Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
RTK-WGM

Warsztaty RENOWACJI SKRZYŃ ZEGAROWYCH I KONSERWACJI MECHANIZMÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Nasz kolega forumowy organizuje płatne, ale praktyczne

 

WARSZTATY RENOWACJI SKRZYŃ ZEGAROWYCH I KONSERWACJI  MECHANIZMÓW

Budowa * styl * technika * naprawa i odnawianie

15 - 16 lutego  2020r.

 

program :
Sobota
rozpoczęcie , godzina 10.00
1. rozpoznawanie i klasyfikowanie stylów,
2. próby datowania na podstawie obudowy, mechanizmów, technik stolarskich,
3. techniki budowy skrzyń zegarowych
4. techniki wykończeń
5. zajęcia praktyczne :
- zapoznanie się z narzędziami
- analiza uszkodzeń
- demontaż
- naprawa ubytków
- oczyszczanie powierzchni
6. W trakcie zajęć poznamy kolejne tajemnice :
- techniki fornirowania
- intarsja , inkrustacja
- podkłady pod fladrowanie i hebanizowanie

około godziny 18.00 zakończenie zajęć, luźne dyskusje nie tylko o zegarach .

Niedziela
1. krótka powtórka teorii z dnia poprzedniego
2. zajęcia praktyczne
- barwienie
-techniki wykończeń
- politurowanie , woskowanie , olejowanie
3. Techniki czyszczenia i napraw mechanizmów zegarowych.

Każdy z uczestników otrzyma praktyczny mini poradnik z dziedziny renowacji do studiowania w domu. Zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia, fartuchy  oraz materiały. Na prośbę kursantów uruchamiamy mały sklepik z materiałami do renowacji.

Terminy kolejnych warsztatów na rok 2020

14 - 15 marca warsztaty z fornirowania  
18 -19 kwietnia warsztaty z politurowania
23 - 24 maja
20 - 21 czerwca
14 - 19 lipca pięciodniowe warsztaty
22 - 23 sierpnia
19 - 20 września
17 - 18 października
14 - 15 listopada
12 - 13 grudnia

Zapisy przez email
[email protected]
lub tel. 608 53 51 52
Liczba miejsc ograniczona ☺

Koszt: 450 zł / 2 dni
             250 zł / 1 dzień
Warsztaty pięciodniowe koszt 1.200 zł

 

Zaliczki  w wysokości 100 zł wpłacamy na podany nr konta w wiadomości zwrotnej po zapisaniu się.

 

Informacja ma temat bazy noclegowej, która nie jest wliczona w koszt warsztatów w momencie zapisów.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Rupert_s
      Witam wszystkich.
      Rozpocząłem moją przygodę z zegarem kominkowym Samuel Marti z 1900 (chyba). Rodzinne znalezisko ze strychu. Chyba po dawnym upadku - pęknięty marmur, w kilku miejscach porozklejany. Działem na dwa fronty. Z jednej strony doprowadzam marmur do porządku, z drugiej rozebrałem mechanizm. Usmarowany smarem (!!), ale chyba niezbyt zużyty. Trochę tylko poturbowany. Jako, że jest rozebrany to zdjęcia w stanie rozkładu. Chodzi o taki zegar. Wychwyt Brocota.

       
      Problemy mam następujące:
      1) Pęknięty bęben sprężyny od bicia. Nie mogę znaleźć takiego samego - chyba dość nietypowa wysokość. Czy to się daje naprawić? Myślałem o ściśnięciu i lutowaniu z jakąś "łatką" z cienkiej blaszki dla wzmocnienia. Chyba nie powinno kolidować z innymi częściami mechanizmu. Próbował tego ktoś? Daje się to zrobić?

       2) Chciałem zmienić sprężyny po 120 latach, ale udało mi się dostać tylko takie szerokości 20mm. Oryginalne (chyba, bo ktoś to wcześniej rozbierał) mają szerokość 21mm. Czy myślicie, że to będzie jakiś problem?
       
      3) Czy marmur od tych zegarów był w całości klejony? U mnie widać, że w wielu miejscach amatorsko tak, ale zastanawia mnie czy górna półka była klejona w oryginale. Widoczne są bolce i są długie pionowe ściągacze na śrubach utrzymujące całość do kupy. Podobnie okrągły "garnek" na mechanizm jest mocowany na dwóch śrubach. Czy w oryginale to było dodatkowo klejone?
       
