Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Christoffer

Pilot

Recommended Posts

Witam wszystkich, chętnie posłucham Waszych opinii co do tych dwóch zegarków- IWC Mark XVIII Le Petit Prince i Breitling Aviator 8. IWC już przymierzałem i rozmiar koperty pasuje mi idealnie. Breitlinga jeszcze nie ale przynajmniej na zdjęciach poprzez te delikatne czerwone wstawki wydaje się odrobinę ciekawszym modelem. Nie wiem jak z serwisem w przyszłości tych modeli, mechanizmy nie są raczej specjalnie skomplikowane chyba?

A może ktoś ma ciekawą alternatywę do zaproponowania? Zegarek pewnie będę kupował w Szwajcarii, biorąc pod uwagę tamtejsze ceny wychodzi około 3 tys zł mniej na rzecz Breitlinga.

Pozdrawiam

post-27504-0-19701800-1581027828.jpg

post-27504-0-55870500-1581027847_thumb.jpg

Edited by Christoffer

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By rzepcior
      Witam serdecznie, podejrzewam, że starszych kolegów!

Kilka najbliższych dni stoi u mnie pod znakiem dylematu. Od jakiegoś czasu marzył mi się Breitling. Początkowo chciałem kupić entry zegarek, czyli najtańszy z całej ich gamy. Colt 44 Automatic (tańszy jest Quartz, jednakże nie wpada w oko jak Automatic). Oczywiście po przeszukaniu i przestudiowaniu całej gamy, zainteresowałem się innymi modelami i stoję w tej sytuacji przed ciężkim wyborem.

Colt 44 Automatic jest oczywistą oczywistością, jednak traktuję ten model jako opcja zapasowa na ten moment.

Przepiękne są Avengery. Mam możliwość kupna nowego Avenger Seawolf z czarnym cyferblatem. Mam 18-19cm w nadgarstku, więc jego masywna koperta 45mm będzie idealnie wyglądać.

Niemniej jednak jest także inny Avenger, który zachwyca. GMT. Także mam możliwość kupna nowego okazu. Jest cieńszy, mniejszy, gdyż koperta ma 43mm, niemniej jednak pomimo tego i tak mi się podoba. Szczególnie ciekawa dla mnie jest funkcjonalność GMT, jednakże nie jest mi do życia konieczna (telefon komórkowy służy).

Kolejny, chyba najpiękniejszy ze wszystkich do wyboru, jest Superocean Heritage II 46. Cena nowego znacznie przewyższa powyższe modele, jednakże za dużo mniej mam opcję kupna modelu z 2012 roku, w idealnym stanie. Oczywiście jest z papierami i pudełkiem. Tutaj rodzi się pytanie do bardziej doświadczonych kolegów w tej dziedzinie, jest warto kupować już 9 letni zegarek za taką cenę? Mam na myśli kwotę około 13tys PLN. Trochę mnie to odstrasza, jednakże sam w sobie ten zegarek jest chyba najładniejszym z całej gamy (Nie umniejszając Navitimerowi, na którego przyjdzie u mnie czas ).

Pozdrawiam serdecznie
    • By JohnnyJ
      Witam serdecznie

Od pewnego czasu, noszę się z zamiarem zakupu zegarka. W pierwszej kolejności szukam używanej Daytony na bransolecie, w konfiguracji złoto/stal z czarnym bądź szampańskim cyferblatem. Jeszcze na początku roku, widziałem że takie można było znaleźć za ok 50tys, dzisiaj przeglądając ch24 czy inne aukcje, jest już to 76tys zł. Co juz moxno zbliża się do ceny nowego

Jak uważacie, czy ten zegarek jest w tym zasięgu cenowym? 

Widziałem również piękne Omegi, czy Ulysse Nardin, ważne, żeby koperta była złota  Jak na to się zapatrujecie;)? 

No i pytanie, jak bezpiecznie zakupić taki zegarek?
    • By michalop
      ... aż się z radości zacytuję!

... i jeszcze dla porównania wielkości, razem ze starszym, nie produkowanym już IWC Portugieser Hand Wound IW5454

mechanizm, chociaż inhouse, wykończeniem odstaje trochę od większego, starszego brata.

piotrek

• By enpa
      witajcie, zastanawiam się nad kupnem tego Bretilinga:
      https://allegro.pl/oferta/breitling-navitimer-a2332212-full-set-2007r-9597467006
      jest dowod zakupu, ale ponieważ nie wybieram się w tamte rejony Polski żeby sprawdzić go osobiście (to znaczy podjechać tam do jakiegoś zegarmistrza) to chciałbym Was prosić o pomoc w ocenie tej oferty i zegarka
      czy widzicie na tych zdjęciach cokolwiek co powinno wzbudzić czujność?  coś co trzeba sprawdzić przed zakupem? czy może wygląda ok i tylko brać? 
    • By Marcelib
      Witam,
      Przymierzam się do zakupu zegarka IWC od zegarmistrza. Podobno oryginalny mechanizm wraz z tarczą i wskazówkami pochodzi z zegarka kieszonkowego z 1920 roku. Całość zamknięta jest w nową kopertę. Zegarek jest wystawiony za 4500 zł. Proszę o pomoc w stwierdzeniu czy ta oferta jest wiarygodna a cena adekwatna?
      Pozdrawiam,
      Marceli

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.