Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Masu

Konkurs fotograficzny Luty "Świat w monochromie" GŁOSOWANIE

Ankieta Świat w monochromie  

70 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również przyłączam sie do gratulacji. Jedna z najlepszych edycji, a walka niezwykle wyrównana  :)

 

Straciłem swoją moc, ale co mi tam... :blink:  :huh:  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nas, jako organizatorów, szczególnie podbudowuje fakt, że konkursy cieszą się zainteresowaniem zarówno ze strony autorów zdjęć, jak i głosujących. Mamy nadzieję, że kolejne tematy będą dla Was równie ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja generalna została zaktualizowana - wystarczy kliknąć TU żeby sprawdzić pozycje :)

 

Co do zdjęć to przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy przygotowali pracę na tę edycję. Była to edycja bardziej techniczna aniżeli tematyczna stąd nasza radość, że tyle osób wzięło udział, jest jeszcze większa.

 

Zdjęcie 1 Carrot od początku mi się podobało. Aż nie do wiary, że takie detale może wyciągnąć średniej klasy telefon (pozwoliłem sobie sprawdzić dane EXIF pliku, bo byłem ciekaw czym to robiłaś fotkę :D). Motyw z kroplami wygląda cudownie i muszę to kiedyś sam popróbować. Jak widać nie tylko ja to doceniłem. Poza tym praca w odcieniach błękitu na tle wielu czarno-białych fotek też robiła dodatkowy efekt. Gratuluje jeszcze raz :)

 

Zdjęcie 6 lysolek007 nie przekonało mnie od razu. Nawet nie dałem na nie głosu w pierwszym podejściu bo uznałem, że jest po prostu okej, ale nic poza tym. Potem jednak stwierdziłem, że zdjęcie przy dłuższym spojrzeniu zyskuje. Mokre szyny, duży kontrast i (może dopowiedziana jedynie przeze mnie, ale nadal) analogia do tytułowego "świata ", który to symbolizują tory jako swoista podróż po świecie. Ostatecznie mój głos trafił również na to zdjęcie. 

 

Zdjęcie 7 Łosi3k podoba mi się za detele. Na fotkę po prostu miło się patrzy kiedy wyraźnie widać szczotkowany bezel, fakturę na tarczy, a całość dopełnia efekt bokeh. Rzadko kiedy Glycine mi się podobają, a tutaj Ci się udało :)

 

Zdjęcie 10 PistolPete jak zwykle pokazał co znaczy perfekcjonizm. Idealna gra światłem, detale zegarka widoczne lepiej niż na zdjęciach katalogowych producenta. Dodając do tego prawdziwą (jak mniemam) oponę ociekającą wodą, mamy klimat przez duże K. 

 

Zdjęcie 12 rk7000 urzeka mnie dobrze wykorzystaną sepią i ogólną spójnością. To jedno z takich zdjęć, które mogłoby spokojnie zdobić jakąś kartkę okolicznościową na pięknym papierze kredowym. Poza tym ze zdjęcia bije według mnie pozytywna energia co wcale nie jest zawsze tożsame z sepią, bo akurat ten efekt bardzo często uważam za przygnębiający. Oby tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi na "7" też zagłosowałem. Bardzo dobre zdjęcie, choć wg mnie troszkę za ciasne, poza tym idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko bo koledzy i koleżanki już chyba ładnie podsumowali tę edycję. Do tego raczej nie mam łatwości pisania recenzji.

Świetna edycja. Mnóstwo emocji do samego końca. Przyznam, że przez większość czasu nie liczyłem na to że uda mi się znaleźć na podium. Tym bardziej cieszy mnie wynik. Choć uważam, że byłoby sprawiedliwiej gdyby na nim znalazł się również Masu. Jego zdjęcie zdecydowanie na to zasługuje. Inne zdjęcia oczywiście też znakomite. Poziom konkursu w tym miesiącu był nadwyraz wysoki i wyrównany. Obawiam się, ze w następnym poprzeczka okaże się byc jeszcze wyżej zawieszona. Ale to chyba dobrze. :-)

Oby tylko frekwencja uczestników i głosujacych również dopisała. Jednak nasi wspaniali organizatporzy już wiedzą jak o to zadbać. Jeszcze raz dziekuję, że macie siły tak doskonale prowadzić ten konkurs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko bo koledzy i koleżanki już chyba ładnie podsumowali tę edycję. Do tego raczej nie mam łatwości pisania recenzji.

Świetna edycja. Mnóstwo emocji do samego końca. Przyznam, że przez większość czasu nie liczyłem na to że uda mi się znaleźć na podium. Tym bardziej cieszy mnie wynik. Choć uważam, że byłoby sprawiedliwiej gdyby na nim znalazł się również Masu. Jego zdjęcie zdecydowanie na to zasługuje. Inne zdjęcia oczywiście też znakomite. Poziom konkursu w tym miesiącu był nadwyraz wysoki i wyrównany. Obawiam się, ze w następnym poprzeczka okaże się byc jeszcze wyżej zawieszona. Ale to chyba dobrze. :-)

Oby tylko frekwencja uczestników i głosujacych również dopisała. Jednak nasi wspaniali organizatporzy już wiedzą jak o to zadbać. Jeszcze raz dziekuję, że macie siły tak doskonale prowadzić ten konkurs.

