Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
censor

Poprawne ustawienie kalendarza w zegarku "radiowym" ETT

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję rady i pomocy.

 

Ale do rzeczy: mam zegarek FUNK SOLAR DRIVE HERREN GOBI EDELSTAHL EGS-11251-22L.

Zegarek solarny sterowany radiowo.

Działa – jakby to opisać?: mniej więcej prawidłowo: zasilanie solarne OK, synchronizuje się z DCF77 Frankfurt OK, czas wskazuje dokładnie.

Tylko wskazania kalendarza (dzień tygodnia i dzień miesiąca) zmieniają się w południe.

Co bym nie robił, nastawianie zgodnie z instrukcją, popchnięcie wskazania lub cofnięcie wskazania o 12H, zatrzymanie zegara na dwanaście godzin – nic nie daje, jak go ponownie nastawiam dalej kalendarz przestawia się w południe z dobrego wskazania na dzień następny.

Wyczerpałem już wszystkie pomysły poradźcie co robić: czy zegarmistrz? Czy kosz? Czy może ktoś na forum wymyśli, jak ustawić poprawnie kalendarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, ale bez odpowiedzi jak. :(:angry:

Żaden z wyżej podanych sposobów nie zadziałał, więc zgodnie z instrukcją (producenta) przeszedłem na ustawienia ręczne. 

I tutaj pierwszy zonk, w/g instrukcji na ustawieniach ręcznych (bez synchronizacji DCF) kalendarz miał nie działać, a działał i to poprawnie.

No to zadowolony ustawiłem zegar na synchronizację DCF bo myślałem, że będzie przestawiał już datę prawidłowo, ale niestety dalej to samo - zmiana daty w południe.

Tu moje w........e osiągnęło maxa więc zacząłem ustawiać zegarek na chybił trafił raz synchronizując z DCF a raz nie, pilnując tylko jednego zalecenia z instrukcji by nie robić tego między godziną 10 a drugą by nie uszkodzić kalendarza.

No i tak z miesiąc po kila razy dziennie - zegarek pokazywał jakieś dziwne wskazania godziny i kalendarza, aż tu nagle BINGO wszystko działa poprawnie.

Tylko K...a jak to się stało?

Kurna czuję się jak małpa z brzytwą, która zamiast podciąć sobie gardło ogoliła się na gładko  :unsure:  :wacko:  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie analogiczny problem z Citizenem Blue Angels (AT802054L), dzieje się dokładnie to samo. Po synchronizacji godzina ustawia się perfekt, data jest z czapki. Gdybyś jednak doszedł do tego jak problem się rozwiązał, daj proszę znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż niestety nie pomogę ?

Dalej czuję się jak małpa z brzytwą?

Mój zegarek to tylko ok. 100 euro więc  po ciężkim wku.......niu zaryzykowałem małpią procedurę jak wyżej, ale "numerów" na trafienie nie zapisałem.

Dla twojego citka to bym mojej procedury chyba nie zaryzykował :(

 

Pozdrawiam

 

censor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdziłem na swoim  ETT EGT-11302-22M, czyli radiowy, solarny z mechanicznym datownikiem. Data jest ustawiana mechanicznie poprzez kręcenie koronką i obracanie wskazówek minutowej i godzinowej do przodu aż do uzyskania potrzebnej nam daty. Następnie zgodnie z instrukcją wszystkie wskazówki ustawiamy na godz. 12.00 i jest to początek doby( raczej 24.00). Zegarek ustawi się na właściwą godzinę obracając wskazówkę godzinową od godz. 0.00 do np 9.00 więc wskazówka godzinowa zrobi 3/4 obrotu na cyferblacie, jeśli aktualną godziną jest np. 21.00 to ta wskazówka zrobi pełny obrót i jeszcze 3/4. (21 godzin) a za trzy godziny zmieni się data. W instrukcji jest napisane by ustawić datę z poprzedniego dnia. Ja ustawiłem bieżącą datę, ale byłem pewien, że wskazówki pokazują godz. 00.00.00 a nie godz. 12.00.00

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.