Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nasciturus

Szukam Zegarmistrza w Łodzi. (Również Pabianice.)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę pisał o szczegółach, było- minęło, ale również nie polecam pana z Nastrojowej. I nie z powodu terminów, czy cen, przyczyną jest popsucie (nienaprawialne) elementu zegarka, oraz duża arogancja po stwierdzeniu tego faktu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapewne forumowicze znają nie jednego zegarmistrza w łodzi. Ja ze swojej strony mogę polecić Pana Arkadiusza z Zamenhofa. Zegarmistrz z doświadczeniem do tego myślę że jest to najlepiej wyposażony obecnie serwis w mieście Łodzi. Zapewne niektórzy będą się też zastanawiać nad cenami. Często pytają koledzy gdzie dobrze i tanio??? Powiem wprost usługa musi kosztować, dobrze i tanio hmmm pozostawiam bez komentarza. Pan Arkadiusz ma przyjazne ceny. Jeśli chodzi o marki zegarków z grupy swatch również posiada dobry dostęp do części zamiennych. A przede wszystkim wszystko robi zgodnie ze sztuka i zaleceniami serwisu głównego. Ja wiem że niektórzy szukają kogoś kto zrobi im przegląd zegarka za 150-200 zł i oczekuje że wszystko będzie na tip top. Niestety to mało realne. Jeśli robimy pełny przegląd zegarka i rozkładamy go na czynniki pierwsze nie rzadko mechanizmy składają się ze 150 i więcej części w popularnych modelach. Do tego nowe uszczelki i zużyte części i polerowanie koperty i bransolety, sprawdzenie szczelności. ustawienie dokładności chodu do tego czas potrzebny na to wszystko. Proszę mi wierzyć jest to naprawdę sporo roboczo godzin. Nikt tego dokładnie za 200 zł nie zrobi. Poza tym narzędzia precyzyjne jaki i przyrządy pomiarowe kosztują. Wyposażenie dobrego warsztatu zegarmistrzowskiego to cena małego mieszkania więc nie można oczekiwać że warsztat który robi coś tanio i do tego nie ma zbyt wiele narzędzi będzie dobry. Większość kolegów zapewne o tym wie ale może niektórym przydadzą się te informacje.

Drugim zakładem wartym polecenia jest zegarmistrz z ul .6 sierpnia. Szczegóły spokojnie o obu Panach znajdą sobie koledzy w internecie.

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję wyregulować dokładność Orienta. Fajnie, że polecacie Zamenhofa ale nie wiem czy ten zegarek nie powinien iść do bardziej przyziemnego fachowca. Kogo możecie polecić? Może 6 sierpnia?


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Hej, piszą tutaj ludzie o wysokich cenach na Zemnhofa. Kupiłem Seikacza z 1970 i interesował mnie kompletny serwis mechanizmu, polerowanie odświeżenie koperty oraz poprawa estetyczna wyglądu wskazówek i tarczy. Na Zamehofa zaśpiewali mi dwa razy mniej niż na Kilińskiego 90. Cena naprawdę przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo. Chwaliłem zegarmistrza z 6 sierpnia w Łodzi. Fakt, robił mi zegarki i odresaurował fajnie Zenitha. Ale... Mam Certine DS Blue Ribbon. Od jakiegos czasu nie przeskakiwał mi datownik. Oddałem go do zegarmistrza na Radogoszczu. Okazało sie że jest w środku rdza i test szczelności robiony przy mnie wykazał że lecą bąbelki spod dekla przy ciśnieniu 10 bar!!! a ta Certina ma 330 bar plus zawór Helowy!!! Dramat. Ktoś na 6 sierpnia kiedyś przy wymianie baterii źle dokręcił dekiel!! Zegarek sporo kosztował i co ja mogę teraz zrobić? nic.


Tissot V8(na pasku)// Tissot Seastar(na pasku)// Zenith 1900 Grand Prix Paris// Certina DS Podium Chrono-536.7129.42.16(branzoleta)// Certina Ds Blue Ribbon(guma)// Swatch Skybond//Orient Big Mako(branzoleta)// Festina-9473diver(branzoleta)// Citizen Chrono-6870-R30738-RC// Aquator (submariner)// Casio G-SHOCK DW-6100 //Casio G-Shock Riseman Gw-9200,Casio G-Shock Rangeman GW-9400, Casio G-Shock GWG-1000//Seiko Air Diver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

ale żeby tak dekla nie dokręcić, no naprawdę, ludzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, szkiełko w budżetowym Oriencie muszę wymienić, kogo polecacie w Łodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Tempus, Struga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poszukuję w Łodzi zakładu gdzie naprawią, wyregulują mechanizm, odnowią wskazówki, (Tarcza porcelanowa ale nie przeszkadzają mi pęknięcia), dorobienie szkiełka, odnowienie srebrzenia i grawerunku na kopercie. Dodam, że jest to ponad stuletni Pavel Bure. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu tego bym sobie odpuścił. Przerabiałem i niestety źle na tym wyszedłem. Za to na wschodniej Pan Henryk jak najbardziej, doprowadził mi 3 zegarki do pionu.

