Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PM1122

Borussia? - Prośba o identyfikację zegara - mechanizm nieznakowany

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, mi też nic nie przypomina ten mechanizm. Dodaję fotkę z pod tarczy i zdjęcie wieszaka ale tak  jak mówiłem prawdopodobnie nie pochodzi z tego mechanizmu ale na pewno jest oryginalny ze skrzyni bo brak śladu innych mocowań. Skrzynia była mocno porozklejana i w chwili obecnej jest w kawałkach. Mam jedyną fotkę sprzed zakupu, słaba jakość ale coś tam można zobaczyć. W sumie może ktoś rozpozna po skrzyni jaki tam powinien być mechanizm. Dodam że elementy mechanizmu są zadziwiająco solidne, nawet blaszana ramka tarczy jest tak solidna że praktycznie nie ugina się pod mocnym naciskiem. 

wall clock reg.jpg

20200627_223713[1].jpg

20200627_225244[1].jpg

20200627_223407[1].jpg

20200627_223141[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszak - Concordia... 

Może coś jeszcze wypatrzę... ale nie jest łatwo... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 

Wieszak Concordia... ale ta skrzynia jakoś mi nie pasuje do tej marki ... hmm. Chyba że całość  to jakaś radosna twórczość....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej napisałbym że to 'linkowy Carl Werner' :)  ... No ale nic nie wskazuje na to, że CW robił linkowce. 
Mostek boczny raczej nie kojarzy się z Freiburgiem. Zastanawiam się też nad zapadką od bicia pod tarczą. Czy to 'kolano' tam rzeczywiście z jakiejś przyczyny powinno być ? Nie spotkałem takiego rozwiązania. 

Tak czy inaczej - ja się poddaję. Może ktoś inny coś jeszcze dostrzeże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Z całą pewnością jest to ten sam producent co Lusykowego zegara z centralną sekundą. Czyżby to mityczny Lorenz Bob ? Informacje nie są jednak jednoznaczne. Dzięki raz jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, powiem szczerze zegary kominkowe to nie mija bajka ale dostałem za free takiego oto trupka. Zegar chwilę cyka i się zatrzymuje, ale to ogarnę we własnym zakresie. Zastanawia mnie natomiast coś innego co to za marka. Naklejka z tyłu zegara sugeruje rynek niemiecki lub austriacki. Natomiast przypuszczam że naklejka to logo sklepu a nie producenta. I tu moje dwa pytania pomożecie ustalić producenta i gdzie dokupię szkło wypukłe. Ktoś na forum ma może w ofercie takie szkła? 

 

PANOWIE naprawdę nikt nie jest w stanie nic podpowiedzieć co to za zegar? Zegar stoi już na swoim miejscu po serwisie werku i odnowieniu skrzynki, szkło już jedzie. Ale dobrze byłoby wiedzieć co stoi na szafce w salonie. 

Podpowiedzcie choć to Niemiec francuz a może jakaś inna ptica? 

IMG_20200705_102832.jpg

IMG_20200705_102858.jpg

IMG_20200705_102841.jpg

IMG_20200707_130222.jpg

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój zegar też nie posiada żadnych sygnatur ani nazwy,czort wie skąd pochodzi

Screenshot_1964.png

Screenshot_1958.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tu (informacyjnie), bo to chyba najbardziej Borussiowy / Freiburgowy wątek :)

Na 'zatoce' taki mechanizm się pojawił. Wychodzi mi 95% że to PraBorussia. Prawie wszystkie cechy się zgadzają. Wymiar między bębnami też (taki sam jest rozstaw w Borussii i PraBorussii). Ten poziomy - w zasadzie też... 'w zasadzie' - bo płyta jest lekko trapezowa. Jedyne co jest odmienne, to mostek i ramie wychwytu... podejrzewam, że są tu 'ratunkowe'. 

(taka'tam ciekawostka :))

326554029_s-l1600(1).jpg.cc70c96429937694edcbbd09d201a538.jpg

s-l1600.jpg.10e6942a4f4670c6b4098c9d30c99988.jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600 (3).jpg

s-l1600 (6).jpg

s-l1600 (8).jpg

s-l1600 (9).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki wynalazek wypatrzyłem na zatoce.UK. 

PraBorussia stojąca :)

Jest kilka autorskich patentów... niemniej mechanizm / stopka / wskazówki - rozpoznawalne. Sposób zawieszenia wahadła - unikalny. Jeśli to nadal działa - to mechanizm musi być w niezłej kondycji... 

Odnotowałem przypadek i zaraz przeniosę go do tabelki. 

