Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nasciturus

Szukam Zegarmistrza w Łodzi. (Również Pabianice.)

Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat temu była tu mowa o zegarmistru w pabianicach na ul Św. Jana 14 czy to jest ta sama firma?

FHUP CHRONOS Zbigniew Raszewski

 

95-200 Pabianice, ul. Św. Jana 14

 

tel: 509 501 462; (0-42) 215 37 32

Szukam rzetelnego zegarmistrza w Pabianicach. Może ma ktos jakieś propozycje/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem Tomek, jestem z Mińska Mazowieckiego i jestem nowym klubowiczem. Kiedy tylko odgadnę gdzie co mogę wpisać na swój temat postaram się to zrobić choć jak to mówią, troche techniki i się człowiek gubi :rolleyes: mam natomiast obecnie do Was prośbę. Usilnie poszukiwałem zegarmistrza w okolicach Warszawy lub Siedlec, który podjąby się naprawy odziedziczonego przeze mnie zegarka kieszonkowego marki Brenets. Zauważyłem w rozmowach z zegarmistrzami, że fachowość tego zawodu wydaje się nieco na wymarciu w dobie elektronizacji wszystkiego co sie da a w tym także zegarków. Szkoda mi jednak nie wykorzystać okazji zwrócenia staremu zegarkowi dawnej świetności i w związku z tym moja do Was prośba. Czy nie znacie może na terenie Warszawy lub Siedlec zegarmistrza, który podjąby sie naprawy Brenetsa?

Dziękuję za ewentualne wskazówki (chyba powinienem napisać, dziękuję za informacje bo pisząc dziękuję za wskazówki może byc to zbyt dosłownie odebrane :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam krajana!

Napisz co chcesz zrobić a polecę Ci naprawdę dobrego fachowca. Na dzień dobry:

Jóźwiak Zbigniew Zegarmistrzostwo

Łódź, ul. Struga 11, tel. 042 632 08 06

prawdziwy fachowiec starej daty (nie jest tani)

 

Paweł Kowalczyk

ul. Nastrojowa 50 (Plac Słoneczny / Radogoszcz Wschód)

specjalista od MI - odratował i wyregulował mi kilka zegarków, które spisałem na straty.

 

odezwij się na PM

 

ten pan ze struga już nie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich przypadków to było tak. Poszedłem na Nowomiejską do zegarmistrza ze starym Atlantic'iem i wszystko było ok. Cenowo, wykonanie, ogólnie wrażenie dobre, ale niestety czytając opinie doszedłem do wniosku, że ten z Pl. Słonecznego jest lepszy, no i się niestety pomyliłem. Nie mówię że jest złym zegarmistrzem ale niestety bez właściwej organizacji i terminowości traci bardzo wiele. Nie dość że czekać trzeba bardzo długo za drobne naprawy to nie ma w zwyczaju umawiając się na termin dać wcześniej znać że niestety zegarek nie będzie gotowy, w wyniku jedziesz człowieku na czas a tu niestety brak, dodatkowo nie zawsze wykonuje to co się ustalało wcześniej, czuję rozczarowanie opiniami o tym zegarmistrzu. Ze swojej strony nie polecam. Za to polecam tego z Nowomiejskiej, nie dość, że terminowy, to zadzwoni i poinformuje o co chodzi, cenowo też, za renowację ceny niższe niż na Pl. Słonecznym, co ciekawe od słowa do słowa to większość daje temu z Nowomiejskiej. Po za tym miły facet po 50-tce ze znajomością fachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mogę polecić zegarmistrza z ul. Zamenhofa 14 zakład nazywa się chyba "Tempus". Z tego co wiem to nowy zakład w Łodzi ale mają autoryzacje na Omege, Longinesa Tissota i jeszcze pare innych marek, a to znaczy, że musza mieć odpowiedni sprzęt i szkolenia. Odebrałem wczoraj swojego tissota le locle po przeglądzie i jestem zachwycony. Zegarek był naprawiany ponieważ zaparował i zaczął się zatrzymywać. Naprawa naprawdę kompleksowa czyli oprócz przeglądu mechanizmu zegarmistrz wymienił uszczelki i koronke z tubusem, dostałem wydruk testu szczelności do 30 m (na tyle jest przewidziana szczelność dla tego modelu), otrzymałem również wydruk dokładności chodu w 6 pozycjach, fajna ciekawostka, dla mnie to nowość. Odświerzyłem również koperte. Jestem zadowolony, oby nie zapeszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mogę polecić zegarmistrza z ul. Zamenhofa 14 zakład nazywa się chyba "Tempus". Z tego co wiem to nowy zakład w Łodzi ale mają autoryzacje na Omege, Longinesa Tissota i jeszcze pare innych marek, a to znaczy, że musza mieć odpowiedni sprzęt i szkolenia. Odebrałem wczoraj swojego tissota le locle po przeglądzie i jestem zachwycony. Zegarek był naprawiany ponieważ zaparował i zaczął się zatrzymywać. Naprawa naprawdę kompleksowa czyli oprócz przeglądu mechanizmu zegarmistrz wymienił uszczelki i koronke z tubusem, dostałem wydruk testu szczelności do 30 m (na tyle jest przewidziana szczelność dla tego modelu), otrzymałem również wydruk dokładności chodu w 6 pozycjach, fajna ciekawostka, dla mnie to nowość. Odświerzyłem również koperte. Jestem zadowolony, oby nie zapeszyć.

