Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Pokaż swojego Casio Duro!

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Noodles napisał:

Na filmiku Jody mówi, że skończyły im się prawa autorskie do logo merlina więc muusieli je wywalić. Mogli dać coś w zamian faktycznie. No i rozmiar kurła 

 

Prawa autorskie do ryby? To niech ktoś inny sobie narysuje ją, wrzuci lustrane odbicie i hej. Niech go nazwą ciut inaczej i proszę bardzo, cyk $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cyfrowych marlinach ryba była inna - prawa do tego rysunku też się skończyły? Dawno temu, gdy okrojono linię Duro, pisano, że jej tradycje przejmie linia MTD (MDV-101 zamienił się nawet w MTD-1053) i Edifice EFM, ale nikt nie podejrzewał, że po prostu skąpią na logo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Merlin był swoistym symbolem tego modelu. 
Niestety poszli drogą masówki, upodabniając się do innych. 
Ode mnie zdecydowane NIE.
 
Zamiast udoskonalić (szafir, lepsza luma). 
Jestem tego samego zdania, mogliby dać szafir i sygnowaną koronkę. Nawet pomimo większej ceny to byłaby petarda.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Stockowa bransa jest paździeżowa. Zamówcie sobie to combo:

 

Wiem, że ali ale w sumie za stówkę mamy super jakość

 

https://a.aliexpress.com/_BUBZj6

https://a.aliexpress.com/_BTuMrm (zapięcie do tej bransy potrzeba 18mm wg mojej wiedzy)

 

Pełne ogniwa, kute zapięcie :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Noodles napisał:

Stockowa bransa jest paździeżowa. Zamówcie sobie to combo:

 

Wiem, że ali ale w sumie za stówkę mamy super jakość

 

https://a.aliexpress.com/_BUBZj6

https://a.aliexpress.com/_BTuMrm (zapięcie do tej bransy potrzeba 18mm wg mojej wiedzy)

 

Pełne ogniwa, kute zapięcie :)

Pewny jesteś 18 mm?. Pasek jest 22mm. Czy w kajdanie liczy się to jakoś inaczej? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
1 godzinę temu, Siewca napisał:

Pewny jesteś 18 mm?. Pasek jest 22mm. Czy w kajdanie liczy się to jakoś inaczej? 

 

Z tego co mam obcykane to ten kajdan przy uszach ma 22mm a w zapięciu zwęża się do 18mm.

 

Ja mu wierzę :) i zamówiłem to combo kilka dni temu :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jestem niezmiernie rad z uwagi na to, że primo- mam marlina, secundo- jest bluro.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli zegarek nie sprzeda się jak wersja z marlinkiem, to jest szansa że do niej wrócą. Tylko tę wersję muszą się sprzedawać dużo poniżej założeń. A podejrzewam że tak pewnie nie będzie bo nadal będzie to najtańszy driver dając dużo więcej niż wymaga się w tej kategorii cenowej. Z drugiej strony jeżeli jest jak mówi zegarek powinien być tańszy według mnie. Nie kupili dodatkowej licencji więc cena w dół. Ale niestety po słowach padających w filmie cena będzie taka sama. Szkoda. Bez marlina pusto wygląda ta tarcza. Tak nie naturalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 10:52, Noodles napisał:

Na filmiku Jody mówi, że skończyły im się prawa autorskie do logo merlina więc muusieli je wywalić. Mogli dać coś w zamian faktycznie. No i rozmiar kurła 

 

No właśnie, o co tu chodzi.

 

"Marlin" to jest jakas marka, że trzeba od nich licencję wykupić? Czy po prostu licencja od artysty-plastyka na ten akurat rysunek ryby?

