i prezentacją wykonaną przez autorów wystawy. Na wystawie będą prezentowane zarówno przedmioty dawne, ale i poloniki współczesne, tworzone przez producentów działających w naszym kraju. Kolekcja jest wciąż tworzona i rozwijana, mamy nadzieję, że spodoba się Państwu  nasz zbiór.

 

post-62679-0-27106400-1581587949_thumb.jpg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By RTK-WGM
   Cykl "Spotkanie z Autorem"
   Beniamin Czapla autor książki "Antoni Patek Zegarmistrz Królów"
   26 luty 2022
   Warszawa, Hotel Platinum, ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 12 (Wilanów)
   (z Dworca Centralnego do Branickiego kursuje autobus linii 522)
   Koszt udziału: w trakcie ustalania
    
   Podczas spotkania zostanie zaprezentowana książka pt. "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" wydawnictwa Iskry. Na miejscu będzie można zdobyć egzemplarz z osobistą dedykacją  autora.
   Spotkanie nie będzie miało ograniczeń czasowych. W jego ramach  będziemy mogli dyskutować, zadawać pytania autorowi czy też chwalić się swoimi Patkami.
    

    
  • By RTK-WGM
   Zarząd Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa, zaprasza na pierwszą edycją wydarzenia o charakterze handlowym „It's All About Watches - Targi zegarmistrzowskie”.
   Wydarzenie będzie miało charakter giełdy zegarów, zegarków oraz narzędzi zegarmistrzowskich, podobnie jak podczas Festiwalu Zegarów i Zegarków "It's All About Watches"
    
   Instytut Europejski / The European Institute
   ul. Piotrkowska 262/264
   90-001 Łódź

   Z wyrazami szacunku
   Prezes SPiRZ - Piotr Łukasiński
    

  • By RTK-WGM
   W dniu 11.01.2022 roku w Warszawie odbyło się spotkanie Zarządów Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa i AuroChronos Festival. Jest to nasza wspólna inicjatywa, o której wielokrotnie rozmawialiśmy wcześniej przy różnych okazjach.
    
       Celem spotkania było omówienie oraz wypracowanie wspólnych kierunków działań dotyczących wzajemnych relacji, możliwości wspólnych warsztatów, wystaw oraz spotkań branżowych, jak również ich tematykę i zakres, na rok bieżący oraz lata następne.
    
       Było to pierwsze nasze spotkanie w takim gronie. Wspólnie jesteśmy przekonani, że w wielu przypadkach razem będziemy mogli zrobić więcej dla wszystkich sympatyków szeroko pojętej sztuki zegarmistrzowskiej i kolekcjonerów zegarów i zegarków.


       
  • By RTK-WGM
   Zarezerwuj datę 25-26 września 2021 i spotkaj się z nami w Łodzi, na V edycji festiwalu "It's all about watches" tym razem pod hasłem "Watches in sports"
    
   Zobacz film promujący spotkanie -> https://youtu.be/9Gjl38a1Oyk
    

  • By RTK-WGM
   Otóż planujemy zrobić spotkanie w Warszawie na temat wizji spotkań corocznych, propozycji zmian, itp... Zapraszam Was do zapisów na listę pod linkiem zamieszczonym poniżej.
    
   Jeśli chcecie wyrazić swoją opinię, aktywnie uczestniczyć w życiu klubu KMZiZ oraz Stowarzyszenia, zaproponować coś od siebie to będzie to dobry czas i miejsce. Planujemy spotkać się w Warszawie w kawiarni pod Cechem Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników blisko Starego Rynku. Termin jeszcze jest do ustalenia. Zapraszam do rozmów o przyszłości ...
    
    
   Zapisy w tym wątku
   http://zegarkiclub.pl/forum/topic/149098-spotkanie-doroczne-kmziz-2018/page-3?do=findComment&comment=2212351
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.