 

Dzieki za info, przyda się.

 

Jak możesz to napisz mi PW jaki był koszt takiej naprawy.

Edytowane przez vinzento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo Cię skasowali?


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że kolega Karol zniknął lub jest bardzo zajęty więc pozwole podzielić się swoim doświadczeniem z zakładem z ul. Zamenhofa. Robiłem tam również tiissota w automacie. Czasowo 3 tygodnie, zegarek juz śmiga po przeglądzie, koszt 330 zł w tym 260 przeglad i 70 komplet szczelności (tak to chyba nazywał pan zegarmistrz):). Sprawdzałem referencje tego Pana w W-wie ponieważ robił za ich pośrednictwem kursy w Omedze, wszytsko się zgadza z tym co podaje na swojej stronie. Jestem zadowolony, wcześniej robiłem u Pana Jóźwiaka ale niestety już nas opuścił. Ze swojej strony mogę polecić, co prawda to moja pierwsza wiztya w tym zakładzie ale jestem podbudowany wiedzą i sprzętem na jakim pracują w Tempusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, Czy to że dana osoba skończyła kursy np. Omegi oznacza że mamy autoryzacje Omegi. Bo o ile mnie wiadomo wielu naszych zegarmistrzów kończy szkolenia lub podnosi kwalifikacje w firmach szwajcarskich ale oprócz Swatch Group Polska z warszawy nikt nie ma autoryzacji serwisowej na marki należące do tej grupy. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Szczerze mówiąc chciałbym by w Polsce było co najmniej kilka serwisów z autoryzacją. A co za tym idzie wyposażonych w odpowiedni sprzęt itp. Niestety większość zakładów nie stać na specjalistyczne urządzenia, Chociażby w moim mieście rodzimym Łodzi nie znam nikogo kto sprawdził by wodoszczelność zegarka powyżej 100m. Wiem że to nie jest najważniejsza cecha ale podobnie jest z wyposażeniem w różne specjalistycznie narzędzia. Spotkałem się już z wieloma warsztatami które np. otwierają zegarki bez specjalnych kluczy dedykowanych do zegarka rysując albo częściowo niszcząc koperty zegarków. Smuci mnie także że kilka dużych firm sprzedających zegarki znanych marek naprawia je mówiąc że robi to zgodnie ze sztuką i w profesjonalnym warsztacie dodatkowo licząc sobie za usługę tyle co szwajcarski autoryzowany serwis, niestety nie posiadając sprzętu i autoryzacji Szwajcarskiego zakładu. Tutaj wspomnę, że i czasem się uda usługa a czasem mniej.Nie mam oczywiście pretensji do samych zegarmistrzów. Rozumiem że nie ma zbyt wiele osób mogących pozwolić sobie na wyposażenie zakładu w nowoczesny profesjonalny sprzęt. Ale myślę że zbyt często nadużywane są sformułowania że mam autoryzacje i wszystko robię na najwyższym poziomie. Często tak nie jest. Może liczba warsztatów autoryzowanych w Polsce stopniowo wzrośnie wtedy zapewne będzie można łatwiej i może nawet taniej naprawić zegarek. Choć co do polityki takiej grupy jak Swatch trudno powiedzieć. A może po prostu jesteśmy zbyt ubogim społeczeństwem i przedstawiciele marek zegarkowych nie widzą potrzeby budowy u nas centrów serwisowych? Co koledzy sądzą?? P.S. Autoryzowany serwis możemy sprawdzić na stronie producenta zegarków z tego co się orientuje.