Szukałem w sieci odpowiedzi i nie znalazłem. Jak ktos wie to niech się zlituje, bo nie rozumiem.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na ich miejscu odświeżył Marlina. Nawiązanie do tradycji i legendy, ale w nowym wydaniu. Bo tarcza czy byłby to Marlin albo większy napis- jest zajęta. Dzieje się coś. A tak to pusto trochę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawia ten Merlin. Dotąd kojarzyłem go z Casioka właśnie, z tymi starszymi elektronikami i Duro. Czy jakieś inne marki też korzystają z tej ryby? 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konieczność uzyskania/przedłużania licencji wskazuje jasno, że istnieje gdzieś czyjeś prawo do tego znaczku Marlin. Tylko czy ktoś wie kto to / co to  za właściciel znaku? Jakaś firma co pieczętuje się marlinem? chyba trzeba dzwonić do Jody'ego


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój był kiedyś, teraz ojciec nosi:

 

IMG_3434.JPG

IMG_3435.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Duro ma coś w sobie. Na oryginalnym pasku po prostu był, teraz jest znacznie lepiej, choć żona mówi źe blee ale Ona się nie zna

615C875F-2205-440E-8B6D-EC497CB2B8D4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się o nim i zawsze wzbudzał moją ciekawość. Nadarzyła się okazja na bazarku i oto jest. 

Jestem w szoku, że zegarek za tak niedużą kwotę może być tak wykonany. Serio. Kopara mi opadła. Samuraj schował się do pudełka, żeby się wywstydzić ;) 

Urzeka prostotą, czytelnością, solidnym wykonaniem. Zdecydowanie wymiata w tej cenie.

Bardzo głupio Casio robi pozbywając się rybki... Dodaje klimatu.

 

 

Aw.jpg

Rew.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mały offtop. Do tej pory diver=automat. Zdziwiłem się po weekendzie kiedy biorę zegar do ręki a tu nic nie trzeba ustawiać 😁

Nie da się nie lubić tego zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sahij napisał:

I jeszcze mały offtop. Do tej pory diver=automat. Zdziwiłem się po weekendzie kiedy biorę zegar do ręki a tu nic nie trzeba ustawiać 😁

Nie da się nie lubić tego zegarka. 

 

To prawda. Dokup sobie bransoletę z pełnych ogniw na AliX i będziesz dopiero zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
29 minut temu, Vonziej napisał:

 

To prawda. Dokup sobie bransoletę z pełnych ogniw na AliX i będziesz dopiero zadowolony :)

 

Przyszła do mnie takowa, niestety w mmoim wypadku nie trafiłem z jakością. Endlinki latały jak żyd po sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Noodles napisał:

 

Przyszła do mnie takowa, niestety w mmoim wypadku nie trafiłem z jakością. Endlinki latały jak żyd po sklepie.

 

No można też tak. Tylko wtedy wystąpić o zwrot bo zepsuta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vonziej napisał:

 

To prawda. Dokup sobie bransoletę z pełnych ogniw na AliX i będziesz dopiero zadowolony :)

 Widzę u kolegi niżej, że nie zawsze trafisz :) Możesz mi na prv podesłać linka jeżeli kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Sahij napisał:

 Widzę u kolegi niżej, że nie zawsze trafisz :) Możesz mi na prv podesłać linka jeżeli kupowałeś?

 

Ja nie brałem tej zwykłej tylko jubilee. Przeznaczona do SKXa + dogiąłem delikatnie endlinki. Jeżeli chcesz zwykłą to polecam zajrzyj na YT na kanał Jody'ego (Just one more watch), tam znajdziesz film z tym co zmodował w Duro i w opisie jest link do dobrej, sprawdzonej bransolety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kiedyś Duro. Kupiłem je na początku 2015 i zajechałem je co nieco. Sprzedałem kumplowi bo praktycznie już go nie nosiłem. Niestety zabił on je, obcęgami wyciągając koronkę (sic!).
Ostatnio za nim tęskniłem i jak dowiedziałem się, że Casio odświeża je usuwając Marlina z tarczy i dekla w końcu zamówiłem kolejny egzemplarz.

35b34d77d6c7b7d3b13eb8257b088bd1.jpg

Wysłane z mojego WP5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnąć Szafir zrobić WR200 i  walnąć zamiast Merlinka Rekina Ludojada (żarłacz biały) i będzie Git, zrobić cena poniżej 400zł oraz wprowadzić kontrole jakości aby trafiał w indeksy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.