Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dewey

Damski zegarek do 6500 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przymierzam się do zakupu pierwszego, droższego zegarka dla mojej narzeczonej, mam kilka typów, ale chciałbym zasięgnąć fachowej porady na forum :) Dziewczyna ma 31 lat i nie posiada wygórowanych wymagań, w zegarkach lubi złote motywy, styl na granicy elegancji i sportu, naciąg musi być automatyczny lub manualny (to akurat bardziej mój wkład), a średnica od 35mm. Wybór padł na kilka modeli, które podlinkuję poniżej, moje pytanie brzmi, czy w tym przedziale cenowym mogę wyłapać coś lepszego, zarówno pod względem technicznym jak i prestiżu samej marki. Zakupu dokonam na chorono24, więc tak naprawdę interesuje mnie przedział cenowy do 10000 zł. jeśli rozważamy zegarki dostępne w Polskich butikach. 

 

Na chwilę obecną zastanawiamy się nad poniższymi modelami:

 

https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/aikon--id12891081.htm - zdecydowany faworyt od strony wizualnej, nie wiem natomiast jak ta manufaktura jest odbierana na świecie, mam nadzieję, że nie jest to zegarek typu fashion jak DW, Elexa, Michael Kors itd.?

https://www.chrono24.pl/hamilton/khaki-navy-pioneer-lady-automatikuhr-h78205553--id9512275.htm

https://www.chrono24.pl/tissot/t-gold-bridgeport-lady-automatik--id12960332.htm

https://www.chrono24.pl/frederiqueconstant/frederique-constant-lady-classic-automatic--id12053496.htm

https://www.chrono24.pl/frederiqueconstant/frederique-constant-ladies-fc-303lgd3b4-ladies-auto-watch--id10084729.htm

 

Będę wdzięczny za pomoc w dokonaniu wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przymierzam się do zakupu pierwszego, droższego zegarka dla mojej narzeczonej, mam kilka typów, ale chciałbym zasięgnąć fachowej porady na forum smile.png Dziewczyna ma 31 lat i nie posiada wygórowanych wymagań, w zegarkach lubi złote motywy, styl na granicy elegancji i sportu, naciąg musi być automatyczny lub manualny (to akurat bardziej mój wkład), a średnica od 35mm. Wybór padł na kilka modeli, które podlinkuję poniżej, moje pytanie brzmi, czy w tym przedziale cenowym mogę wyłapać coś lepszego, zarówno pod względem technicznym jak i prestiżu samej marki. Zakupu dokonam na chorono24, więc tak naprawdę interesuje mnie przedział cenowy do 10000 zł. jeśli rozważamy zegarki dostępne w Polskich butikach. 

 

Na chwilę obecną zastanawiamy się nad poniższymi modelami:

 

https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/aikon--id12891081.htm - zdecydowany faworyt od strony wizualnej, nie wiem natomiast jak ta manufaktura jest odbierana na świecie, mam nadzieję, że nie jest to zegarek typu fashion jak DW, Elexa, Michael Kors itd.?

https://www.chrono24.pl/hamilton/khaki-navy-pioneer-lady-automatikuhr-h78205553--id9512275.htm

https://www.chrono24.pl/tissot/t-gold-bridgeport-lady-automatik--id12960332.htm

https://www.chrono24.pl/frederiqueconstant/frederique-constant-lady-classic-automatic--id12053496.htm

https://www.chrono24.pl/frederiqueconstant/frederique-constant-ladies-fc-303lgd3b4-ladies-auto-watch--id10084729.htm

 

Będę wdzięczny za pomoc w dokonaniu wyboru.

ML to porządna manufaktura, bez obawy jakiś DW czy inny MK nie ma nawet startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz damski punkt widzenia Ten ML wydaje mi się być najlepszym, najbardziej uniwersalnym wyborem z podanych. Hamilton i Tissot mogą okazać się zbyt sportowe.

