Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nasciturus

Szukam Zegarmistrza w Łodzi. (Również Pabianice.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oryginalne czesci z nimi jest zawsze problem a jesli jeszcze zegarek ma wiecej niz kilka lub kilkanascie lat to nic dziwnego. Ogólnie jest taka zasada że części są dostępne przez autoryzowany serwis. Inni prywatni zegarmistrzowie najcześciej nie mają dostepu do cześci, polityka firmy niestety. Nie wchodząc w szczegóły możesz zapytać w apart mają swój serwis w Poznaniu może sciagną wskazówke. Ale zapewne ebay bedzie tanszym rozwiązaniem. Dorobienie części może pan na Kilińskiego bodajrze nr. 92 w podwurzu tam gdzie sklep gerdy. Albo zegarmistrz starej daty na Tuwima prawie naprzeciw stacji. Nie pamietam dokładnych adresów. Z dorabianiem cześci jest raczej słabo mało kto sie w to bawi. Jest jeden pewny warsztat w Warszawie prowadzi go rodzina....oni dorabiają prawie wszystko. Spróbuje znaleźć bo mi uciekło a może koledzy pomogą.

... Mam Głowacki ul. Złota 62 Wa-wa wiem że podejmują się dorabiania części.

Edytowane przez Sokrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oryginalne czesci z nimi jest zawsze problem a jesli jeszcze zegarek ma wiecej niz kilka lub kilkanascie lat to nic dziwnego. Ogólnie jest taka zasada że części są dostępne przez autoryzowany serwis. Inni prywatni zegarmistrzowie najcześciej nie mają dostepu do cześci, polityka firmy niestety. Nie wchodząc w szczegóły możesz zapytać w apart mają swój serwis w Poznaniu może sciagną wskazówke. Ale zapewne ebay bedzie tanszym rozwiązaniem. Dorobienie części może pan na Kilińskiego bodajrze nr. 92 w podwurzu tam gdzie sklep gerdy. Albo zegarmistrz starej daty na Tuwima prawie naprzeciw stacji. Nie pamietam dokładnych adresów. Z dorabianiem cześci jest raczej słabo mało kto sie w to bawi. Jest jeden pewny warsztat w Warszawie prowadzi go rodzina....oni dorabiają prawie wszystko. Spróbuje znaleźć bo mi uciekło a może koledzy pomogą.

... Mam Głowacki ul. Złota 62 Wa-wa wiem że podejmują się dorabiania części.

 

 

Wielkie dzięki za pomoc. Nawiedzę z cykaczem Kilińskiego i Tuwima i zobaczymy co powiedzą. Po wycieczce napiszę jakie efekty przyniosła i co zaproponowano - na wypadek jakby kiedyś ktoś miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Chcę zrobić przegląd i konserwację w 100 % sprawnego zegarka na ETA 2842-2. Jak wyglądają ceny w Łodzi i okolicach za taką usługę? W Tempusie razem z odświeżaniem koperty zaproponowali 330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich przypadków to było tak. Poszedłem na Nowomiejską do zegarmistrza ze starym Atlantic'iem i wszystko było ok. Cenowo, wykonanie, ogólnie wrażenie dobre, ale niestety czytając opinie doszedłem do wniosku, że ten z Pl. Słonecznego jest lepszy, no i się niestety pomyliłem. Nie mówię że jest złym zegarmistrzem ale niestety bez właściwej organizacji i terminowości traci bardzo wiele. Nie dość że czekać trzeba bardzo długo za drobne naprawy to nie ma w zwyczaju umawiając się na termin dać wcześniej znać że niestety zegarek nie będzie gotowy, w wyniku jedziesz człowieku na czas a tu niestety brak, dodatkowo nie zawsze wykonuje to co się ustalało wcześniej, czuję rozczarowanie opiniami o tym zegarmistrzu. Ze swojej strony nie polecam. Za to polecam tego z Nowomiejskiej, nie dość, że terminowy, to zadzwoni i poinformuje o co chodzi, cenowo też, za renowację ceny niższe niż na Pl. Słonecznym, co ciekawe od słowa do słowa to większość daje temu z Nowomiejskiej. Po za tym miły facet po 50-tce ze znajomością fachu.

Wydaję mi się , że pan z Nowomiejskiej aktualnie ma swój zakład na Żeromskiego przy Kopernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Na Wschodniej Pan Karpiak, za rozebranie, wyczyszczenie i przesmarowanie prostego Japończyka w automacie na 17 kamieniach z pojedynczą datą. zaśpiewał mi 200 zł. Zegarek był w pełni sprawny tylko suchy.

 

Nie wiem czy to normalna cena.

 

W Tempusie, zrobienie generalki w Seiko z tego samego okresu (czyszczenie i smarowanie) z polerką koperty, dorobieniem nóżki do tarczy, wymianą szkiełka oraz wydrukiem odchyłek w różnych pozycjach kosztowało 170 zł. I mechanizm był z podwójną datą na 21 kamieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotne pytanie do wszystkich z Łodzi. Chodzi o Pana Ryszarda z Łodzi, który zajmował się między innymi polerowaniem kopert, szkieł. Z tego co wiem, miał też zlecenia od zegarmistrzów łódzkich. Miły siwy Pan z wąsikiem około 60. Czy ktoś ma do Niego kontakt bo stary telefon nie odpowiada, a próbuje się dodzwonić od ponad miesiąca. Proszę o PW jeśli ktoś wie co się dzieje z Panem Ryśkiem lub posiada nr telefonu do Niego.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy koledzy mogą podać namiary na firmę Chronostar?