 

s-l1600.thumb.jpg.31d0467e4eb46153140f000437601e08.jpg

s-l1600 (1).jpg

s-l1600 (4).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chyba jakaś zmota...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadło to jakaś  ściema ... cały zegar to kombinatoryka i „niedosensowy” składak wiszącego ze skrzynią. To nie ma prawa nawet ruszyć ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie można podejrzewać nawet że porządna firma mogła wypuścić takie badziewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się kończą zabawy wyrzynarką w garażu:D. Ale zdjęcie wahadła sobie zostawię- bo zabawne:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, LESKOS napisał:

Wahadło to jakaś  ściema ... cały zegar to kombinatoryka i „niedosensowy” składak wiszącego ze skrzynią. To nie ma prawa nawet ruszyć ... 😉

 

 

Tak mi się też wydaje... nigdy tak nie próbowałem...  ale to 'bardzo odważna konstrukcja'. 

 

Mechanizm bardzo fajny... wskazówki zachowane oryginalne... aż szkoda go skazywać na 'niebyt' w takiej konfiguracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , ktoś tu pokombinował ... Ale , to nie temat , o oryginalności zegara , choć to wyjątkowy ,,oryginał ,, ;)

W tym temacie , chodzi głównie i przede wszystkim , o ten nieoznakowany mechanizm :) Szukamy producenta tych mechanizmów , które napewno były produkowane , przed powstaniem firmy Borussia . 

Czy to Fortuna , a może inny producent ?  

Yahagi , może zdobędziesz jeszcze jakieś zdjęcia tego mechanizmu ?

 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Czy Fortuna - to nadal nie wiem :) ... Pozostaje robocza nazwa 'PraBorussia', bo chyba ona najbardziej pasuje.
Tabelka 
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1aBdI4dtgBO3Js-yzdcMAAOLmr2bitVGEaIw-pQwtz8k powolutku rośnie i chyba już dość dobrze widać, co jest regułą w wypadku tego producenta, a co odstępstwem od niej. 

Czekamy na przełom,  ...  aż objawią się nowe 'argumenty'. Tematem Borussii i PraBorussii jestem mocno zainteresowany, bo oba przypadki mam u siebie (Kappela mi brakuje jeszcze). 
 
Niemniej producent pokazanego 'wynalazku' wydaje się być na 99% tożsamy z przypadkiem pokazanym przez Ciebie w pierwszym poście tego wątku. 

 

Jeszcze 2 zdjęcia wrzucam.  Interesujące i nowatorskie wydaje się też rozwiązanie mocowania wagi :)


1333082883_s-l1600(6).thumb.jpg.1490c99b402ca006a375b32fc8b7c880.jpg1945337283_s-l1600(3).thumb.jpg.8900037b6965fd1dcf940657b1c8327b.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:lol:  Super nowatorskie podejście , ten gość miał :D ..... wahadło , waga ... no , ale chyba działa ?

Ciekawe co jeszcze ?

Ps . ... wiadomo , że też tym tematem jestem zainteresowany .  Bo mam piękny zegar , ale ten producent nieznany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładne sanki :)

sama "waga" również nowatorska-

image.png.e5d113b70f1bc987cc00f3ad8c7ac947.pngimage.png.6ec85931a47e55b3de062c42ac7ab922.png

 

 Jeżeli ten mechanizm pracuje, to swiadczy tylko o Jego WYŻSZOŚCI i niezawodności..

i "idiotoszczelności"

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, wskazówki i mechanizm do tabelki, a reszta nadaje się do tematu "naprawcy - oprawcy"... 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam, tu... bo to chyba ten najbardziej freiburgowo_nieodkryty wątek... 

Takie coś dziś wypatrzyłem: 

1.jpg.e7380a11f0f5af31823caaba22ef483a.jpg

 

Minerva.... nie wiem jak inni - ale ja widzę pierwszy raz. 

 

Wychodzi, że firma rzeczywiście istniała i rzeczywiście produkowała. Zdjęcia bardzo słabe, poprosiłem o więcej i dokładniejsze.... i czy jest nr na mechanizmie. 
Może uda się ustalić, czy to autorskie rozwiązanie, czy raczej kupowali mechanizmy u kogoś. Taki transporterek mam akurat w mechanizmie Japy. A reszty nie rozpoznaje szczególnie. Może ktoś inny da radę. 

 

Mechanizm jest w ślązaku z tarczą celulioidową. Możliwe to w 1883-5 roku ? Od kiedy takie tarcze się +/- pojawiają ? To , i wskazówki - bardziej mi REFORM przypomina.  Cena jest 'do wzięcia', ale mam podejrzenie, że to 'krzyżak'... i tylko mechanizm jest interesujący.

Jakieś spostrzeżenia ? 

 

 

 

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ...zdjęcie do niczego, ale sam mechanizm okrutnie w kierunku Uranii ciągnie... 
Bez-nazwy-7.thumb.jpg.8b48e10e8ee60326cbffe3b766f7b4c8.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglądają na bliźniacze 

 

A masz może foto wychwytu ?

Środek tarczy Beckerem zalatuje na zdjęciu z 199 posta

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.