Edytowane przez Sokrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od jednego z zegarmistrzów że taka autoryzacja np. Omegi obliguje ich do wprowadzenia cen serwisowych. Wysokich. I obawa jest taka że klienci nie będą przychodzić z tego powodu że drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, Czy to że dana osoba skończyła kursy np. Omegi oznacza że mamy autoryzacje Omegi. Bo o ile mnie wiadomo wielu naszych zegarmistrzów kończy szkolenia lub podnosi kwalifikacje w firmach szwajcarskich ale oprócz Swatch Group Polska z warszawy nikt nie ma autoryzacji serwisowej na marki należące do tej grupy. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Szczerze mówiąc chciałbym by w Polsce było co najmniej kilka serwisów z autoryzacją. A co za tym idzie wyposażonych w odpowiedni sprzęt itp. Niestety większość zakładów nie stać na specjalistyczne urządzenia, Chociażby w moim mieście rodzimym Łodzi nie znam nikogo kto sprawdził by wodoszczelność zegarka powyżej 100m. Wiem że to nie jest najważniejsza cecha ale podobnie jest z wyposażeniem w różne specjalistycznie narzędzia. Spotkałem się już z wieloma warsztatami które np. otwierają zegarki bez specjalnych kluczy dedykowanych do zegarka rysując albo częściowo niszcząc koperty zegarków. Smuci mnie także że kilka dużych firm sprzedających zegarki znanych marek naprawia je mówiąc że robi to zgodnie ze sztuką i w profesjonalnym warsztacie dodatkowo licząc sobie za usługę tyle co szwajcarski autoryzowany serwis, niestety nie posiadając sprzętu i autoryzacji Szwajcarskiego zakładu. Tutaj wspomnę, że i czasem się uda usługa a czasem mniej.Nie mam oczywiście pretensji do samych zegarmistrzów. Rozumiem że nie ma zbyt wiele osób mogących pozwolić sobie na wyposażenie zakładu w nowoczesny profesjonalny sprzęt. Ale myślę że zbyt często nadużywane są sformułowania że mam autoryzacje i wszystko robię na najwyższym poziomie. Często tak nie jest. Może liczba warsztatów autoryzowanych w Polsce stopniowo wzrośnie wtedy zapewne będzie można łatwiej i może nawet taniej naprawić zegarek. Choć co do polityki takiej grupy jak Swatch trudno powiedzieć. A może po prostu jesteśmy zbyt ubogim społeczeństwem i przedstawiciele marek zegarkowych nie widzą potrzeby budowy u nas centrów serwisowych? Co koledzy sądzą?? P.S. Autoryzowany serwis możemy sprawdzić na stronie producenta zegarków z tego co się orientuje.

 

Witam

Jeśli chodzi o Łódź to właśnie tylko zegarmistrz z Zamenhofa 14 ma autoryzacje SGP. Sprawdziłem go w W-wie. Pracował u nich 6 lat, w tym czasie odbył szkolenia w Szwajcarii. Pod koniec zeszłego roku wrócił do Łodzi i otworzył zakład, oczywiście musiał go odpowiednio wyposażyć zgodnie z wymogami SGP. Pytałeś o szczelność, wejdz sobie na jego strone, posiada natator 125 wiec może sprawdzić do 1250 m. Zresztą część narzędzi ma umieszczonych na swojej stronie www.zegarmistrzlodz.com.pl. Można sprawdzić czym dysponuje. Cieszę się że jest ten serwis i że niektórzy postanowili wrócić do Łodzi zamiast z niej uciekać.