 

Skromny jak zwykle :)

Ale dziękuję w imieniu Ewy i swoim za docenienie naszych starań - nie ukrywam, że nieraz późnym wieczorem zamiast kłaść się do łóżka przed kolejnym dniem w pracy, siedzimy i ustalamy, robimy grafiki, aktualizujemy rankingi albo zwyczajnie zachęcamy innych do głosowania. Miło, że to widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) - nie ukrywam, że nieraz późnym wieczorem zamiast kłaść się do łóżka przed kolejnym dniem w pracy, siedzimy i ustalamy, robimy grafiki, aktualizujemy rankingi albo zwyczajnie zachęcamy innych do głosowania. (...)

Chyba Ty Ja śpię zazwyczaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty Ja śpię zazwyczaj

 

Skoro śpiąc potrafisz tak rozruszać ludzi do głosowania i dyskusji to strach pomyśleć co byś zrobiła z frekwencją po wybudzeniu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba

 

A już jutro ogłosimy temat naszych marcowych zmagań. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O własnie, to jest coś o czym powinniśmy mówić - jutro nowa edycja i będzie baaaardzo ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie zdąży podzielić się wrażeniami, a Wy już z kolejnym konkursem startujecie :lol:

 

W takim razie na szybko krótkie podsumowanie wybranych przeze mnie fotek:

1) lysolek007 - bardzo fajne zdjęcie jednego z moich ulubionych zegarków. Bardzo fajne ujęcie, połyskujące tory i wyostrzony zegarek. Bardzo mi się podobało, ma w sobie jakąś taką tajemnicę i brud terenów kolejowych...

2) Łosi3k - genialnie wyostrzone zdjęcie...w sumie to wygląda prawie jak render, ten szlif na bezelu - mistrzostwo świata. Pięknie wyszło to zdjęcie, a faktura tarczy...palce lizać.

3) Masu - pamiętam tą fotkę z poprzedniego konkursu. Bardzo fajna gra światła, wspaniałe odbicie zegarka na, finezja i artyzm w jednym - bardzo mi się podobało.

 

I jeszcze podsumowanie mojego rekordowego wyniku i sromotnej porażki. Dziękuję za jeden głos łaski, który niestety nic nie wniósł do mojego "wyniku". Jak słusznie kilka osób zauważyło była tu inspiracja Andym Warholem, ale nie do końca. Zrobiłem zdjęcie bardzo delikatnego zegarka na tle bardzo kolorowego wzoru paisley i chciałem pokazać, jak różny może być odbiór zdjęcia w zależności od barwy w jakiej aktualnie "widzimy". Jako cztery podstawowe barwy posłużyły mi te główne z przestrzeni barwnej CIELab...Może powinienem się bardziej przyłożyć do zdjęcia, a może po prostu pomysł był zły i wykonanie nie najlepsze...karawana jedzie dalej i już rozpoczął się konkurs marcowy, także...do boju! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, lecimy z tematem szybko :D

Bardzo się cieszę, że doceniłeś moją fotkę. Od siebie jedynie dodam, że ta którą pamiętasz była robiona wtedy na pojedynek prywatny "odbicie" (swoją drogą nie złapałem wtedy dobrze ostrości i byłem wściekły na siebie, że zobaczyłem to po zebraniu całego sprzętu :D), a ta która trafiła teraz do konkursu była robiona na nowo :)

Dla potwierdzenia wrzucam obie fotki chronologicznie:

 

aPZIO2U.jpg

 

oi7deJT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla punktujących, tradycyjne podziękowania dla organizatorów. Dużo fajnych zdjęć. Ja akurat spodziewałem się, że będzie więcej prób uzyskania monochromatyczności za pomocą dobrania koloru tarczy/koperty do tła, z mniejszą ingerencją efektów w postprodukcji. Trochę nawet żałowałem, że @PistolPete wystawił zdjęcie ze skorygowanym błękitem tachymetru, bo cała sesja jego wspaniałego Longinesa to dla mnie właśnie przykład takiego kapitalnego doboru zegarka do tła. Ale prace Koleżanek i Kolegów i tak trzymały świetny poziom!

 

Moje zdjęcie przeszło bez echa, ale i tak byłem w miarę zadowolony z uzyskanego efektu. To stary zegarek mojego taty na tle plakatu z jego wielkim idolem (to plakat z filmu "Sen o Warszawie"). Tytuł zdjęcia wymyślił sam tata, no bo to tytuł piosenki Niemena kojarzący się z obrazem zegarka. Powiedziałem, że ok, może być  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla punktujących, tradycyjne podziękowania dla organizatorów. Dużo fajnych zdjęć. Ja akurat spodziewałem się, że będzie więcej prób uzyskania monochromatyczności za pomocą dobrania koloru tarczy/koperty do tła, z mniejszą ingerencją efektów w postprodukcji. Trochę nawet żałowałem, że @PistolPete wystawił zdjęcie ze skorygowanym błękitem tachymetru, bo cała sesja jego wspaniałego Longinesa to dla mnie właśnie przykład takiego kapitalnego doboru zegarka do tła. Ale prace Koleżanek i Kolegów i tak trzymały świetny poziom!

 

Moje zdjęcie przeszło bez echa, ale i tak byłem w miarę zadowolony z uzyskanego efektu. To stary zegarek mojego taty na tle plakatu z jego wielkim idolem (to plakat z filmu "Sen o Warszawie"). Tytuł zdjęcia wymyślił sam tata, no bo to tytuł piosenki Niemena kojarzący się z obrazem zegarka. Powiedziałem, że ok, może być ;)

A ja się cieszę, że po raz kolejny wziąłeś udział. No i gratuluję tacie gustu muzycznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.