Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rafi

Longines Presence Automatic vs Mido Baroncelli Heritage

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę pomierzyć, zobaczymy.


Edyta: niewiele pomierzyłem. Conquesta i Lyre mieli tylko 40mm, które są poza moim obszarem zainteresowań. Ogólnie Lyre 40 jest wręcz ogromny, więc jak coś, to w grę wchodziłby raczej 35. Po raz n-ty przymierzyłem Flagshipa. Chemia sie dalej nie pojawiła. Tuxedo i Silver Arrow fajne, ale chyba jednak szukam czegoś mniejszego.

Najbardziej niezadowolony jestem z tego, że TH calibre 5 date nie mieli w Jubitomie żadnego. Aż dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się uczepię tego co kiedyś napisałeś, że pod uwagę bierzesz też Dolce, tym bardziej, że japońce to mój konik.

Model SACM171 w swoim budżecie bije na głowę konkurencję jeżeli tylko akceptujesz kwarca (10s na rok jak w GS). 

Fasetowane, ostre wskazówki, faktura na tarczy, bardzo ładne, nakładane indeksy no i rozmiar typowo garniturowy. 

 

WTS] Seiko Dolce SACM171 - HAQ, SAPPHIRE, CROC STRAP | WatchCharts

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się uczepię tego co kiedyś napisałeś, że pod uwagę bierzesz też Dolce, tym bardziej, że japońce to mój konik.
Model SACM171 w swoim budżecie bije na głowę konkurencję jeżeli tylko akceptujesz kwarca (10s na rok jak w GS). 
Fasetowane, ostre wskazówki, faktura na tarczy, bardzo ładne, nakładane indeksy no i rozmiar typowo garniturowy. 
 
 


a wiesz, że w niedzielę znów nad nim myślałem. Prędzej czy później go kupię. Raczej prędzej, on jest naprawdę ładny.
To będzie zawodnik na mega formalne okazje.

A tymczasem już czeka na mnie paczuszka w ścianie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, rafi napisał(-a):

Prędzej czy później go kupię. Raczej prędzej, on jest naprawdę ładny.

Wyszedłem z tego samego założenia jakiś czas temu i go sobie sprawiłem. Za jakiś czas zrobię mu pewnie ładną sesję zdjęciową bo jak zwykle producent postarał się o maksymalnie nieatrakcyjne zdjęcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec poszukiwań (na teraz).
Dzięki wszystkim za opinię

Edit: jak bym od razu posłuchał rady [mention]eye_lip [/mention]i [mention]cordi7 [/mention]to bym był półtora roku do przodu
c6975959d43c9d537bb373377e2e7286.jpg&key=2ec182524ffa9a30752e1068cce79d961049b546d2561823fdc68b2e5852dfea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór! 👌

Gratulacje!


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny wybór!
Gratulacje!

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również bym tak wybrał

Dobry wybór


Dzięki. Jestem zadowolony. Zajmuje jakieś 35% czasu nadgarstkowego, mniej więcej tyle samo, co SPB143.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Conquest jest bardzo ładny. Co ciekawe, to typowy EDC z epoki, zegarek o sportowym designie. W czasach, gdy za sportowego uchodzi raczej Casio ProTrek, jest eleganckim garniturowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Conquest jest bardzo ładny. Co ciekawe, to typowy EDC z epoki, zegarek o sportowym designie. W czasach, gdy za sportowego uchodzi raczej Casio ProTrek, jest eleganckim garniturowcem.

Kwestia ewolucji kryteriów tego, czym jest edc a czym garniturowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mężczyzna na co dzień nosił garnitur.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak bywało i kiedy. O której grupie społecznej mówisz?

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój dziadek to musiał być ktoś. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na pewno, zawodowo - nie aż tak. Dress code mocno się przez ostatnie lata poluzował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moich pamiętam jako schorowanych staruszków, obaj chodzili o lasce. Ten od strony matki, rocznik 1910, w dwudziestoleciu międzywojennym (na fotkach) faktycznie paradował ciągle w garniturze i kapeluszu. Posiadał i prowadził w Rawiczu swój własny sklep z futrami. Ja jednak pamiętam tylko schorowanego staruszka, który maczał ręce w gorącej parafinie, i potrzebował masażu pleców specjalnym gumowanym wałkiem. Po domu chodził głównie w piżamie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Lyre nieodparcie kojarzy mi się z najtańszym kwarcowym Atlanticiem. Bardzo mi się ten model nie podoba. Conquest to przy nim dizajnerskie zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.