Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
anderson1976

do kosza

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że

Steinhart Nav B-Uhr:

Argument :

Choćby to że mam dwa Steinhart-y inne modele ,ale jednego mam od 2013roku i wszystko chasa i nic się nie dzieje z nim .

A drugi argument to że Steinhart jest ładniejszy według Mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Laco to ten:

https://novotime.pl/product-pol-3008-ZEGAREK-MESKI-LACO-MEMMINGEN-861746.html

 

Dlaczego, bo najbliżej historycznego modelu no i pięknie cyka unitas.

 

Jest jeszcze Archimede, jak dla mnie także godne uwagi ze względu na porządne koperty ICKLER.

https://www.archimede-watches.com/pilot/pilot-42/

 

No i moje ulubione fliegery Stowa:

https://www.stowa.de/Flieger/

 

A z tych dwóch, to stenek bo jest na unitasie.

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast stenka kup: Glycine Incursore 44mm Manual.

Cieńsza koperta, dużo lepiej wyprofilowana przez co lepiej się układa. Miałem stenka i był niewygodny, Glycine nam nadal i jest świetna.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Laco - bardziej mi się podoba

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco Augsburg Taupe czy Steinhart Nav B-Uhr? Proszę o solidną argumentację.

 

Steinhart to tylko nowoczesne korpo mające przynosić kasę - bez tradycji, bez oryginalności, bez ludzi.

Bez duszy.

Taki Ocean Reef, tylko nie z Chin, a z Bawarii. 

 

Laco, a jeszcze lepiej - Glycine :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecali w granicach +/- 1800 zł ewentualnie max. ~2000 zł? Co do kwestii budżetu mogę być elastyczny. Rozbiega się o pilota, może być nawet diver, itd. Głównie zależy mi na dobrym werku (naciąg automatyczny albo manualny) - nie na jakiejś  Miyocie czy coś w tym stylu, najlepiej werk od samego producenta od którego się kupuje zegarek, np. Tissota czy może być nawet jakaś ETA szwajcarska. Wodoszczelność najlepiej 10 atmosfer, szafirowe szkło z antyrefleksem i  z superluminovą C3. Kolejna kwestia to nie może być typu homage - tak jak steinhart - zdałem sobie właśnie sprawę, że to taka "podróba" IWC - to tak jak bym kupił sobie Icona Vulcano i lansowałbym się, że mam Ferrari albo Lexusa LFA - kwestia co to Wam bliżej przypomina. Myślałem właśnie nad Hamiltonem, albo nad Glyclinem, ale jak ktoś z Was zna się na tyle dobrze w tej sprawie to prosiłbym o dobre pokierowanie. Rozważę każdą propozycję z Waszej strony, dlatego nie wahajcie się udzielić mi rad. Nie chcę byle czego kupić, a później myśleć nad kupnem kolejnego, bo ten nie spełnia wymagań, albo nie jest na tyle wystarczająco satysfakcjonujący, że sprawiłby wrażenie najlepszego wyboru z wszystkich opcji. 

Edytowane przez anderson1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenek to spory zegarek, ale duży plus za unitasa.

Jeśli brać laco to w kopercie b uhra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kolejna kwestia to nie może być typu homage - tak jak steinhart - zdałem sobie właśnie sprawę, że to taka "podróba" IWC

 

Formalnie rzecz biorąc Big Pilot od IWC pojawił się chyba nieco później niż Steinhart, a oba korzystały na popularności zegarków Stowy,.

 

Hamilton Interstellar zawsze na propsie, ale chyba nie znajdziesz w budżecie.

 

Na bazarku też Hamilton:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/181939-hamilton-khaki-field-mechanical/?hl=hamilton

IMHO w całkiem dobrej cenie :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Formalnie rzecz biorąc Big Pilot od IWC pojawił się chyba nieco później niż Steinhart, a oba korzystały na popularności zegarków Stowy,.

Tylko na korzyść IWC przemawia fakt, że obok Stowy, Laco, A.Lange&Sohne i Wempe, oni także robili B-Uhren na potrzeby Luftwaffe, także mieli pełne podstawy, by do takich projektów wrócić.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.