Możesz jeszcze obejrzeć oferty Longinesa, marka rozpoznawalna i nikt jej nie postawi na jednej półce z DW. Powinieneś znaleźć kilka modeli stylistycznie podobnych do ML. Tylko nie zawężałabym wyboru do damskich modeli, jeśli zależy Ci na średnicy pow. 35 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre rady, utrwaliły nas w naszym pierwotnym wyborze :) Zauważyłem właśnie, że w sklepie Czas zegarków jest promocja -34%, co daje dokładnie tą samą kwotę za którą chciałem kupić zegarek na chrono24. Z racji tego, że kupno w Polsce, to dużo mniej zachodu, chciałbym go u nich nabyć, ale zanim to zrobię, wolałbym się upewnić, że jest to sklep wiarygodny. Czy ktoś zaopatrywał się u nich w zegarki? Poniżej wklejam link do oferty

 

https://www.czaszegarkow.pl/maurice-lacroix-aikon-bialy-stal-w-odcieniu-zlota-o35-mm-p-342425.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ten link i tak miałem zamiar zamawiać przez chrono24, bo dostawa właśnie do 5 tygodni, dodatkowo do Niemców, z tyloma pozytywnymi opiniami, mam większe zaufanie (niestety), ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że to jakiś ostry przekręt z tym sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrno- zloty faworytem od strony wizualnej to w podobnej kolorystyce jest tez Tag Heuer Aquaracer lady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracer też od razu przyszedł mi do głowy, stylistycznie na pewno by pasował. Obawiam się jednak, że trudno będzie znaleźć taki, który spełniłby wymagania autora wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML Aikon może i najładniejszy, ale czy naprawdę warto wydawać prawie 7000 na werk Sellity? Design też mało oryginalny (Omega Constellation?), a i sama marka budzi jednak wątpliwości (krótka tradycja, dziwaczna polityka cenowa).

7000 to już niemal marki premium: Rado z wyczesaną ceramiką, Tagi cieszące się estymą, złote Longinesy a nawet Mont Blancki.

 

Rozważ Tissota z chronografem. Zacna marka, najlepszy werk z tutaj proponowanych, a "duże" chronografy ładnie wyglądają na damskich nadgarstkach: dodają dziewczynom charakteru i - wbrew pozorom - sprawiają, że wydają się one delikatniejsze i wrażliwsze.

 

Poza tym liczy się "efekt Wow!". Szwajcarski zegarek z trzema wskazówkami, to można już kupić za 1500 PLN, a jak wydasz więcej, to niekoniecznie zostanie to dostrzeżone. Ale zegarek z chronografem... to jest to!

 

Tutaj w polskiej dystrybucji:

https://zegarkicentrum.pl/zegarek-damski-tissot-bridgeport-t71147871/

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/11449_Tissot_Bridgeport_Lady_Automatic_Chrono_Valjoux_T71147871

Sklep zaufane, cenę obniżysz do poziomu z chrono24, a polska gwarancja zawsze na plusie.

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do głosu kolegi @zeno w kwestii ML. Chyba sami nie wiedzą co ze sobą mają począć.

Ale skoro automat to Twój wkład, to sugeruję odpuść. Kobiecie, z nielicznymi wyjątkami, automat nie tylko potrzebny nie jest ale wręcz będzie przeszkadzał. Zatrzyma się raz i drugi i będzie afera. Po co Ci to.

Kwarcyk to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. Na granicy sportu i elegancji, ja bym widział TH Carrera. Rozmiary 32, 35 lub 36 nie pamiętam. Zegar to klasyka niemalże, marka też całkiem nieźle, w każdym razie w porównaniu do ML. A w budżecie teraz na Walentynki to nawet w Polsce się zmieścisz :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno, dziękuję, że w skrócie wyjaśniłeś o co chodzi z tymi wątpliwościami co do ML. Sama nie mam wiedzy a czytając Was zauważyłam, że ML jakoś lubiane nie jest i zastanawiałam się dlaczego. Chociaż przyznaje, że z pokazanych przez autora zegarków to właśnie ML podoba mi się najbardziej.

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno, dziękuję, że w skrócie wyjaśniłeś o co chodzi z tymi wątpliwościami co do ML. Sama nie mam wiedzy a czytając Was zauważyłam, że ML jakoś lubiane nie jest i zastanawiałam się dlaczego. Chociaż przyznaje, że z pokazanych przez autora zegarków to właśnie ML podoba mi się najbardziej.

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Tak to często u nas jest, jak firma nie ma 150 lat tradycji to jest ciężko...

Poczytaj sobie i sama zdecyduj czy warto.

 

https://mauricelacroix.pl/marce/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Apartu jest równie ładny tekst o zegarkach Albert Riele.