Byłem na Powstańców Wielkopolskich, ale zdaje się, że firma tam już nie ma siedziby.

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zostawiłem zegarek orient multicalendar do czyszczenia i konserwacji a także wymiany koronki. Za konserwację krzyknął ok 180 za wymianę koronki jeszcze nie wiem ma dzwonić, podpowiedzcie ile ta usługa powinna realnie kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy któryś z Kolegów ma jakieś doświadczenia z zakładem zegarmistrzowskim z ulicy Cieszkowskiego w Łodzi? Z tego, co wiem, zakład funkcjonuje od bardzo dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy ponieważ piszecie z prośbą o namiary na speca od dorabiania szkieł i witraży w zegarach ZNALAZŁEM podaje namiary:

Alu - Glass Jacek Graczyk ul. Sienkiewicza 35 Łódź, tel. 604-537-048 , 698-877-373, [email protected]

erzlot to też specjalnie dla Ciebie :) Pozdrawiam Łukasz

ps.Koledzy chwalcie się swoimi okazami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Mogę polecić P. Kanarka z Zarzewskiej 2 . Z Mojej kolekcji prawie 100 sztuk Delban każdą czyścił lub naprawiał  ( pęknięte ośki lub czopy ). Polecam Go jako fachowca od starych zegarków mechanicznych.

Także naprawił Mi pasówki 2 sztuki na AS w tym jedną z werkiem cylindrycznym , a także zegar kominkowy z 1870 r. Wiem także że naprawiał w Poznaniu ,( zaproszono Go i opłacono pobyt w hotelu)  stare zegary w parowozie bo ich fachowiec już umarł , a takich speców jest tylko kilku w Polsce . Ceny do przyjęcia , na pewno taniej niż w innych zakładach bo gość jest już na emeryturze i zakład prowadzi jak Mi powiedział , już tylko dla przyjemności żeby nie siedzieć bezczynnie w domu


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Kanarek !!!! Do ruskich i delban to jeszcze, coś wyżej to strach. Mnie certinę popsuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o starych mechanikach . Z automatami Delban nie za bardzo MU idzie . Omegę nosiłem do Tempusa, Mają certyfikat do 2500 Axial . Seiko na 6 Sierpnia , a Citizena na Legionów , czyli do AD

Z kieszonkami starymi też według Mnie dobrze sobie radzi , robił Mi Eppnera z 1901 r , Omegę 1920 , Zenitha z 1926 r i kieszonki Delbany

Automaty i mechaniki z lat 2000 i wyżej nie do Niego. Jeżeli to się uwzględni to dla Mnie jest ok.


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu już z niczym nie idzie. To po co go polecać? Jest tylu zegarmistrzów w Łodzi. Partacz i tyle.

P.s. Certina nie była z lat 2000 tylko wcześniej. Podobno był dobry w odzysku złota z rusków,ale rozkręcić zegarek to nie sztuka, nieprawdaż? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Miałeś zwyczajnie pecha ? . Tak jak Ja w Chronostarze , który tak tu wszyscy tak chwalą . Ten Głupek P. Marcin zniszczył piękny i rzadki gilosz w Delbanie pamiątce po kimś bliskim i od nowości w Mojej rodzinie  choć nikt Go o to nie prosił, zamiast wyczyścić , ten idiota przemalował Mi na zielono i wciskał Mi kit że to limitowana wersja  :blink:  :ph34r: . Opisałem ten wypadek w innym temacie .Potem pomalował na sraczkowaty brązowy , a na koniec na czarny.

Dwa lata szukałem Z miesiąc temu udało Mi się dokupić kiepską tarczę i doczyścić samemu , bo gilosz plaster miodu- to rzadkość

post-38106-0-75364600-1473542777_thumb.jpg

post-38106-0-79504500-1473542972_thumb.jpg

post-38106-0-84605100-1473543042_thumb.jpeg

post-38106-0-95744400-1473543064_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może polecicie kogoś kto ogarnie roczniaka, mycie, oliwienie, regulacja - ewentualnie drobna naprawa. Kiedyś miałem wątpliwą "przyjemność" skorzystania z "usługi" na Tuwima, nie dość że zegarek trzymał ponad rok, to do tego okazało się że zginął a nie było to nic małego tylko kwadransiak kominkowy. Byłem też u gościa na franciszkańskiej ale on tylko już bateryjki wymienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj. Andrzej Kaszyński, Tkacka 6. Zajmuje się zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuję, rozumiem że On nie ma tam punktu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest willa i jest tabliczka, o ile pamiętam. Trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pan Kanarek jest niewątpliwie fachowcem starej daty (w pozytywnym tego okreslenia znaczeniu). Robiłem parę zegarków u niego. Może z racji wieku zdarzają mu się drobne wpadki. Mnie np. upaćkał smarem idealnie białą tarcze w jednym łuczu. Ale to incydent. Mechaniczne ruski i ogólnie stare mechaniki raczej można mu powierzyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie polecić zegarmistrza w Łodzi, który świadczy usługi polerowania szkieł ? Ewentualnie czy ktoś z was korzystał z takich usług ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.