Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
m4r3k

Bezel? Pierścień?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :)

Chciałbym poprosić Was o pomoc. Bawię się drukarką 3D, wydrukowałem już "z nudów" kilka rzeczy m.in prosty zegarek no, a skoro wydrukowałem to postanowiłem go złożyć, nawet tylko po to, żeby leżał sobie w całości :P
Chciałbym "wykończyć" miejsce styku szkiełka z kopertą właśnie takim elementem jak ten zaznaczony na załączonym zdjęciu. Nooo i tutaj pojawia się problem, bo z tego co wygooglowałem jest to po prostu bezel, ale nigdzie nie mogę znaleźć ani jednego o takim kształcie.
Chciałbym, żeby tak jak tutaj jego przekrój był czymś w rodzaju trójkąta tak jak przedstawia to moja profesionalna grafika wykonana w paincie...

 

Czy ktoś może zna miejsce w którym mogę coś takiego kupić ?

Nie mam zielonego pojęcia, czy da się zrozumieć coś z tego mojego tłumaczenia, ale taką mam nadzieję :D
post-111946-0-86500300-1581098558_thumb.png

 

post-111946-0-14511400-1581098918_thumb.png

 

Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wolałbym jakiś metalowy, tak jak kilka innych elementów. Nie mam pojęcia jak to może się nazywać, ale widziałem to w wielu zegarkach, a jedyny opis tego elementu jaki znalazłem to właśnie bezel, pierścień lub watch crystal tension ring. Widziałem, że stosują to w drewnianych zegarkach, więc musi się dać to gdzieś dostać, raczej sami tego nie produkują tylko gdzieś zamawiają jak szkiełka.

 

post-111946-0-49834600-1581110052_thumb.jpg

Edytowane przez m4r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

 bezel, pierścień lub watch crystal tension ring.

 

attachicon.gifcwc-g10-matt-tension-ring.jpg

To są 3 różne rzeczy, to o co pytasz w pierwszym poście nie jest żadną z nich.

 

Bezel/luneta jest montowany na kopercie.

Chapter ring/pierścień to element ozdobny, często z podziałką minutową, montowany pomiędzy tarczą a szkiełkiem.

Crystal tension ring/"uszczelka" służąca do montowania szkiełka. Montowana od spodu lub od boku(szkiełka), ale nie od góry.

 

To o co pytasz to jakaś zaślepka, i szczerze mówiąc nie spotkałem się żeby jakiś masowy producent coś takiego stosował.

 

Myślę, że źle interpretujesz pierwszy obrazek - tam bezel nie zasłania szkiełka. Obwód tarczy pokrywa się z obwodem szkiełka, bezel ma swój obwód, który nie styka ani nie zachodzi na dwa w/w.

 

Musisz wydrukować zaślepkę jaką potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba dorwać kogoś z tokarką, bo uparłem się na ten metalowy :(
Jednak poszukam jeszcze, bo nie wydaje mi się, żeby wszyscy bawili się w produkcje na własną rękę tego czegoś :/

Może ktoś po prostu produkuje szkła z takimi pierścieniami, nie mam pojęcia, będę szukał, ale dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę chyba dorwać kogoś z tokarką, bo uparłem się na ten metalowy :(

Jednak poszukam jeszcze, bo nie wydaje mi się, żeby wszyscy bawili się w produkcje na własną rękę tego czegoś :/

 

Może ktoś po prostu produkuje szkła z takimi pierścieniami, nie mam pojęcia, będę szukał, ale dziękuję za pomoc :)

 

Bezel jest to ruchomy pierścień osadzony na kopercie w diverach. A Ty szukasz mocowania szkła, taki pierścień nie ma typowej nazwy bo to nie częste rozwiązanie. W drewnianych kopertach się go osadza bo jak się domyślam nie sprawdzi się osadzenie na ścisk, drewno pracuje i by wypadło. 

 

Zastanów się nad szkłem akrylowym osadzonym na rościsk, jest elastyczne i może się sprawdzić w twojej kopercie. Innym rozwiązaniem będzie wklejenie go tak jak sklejają szkła zegarmistrzowie, klejem bezbarwnym 

 

I co najważniejsze wrzuć fotkę tego co już masz, może Ci pomożemy albo doradzimy 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel jest to ruchomy pierścień osadzony na kopercie w diverach.

Właśnie wiem, dlatego trochę mnie zdziwiło, że w tak wielu miejscach ten pierścień mocujący jest nazywany bezelem.

 

A Ty szukasz mocowania szkła, taki pierścień nie ma typowej nazwy bo to nie częste rozwiązanie. W drewnianych kopertach się go osadza bo jak się domyślam nie sprawdzi się osadzenie na ścisk, drewno pracuje i by wypadło. 

Swoją drogą ciekawe jak to jest w przypadku zegarków z drewna, myślałem, że montują tam szkiełko jakimś klejem. Jak wrócę do domu będę miał chwilę czasu to "wystrugam" drewnianą kopertę, zaciekawiło mnie jak to wygląda w praktyce.

 

 

Zastanów się nad szkłem akrylowym osadzonym na rościsk, jest elastyczne i może się sprawdzić w twojej kopercie. Innym rozwiązaniem będzie wklejenie go tak jak sklejają szkła zegarmistrzowie, klejem bezbarwnym 

 

I co najważniejsze wrzuć fotkę tego co już masz, może Ci pomożemy albo doradzimy 

Właśnie myślałem nad wklejeniem i ten pierścień miał w sumie spełniać rolę takiego wykończenia bardziej niż mocowania samego w sobie.

 

Aktualnie jestem w drugiej części Polski więc zdjęcia nie zrobię, ale drukowałem z tego projektu, jedynie niżej osadziłem szkło w kopercie, właśnie po to, żeby zmieścić ten pierścień. Znając życie będę musiał drukować wszystko jeszcze raz, żeby idealnie się zgrywało.

 

post-111946-0-38523200-1581239458_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem, dlatego trochę mnie zdziwiło, że w tak wielu miejscach ten pierścień mocujący jest nazywany bezelem.

 

Swoją drogą ciekawe jak to jest w przypadku zegarków z drewna, myślałem, że montują tam szkiełko jakimś klejem. Jak wrócę do domu będę miał chwilę czasu to "wystrugam" drewnianą kopertę, zaciekawiło mnie jak to wygląda w praktyce.

 

 

Właśnie myślałem nad wklejeniem i ten pierścień miał w sumie spełniać rolę takiego wykończenia bardziej niż mocowania samego w sobie.

 

Aktualnie jestem w drugiej części Polski więc zdjęcia nie zrobię, ale drukowałem z tego projektu, jedynie niżej osadziłem szkło w kopercie, właśnie po to, żeby zmieścić ten pierścień. Znając życie będę musiał drukować wszystko jeszcze raz, żeby idealnie się zgrywało.

 

 

 

może być to ciekawe, jak skończysz wrzuć fotkę jak wygląda.

 

Nim zaczniesz drukować, kup najpierw szkło i do niego drukuj. Jeżeli nie będzie dobrze spasowane, Twój zegarek może zostać pokonany przez zwykły deszcz 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.