 

Maurice Lacroix trudno nazwać manufakturą, to raczej przedsięwzięcie biznesowe. Pomysłodawcą była firma tekstylna Desco von Schulthess, ale to nie do końca były zegarki modowe, co raczej butikowe. Produkowano głównie do butików włoskich. W latach 80. ML robił kwarce i modne wtedy "kolekcjonerskie" zegarki kieszonkowe, aby później - gdy moda się zmieniła - zacząć produkować zegarki naręczne. Sprzedawano zegarki tanio, ale oficjalne ceny katalogowe były bardzo wysokie - czasem 5x wyższe - czym robiono wrażenie produktu elitarnego.

 

Na szerszy rynek ML wszedł w początkach XXI wieku, mniej więcej wtedy, gdy pojawił się Albert Riele i są to - moim zdaniem - porównywalne marki (biorąc pod uwagę efekt skali).

 

A ML podoba Ci się najbardziej, bo to Omega Constellation pożeniona z Royal Oakiem od Audemars Piguet.

 

Maurice Lacroix - podobnie jak Albert Riele - robi bardzo porządne zegarki, ale nie ma co przesadzać. Atlantic robi równie dobre zegarki. 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kolega Zeno napisał o porównaniu Maurice Lacroix do Albert riele potraktował bym w kategorii niesmacznego żartu, A prawdę mówiąc wielkiej bzdury. Maurice Lacroix to uznana Marka Premium Choć faktycznie robiąca błędy marketingowe to od strony technicznej robią sami wiele manufakturowych bardzo skomplikowanych mechanizmów. Np : ML106 ; ML134 ; ML150; ML151 ; ML152 ; ML230 ; ML256 i inne. A co robi Albert Riele? Nic...sklada chinskie elementy z ogolnodostepnymi szwajcarskimi mechanizmami i jest niszowà marką z okolic Tissota nikomu nie znaną. Maurice Lacroix czy ktoś lubi czy nie jest znany na calym swiecie jako marka premium ( cos między Longines a Omega ) .

Poza tym ML Aikon jest wzorowany na Audemars Piquet ale na pewno nie ma nic wspólnego z Omegą Constalation.

Tissot od standardowych ML 2 półki nizej a od Masterpiece to wiele poĺek niżej.

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem proponowany Maurice Lacroix całkiem podobny do Omegi, ale się nie upieram :)

 

 

Maurice-Lacroix-AI6006-PVY13-170-1-Aikon

 

 

To co kolega Zeno napisał o porównaniu Maurice Lacroix do Albert riele potraktował bym w kategorii niesmacznego żartu, A prawdę mówiąc wielkiej bzdury.

 

Porównanie ML do AR pojawiło się, bo ktoś uznał hasło reklamowe ML za prawdę i stwierdził, że ML to firma z tradycjami. Maurice Lacroix ma tradycje zbliżone do Alberta Riele, który przez Apart jest pozycjonowany jako marka luksusowa. I przez wielu Polaków AR jest tak odbierany.

 

Czy Maurice Lacroix to marka premium? W tym - życzliwym dla ML - artykule twierdzą, że to marka, która z “cheap quartz watches manufacturer” awansowała do "affordable luxury", coś pomiędzy Tissot a Oris. Co do "manufakturowych" werków ML, to widać postęp i ambicje, ML robi również zegarki dobrej jakości, ale AR również.

 

Nie dałbym 6500 PLN za Sellitę 200 z napisem Maurice Lacroix. Tak samo, jak nie dałbym 14 000 PLN za Valjoux z napisem Albert Riele. Ale 5000 PLN za Tissota z Valjoux? Seems legit.

 

ML to w ogóle marka dość mało znana. Swego czasu pytałem się tutaj na forum, czy były kwarcowe Pontosy. Widziełm taki na ręce znajomego. I nie dostałem odpowiedzi.  Ty może wiesz? :)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-74721-0-51574400-1581800950.jpg

Pontos kwarcowy. Ale nie wiem jaki model szukasz. Od jakiegos czasu Pontosy są tylko automaty chyba.

Porownywanie ML do Alberta cośtam to jak porownywanie Dacii do Audi...choć nie wiem czy nie obrazilem Dacii porownujac ją do Albert cośtam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix ma tradycje zbliżone do Alberta Riele, który przez Apart jest pozycjonowany jako marka luksusowa. I przez wielu Polaków AR jest tak odbierany.

 

W galerii, w której bywam, w Apart Premium na tej samej półce od lewej

Zenith, Breitling, Albert Riele, IWC.

