Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ponieważ kolejny raz "padł" mi mechanizm Ronda 515 proszę o poradę na co można go wymienić "plug & play" ? 

Zegarek to żadne cudo - Adriatica 8056.515.1 - ale mimo, że ma kilkanaście lat i nosiłem go b. często to jest w dobrym stanie (koperta ze stali nierdzewnej, szkiełko szafirowe) i po prostu go lubię ;-))

Co nie zmienia faktu, że już mnie trochę wkurza, że mechanizm jest tak nie trwały ...

Podsumowując chciałbym go jeszcze ponosić i nie wiem czy ponownie wkładać: https://www.mechaniz... 515&results=91 (zakładająć, że taki tam siedzi a nie jakiś HH2 albo HH6 ;-) czy jest szansa na coś trwalszego ? 

Z góry dziękuję za fachowe porady.

ps przepraszam, że powtarzam post (nieco bardziej rozbudowany publikowałem już dziś w dziale "zegarki szwajcarskie") ale najwidoczniej był w złym miejscu ;-)

Na Twoim miejscu zmieniłbym zegarek. A jeśli bardzo by mi zależało na starym to wydatek 35 zł jest raczej śmieszny i ma co się zastanawiać. Trochę to dziwne, że tak często padają Ci te mechanizmy...

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

nie wiem jaka jest przewidywana trwałość tych mechanizmów ale skoro ich cena w "detalu" jest taka to i jakość pewnie adekwatna ;-)

W sumie to czy 2 mechanizmy na kilkanaście lat to faktycznie za mało ? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By ewa_942
      Witam,
      szukam zegarmistrza na śląsku Gliwice, Katowice i okolice chodzi oczywiście o naprawę starych rosyjskich zegarków

• By bercello
      Witam,

Czy ktoś może polecić zegarmistrza (idealnie Wrocław), naprawiającego przedwojenne zegarki?
      Odnalazłem w szafie wśród poniemieckich skarbów babci taki zegarek jak na zdjęciu. Po grawerze na zewnętrznym pudełku wygląda na to że to zegarek z warsztatu Rudolf Fume.
      Zegarek nie chodzi. Jest ekonomiczne uzasadnienie naprawy takiego zegarka? Nie ma on wartości emocjonalnej. Jest po poprzednich właścicielach, którzy opuszczali ziemie odzyskane w pośpiechu....

• By adonizy
      Cześć

mam nietypowy problem z moim Seiko Chronograph, a mianowicie oś tachymetru przesunęła się od kila stopni w prawo.

Aby to naprawić, należy zdjąć bezel wraz ze szkłem, czy udałoby się mniej inwazyjnie? (mam na myśli poprzez wyjęcie mechanizmu i manipulację wewnątrz).

• By damiangr
      Dzień dobry, 

W moim Worldmasterze zerwał się wałek naciągu - niestety w taki sposób że nie jestem w stanie go wyjąć (wałek zerwany wewnątrz mechanizmu).
      Boję się, że uszkodzę mechanizm - proszę o kontakt jeśli znacie kogoś kto może to naprawić (w obecnej sytuacji wyślę go najchętniej do naprawy więc cała Polska).
      Będę też wdzięczny za polecenie zegarmistrza, który może taką usługę wykonać - a może i przy okazji nieco ten mechanizm wyczyścić i nasmarować.

Pozdrawiam
      Damian

• By Lukasz79
      Witam,
      Mam prośbę, mam taki chiński automat, Constantin Durmont, (zdjęcia w załączniku) rozleciało się łożysko i oderwał się wahnik, zegarmistrz powiedział, że potrzebny jest cały ten mechanizm na którym ten wahnik działał.
      Może mi ktoś doradzić czy mogę go gdzieś dostać lub czy ktoś może bawił się takim chińczykiem i ma części do odsprzedania?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.