 Potwierdzam. 3 razy wracałem z moim  monsterem z reklamacją :angry: . Chodź do końca nie jest tak jak powinno być w końcu odpuściłem. Nie polecam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

hm, nie wiedziałem, że Ci z Tempusa to tacy rzeźnicy, ja byłem zadowolony, cenowo też fajnie wyszło, mają super sprzęt, certyfikaty, widać że chłopaki lubią zegarki :)

 

Ale skoro Pan Henryk też wymiata, to można na Wschodnią też uderzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wpis nie dotyczył raczej Tempusa. Oryginalny post gdzieś zniknął ale pamiętam jeszcze jak czytałem wątek.

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by te złe opinie dotyczyły firmy Tempus. Czy przedmówcy są pewni. Zagarmistrz jeśli nie jest w stanie czegoś zrobić to od razu mowi. W tempusie przede wszystkim naprawiaja I robia przeglondy takich marek jak omega, longines, certina, tissot, I inne. Odnawianie I renowacja to raczej pan na kilinskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Ten wpis nie dotyczył raczej Tempusa. Oryginalny post gdzieś zniknął ale pamiętam jeszcze jak czytałem wątek.

to by sie zgadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Nie wydaje mi się by te złe opinie dotyczyły firmy Tempus. Czy przedmówcy są pewni. Zagarmistrz jeśli nie jest w stanie czegoś zrobić to od razu mowi. W tempusie przede wszystkim naprawiaja I robia przeglondy takich marek jak omega, longines, certina, tissot, I inne. Odnawianie I renowacja to raczej pan na kilinskiego

nie do końca, w tempusie też robią renowację, nie robiłem czegoś skomplikowanego, polerowanie koperty, wymiana szkiełka, dorobienie nóżki tarczy, konserwacja prostego seiko z 1970 i cenę dali mi dużo lepszą niż na kilińskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak takie sprawy w tempusie owszem. Miałem na myśli pełne renowacje czyli np. dorabianie tarczy czy poszczegolnych bardzie złożonych cześci. Polerowanie koperty czy bransolety robią I to całkiem dobrze sam miałem okazje sprawdzić;) Także prosze nie mylić na przyszłość zegarmistrzów bo później koledzy nie mają faktycznie zaufania do miejscowych warsztatów w łódzkiem;) Ja z doświadczenia moge polecić Tempus na Zamenhofa. Kilka już razy korzystałem z ich pomocy. Wszystko było ok.

Edytowane przez Sokrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Tak takie sprawy w tempusie owszem. Miałem na myśli pełne renowacje czyli np. dorabianie tarczy czy poszczegolnych bardzie złożonych cześci. Polerowanie koperty czy bransolety robią I to całkiem dobrze sam miałem okazje sprawdzić ;) Także prosze nie mylić na przyszłość zegqrmistrzów bo później koledzy nie mają faktycznie zaufania do miejscowych warsztatów w łódzkiem;) Ja z doświadczenia moge polecić Tenpus na Zamenhofa. Kilka już razy korzystałem z ich pomocy. Wszystko było ok.

Ok, czyli oczyszczamy Tempusa z wszelkich podejrzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis dotyczył zegarmistrza na Pl. Słonecznym w Łodzi. Dodam jeszcze że cała zabawa trwała blisko 3 miesiące :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

brzydko się bawi Pan Zegarmistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jestem Maciek - to tyle w kwestii przedstawienia się (pierwszy "poważny" post) :)

 

Macie pomysł kto w Łodzi może dorobić mi wałek sekundnika (wskazówka centralna) do starego Zenitha 12-4-p50 (lata 40-te, werk Rayville) ?

Nie wiem jak duże to ma znaczenie - mechanizm nie najpopularniejszy ale też i nie biały kruk. Przy okazji zapytam czy macie inny niż allegro/ebay pomysł na zdobycie oryginalnej wskazówki sekundowej? :)

 

ps. Tempus odpada, pomimo fachowości i profesjonalnego podejścia Pana Arka - mam od niego odpowiedź negatywną.

Pytam najpierw w dziale łódzkim zanim popłynę w szeroki świat z tym tematem.

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.