Edytowane przez marcin7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za informacje nie wiedziałem o tym nowym serwisie. Sam korzystałem z pomocy starych Łódzkich fachowców lecz im brakowało sprzętu. Jeśli ten zegarmistrz faktycznie jest tak polecany to na pewno go odwiedzę. Swoją drogą ciesze się że i w naszym mieście coś się poprawia. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sokrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiego mi zegarmistrza mozecie polecic ? mam problem ze swoim seiko 6105-8110 ... slyszalem ze dobry jest zegarmistrz manhatanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odwiedziłem fachowca na Zamenhofa 14 z moim Orisem i potwierdzam- XXI wiek w końcu w Łodzi. Faktem jest że nie jest tani ale jak ktoś kupuje zegarek za np. 5k PLN to trudno aby spodziewał się przeglądu i smarowania za 100 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, gdzie w Łodzi mogę pochromować kopertę? Chodzi mi o żródło, a nie o zegarmistrza-pośrednika. Ile takie chromowanie może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, gdzie w Łodzi mogę pochromować kopertę? Chodzi mi o żródło, a nie o zegarmistrza-pośrednika. Ile takie chromowanie może kosztować?

Na Nowomiejskiej w podwórku. Koszt coś koło 80-90 zł. Bez pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również polecam zegarmistrza z ul. Zamenhofa 14 zakład nazywa się "Tempus" oprócz certyfikatów czuć w rozmowie podejście z sercem do zegarków. Dałem na początek dwa zegarki Taga i Omegę i pierwszy raz czuje że są w dobrych rękach :)

Zrelacjonuje odbiór zegarków jeszcze komentarzem i fotkami.

Pozdrawiam.


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również polecam zegarmistrza z ul. Zamenhofa 14 zakład nazywa się "Tempus" oprócz certyfikatów czuć w rozmowie podejście z sercem do zegarków. Dałem na początek dwa zegarki Taga i Omegę i pierwszy raz czuje że są w dobrych rękach :)

Zrelacjonuje odbiór zegarków jeszcze komentarzem i fotkami.

Pozdrawiam.

Serwis PO z co-axialem 650złych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może mi powiedzieć jakie mogą być orientacyjne koszty naprawy zegarka Fossil ME1038 w Łodzi i gdzie lepiej się udać na Zamenhofa czy Nowomiejską? Nie zmienia się w ogóle godzina. Sekundnik działa, mechanizm automatyczny się kręci więc automatyczne nakręcanie chyba działa ;) Zegarek kupowałem w 2008 roku za 513zł, więc czy to się będzie opłacało naprawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o Łódź to właśnie tylko zegarmistrz z Zamenhofa 14 ma autoryzacje SGP. Sprawdziłem go w W-wie. Pracował u nich 6 lat, w tym czasie odbył szkolenia w Szwajcarii. Pod koniec zeszłego roku wrócił do Łodzi i otworzył zakład, oczywiście musiał go odpowiednio wyposażyć zgodnie z wymogami SGP. Pytałeś o szczelność, wejdz sobie na jego strone, posiada natator 125 wiec może sprawdzić do 1250 m. Zresztą część narzędzi ma umieszczonych na swojej stronie www.zegarmistrzlodz.com.pl. Można sprawdzić czym dysponuje. Cieszę się że jest ten serwis i że niektórzy postanowili wrócić do Łodzi zamiast z niej uciekać.

 

Bardzo polecam tego zegarmistrza !!!!!

Poniżej komentarz który zamieściłem odnośnie jego fachowości

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/50336-omega-po-regulacja/page-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny u tego zegarmistrza na Zamenhofa sa dosyc duze. Za przeglad, wymiane koronki i szkielka ponad 600 to troche sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny u tego zegarmistrza na Zamenhofa sa dosyc duze. Za przeglad, wymiane koronki i szkielka ponad 600 to troche sporo.

No trochę sporo fakt. Z drugiej strony tak myślę, że pytanie w relacji do czego. Do ceny mleka na pewno, do przeglądu samochodu- pewnie też. Ale ostatnio za koronkę omegi u Głowackich zapłaciłam 160m zł. Podobno takie ceny oryginalnych części dostępnych tylko w oficjalnej dystrybucji. Znamy to pewnie wszyscy z branży samochodowej chociaż tam są zamienniki. Czy do sowjego dobrego zegarka włożyłbym zamiennik gdyby istniał? Szczerze mówiąc nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu tego bym sobie odpuścił. Przerabiałem i niestety źle na tym wyszedłem. Za to na wschodniej Pan Henryk jak najbardziej, doprowadził mi 3 zegarki do pionu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu tego bym sobie odpuścił. Przerabiałem i niestety źle na tym wyszedłem. Za to na wschodniej Pan Henryk jak najbardziej, doprowadził mi 3 zegarki do pionu.

Mozesz cos wiecej napisac. Z czym byly problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.