Tak go pokazują, tak jest odbierany.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak rafi87 brałbym Aquaracera ewentualnie Carrera Lady ale nie mechanicznego tylko kwarcowego. Tak zresztą zrobiłem (padł wybór na Aquaracer'a). Dla przeciętnej kobiety zegarek musi być bezobsługowy - po prostu zakłada i nosi. Już samo zmienianie daty jest na mojej głowie a co dopiero sprawdzanie i poprawianie odchyłki chodu.

Poniżej Carrera, zdjęcie live a nie render ( zaczerpnięte z sieci).

post-66434-0-50295500-1581808870.jpg

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifunnamed (2).jpg

Pontos kwarcowy. Ale nie wiem jaki model szukasz. Od jakiegos czasu Pontosy są tylko automaty chyba.

Porownywanie ML do Alberta cośtam to jak porownywanie Dacii do Audi...choć nie wiem czy nie obrazilem Dacii porownujac ją do Albert cośtam...

 

Pontos Day Date w najnowszym wypuście. Kwarców chyba takich nie robią...

 

Natomiast co do AR vs. ML, to problem nie leży w lekceważeniu ML, tylko w niedocenianiu AR.  Taki jest całkiem OK, a i cena - wbrew moim narzekaniom - nie jest wcale zła.

 

 

Dla przeciętnej kobiety zegarek musi być bezobsługowy - po prostu zakłada i nosi. Już samo zmienianie daty jest na mojej głowie a co dopiero sprawdzanie i poprawianie odchyłki chodu.

Nie ma niestety w zasobach Forum emotki pozwalającej wyrazić moje obrzydzenie na tak arogancką i chamską wypowiedź.

 

Wbrew pozorom kobiety używały zegarków w czasach, gdy nie było kwarców, a w XXI wieku to nawet w kosmos latają.

 

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie ma niestety w zasobach Forum emotki pozwalającej wyrazić moje obrzydzenie na tak arogancką i chamską wypowiedź.

 

Wbrew pozorom kobiety używały zegarków w czasach, gdy nie było kwarców, a w XXI wieku to nawet w kosmos latają.

 

 

Zeno, tu nie ma na co się obrażać @souls_hunter napisał, że dla "przeciętnej" kobiety i myślę, że taka jest prawda. Ile znasz kobiet, które noszą mechaniczne zegarki? Ja żadnej.

Druga sprawa, że jak w końcu się trafi mechaniczny, to często jest tak, że to partnerowi przypada w udziale dbanie o jego ustawienie. Ja też na początku angażowałam do tego męża (choć w moim przypadku było to podyktowane obawą, ze coś urwę albo zepsuję )

To wszystko to tylko statystyka.

Oczywiście nie umniejszam tu roli kobiet w upowszechnianiu zegarków. Ale myślisz, że Maria Antonina czy Caroline Murat same nakręcały swoje zegarki? Albo "miały od tego ludzi", albo się tym wcale nie przejmowały. W późniejszym okresie i innych warunkach pewnie i owszem, kobiety same musiały o to zadbać. Tylko, jakby miały wybór, ciekawe na co by padł. Już sam fakt, że wśród producentów zegarków w damskich liniach przeważają kwarce, o czymś świadczy.

Wracając do rozterek autora wątku, zauważ, że pomysł aby wybrać zegarek mechaniczny, to jego inwencja, a nie partnerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety w zasobach Forum emotki pozwalającej wyrazić moje obrzydzenie na tak arogancką i chamską wypowiedź.

 

Niemniej warto mieć na uwadze, że feminizm kończy się tam, gdzie trzeba szafę wnieść na czwarte piętro :o

A to moja emotikonka za Twoją wypowiedź :wub:

Edytowane przez Tadzik01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma niestety w zasobach Forum emotki pozwalającej wyrazić moje obrzydzenie na tak arogancką i chamską wypowiedź.

 

 

Wytłumacz mi Zeno co w tej wypowiedzi było aroganckiego i chamskiego bo nie łapię chyba... ;)

 

souls_hunter ma moim zdaniem zupełną rację, sam to znam z autopsji  :D  Żona ma kilka zegarków a tym obecnie jeden automat i to mi przypada zawsze zaszczyt ustawienia godziny i daty  :lol:  Zdecydowanie preferuje ona zegarki kwarcowe i przy wyborze kolejnego nie napinam się zupełnie aby kupić automat... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.