      4) Czy możecie pomóc rozszyfrować dane i historię tego zegara? Podobno cyfry te oznaczają długość wahadła i datę produkcji. W milimetrach czy w calach (9,2cala)? Z którego roku? 1900? Na innych częściach też powtarza się numer 2295.

       
      5) Czym odrestaurować "złocone" wzory na marmurze? Wygląda jak złota farba. Macie jakąś sprawdzoną?
       
      Dziękuję bardzo za pomoc. Prace będą trwały długo, zapewne miesiącami, ze względu na brak czasu. Mogę meldować o postępach. Dziękuje bardzo na pomoc intelektualną.
    • Przez RTK-WGM
      Dzięki comiesięcznej edycji klubowego konkursu foto,  szykuje się wyjątkowe spotkanie w Krakowie. Po kilkuczęściowym teoretycznym przewodniku fotografii przygotowanym przez "Gio" przyszedł czas na zajęcia praktyczne ! Miejsce spotkania to oczywiście Kraków, termin  9 -11 września.  Szczegóły sukcesywnie będą przekazywane  w tym wątku przez Andrzeja i Jana. Swoją pomoc w organizacji spotkania zadeklarował też Shreq.  Szykuje się foto - uczta w Krakowie !
       
      Informacje: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/203069-warsztaty-zegarmistrzowskie-4-2022/
    • Przez RTK-WGM
      Jeden z naszych aktywnych i klubowo zaangażowanych  kolegów - Hecke - wybiera się w podróż po USA, zabiera ze sobą zegarki Ball i zamierza z tej wyprawy  przygotować i wydać w postaci albumu relację ze wszystkich miejsc które odwiedzi. Zegarki Ball cały czas będą obecne w tle tej wyprawy.  Wszystko trochę będzie się ocierało o kolejnictwo czyli to co Ball'owi jest bardzo bliskie. 
      W Nowym Sączu 7 - 8 października, podczas naszego spotkania  przedstawiciel marki Ball zaprezentuje nowości, podczas prezentacji marki. Hecke opowie nam o wyprawie po USA z Ballem w kieszeni i na nadgarstku. Ale, to nie wszystko, bo skoro zegarki i kolej, to odwiedzimy fabrykę i zobaczymy produkcję ... ale, to część niespodzianek 😜 Będziemy też w Miasteczku Galicyjskim, a tam jest też coś  zegarkowego ! 
       
      Informacje: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/202028-warsztaty-zegarmistrzowskie-5-2022/
    • Przez RTK-WGM
      Cykl "Spotkanie z Autorem"
      Beniamin Czapla autor książki "Antoni Patek Zegarmistrz Królów"
      26 luty 2022
      Warszawa, sali konferencyjnej na V piętrze w budynku siedziby SM Służew Nad Dolinką przy ul. Mozarta 1 na Mokotowie
      Koszt udziału: w trakcie ustalania
       
      Podczas spotkania zostanie zaprezentowana książka pt. "Antoni Patek Zegarmistrz Królów" wydawnictwa Iskry. Na miejscu będzie można zdobyć egzemplarz z osobistą dedykacją  autora.
      Spotkanie nie będzie miało ograniczeń czasowych. W jego ramach  będziemy mogli dyskutować, zadawać pytania autorowi czy też chwalić się swoimi Patkami.
       

       
    • Przez Eugeniusz Szwed
      To co było planowane na marzec w ubiegłym roku niestety nie odbyło się. Owszem zegar - pomnik ku czci Teodora Gałeciego stoi i  zegar w nim  pracuje, ale odsłonięcie  odbyło się bez udziału miejscowej społeczności i przeszło praktycznie bez echa. 
      Teraz wracamy w to miejsce przy ul. Powojowej 2, 04-860 Warszawa-Wawer. W pierwszą  sobotę  października tj. 2-10-2021r.  od godz 12:00 odbędzie się przed Kulturoteką  lub przy złej pogodzie w salach wewnątrz,  kulturalny piknik nawiązujący do zegarów i czasu. Chętni klubowicze którzy np. chcieliby pokazać swoją kolekcję zegarków czy zegarów ( w ograniczonym zakresie ) lub powiedzieć kilka słów o zegarkach czy pomiarach czasu ( 15 min max ) proszę o kontakt. 
      Jeśli ktoś z Was ma predyspozycje i mógłby podczas tej imprezy pokazać dzieciakom w formie zabawy jak odczytywać czas z tarczy zegara, również proszę o kontakt.
       
      Pierwsza fotka z zegarem jest mojego autorstwa, druga z budynkiem jest własnością  Wawerskiego Centrum Kultury.
       

       
       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.