Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
nasciturus

Szukam Zegarmistrza w Łodzi. (Również Pabianice.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odgrzeje stary temat bo muszę coś wybrać w Łodzi :lol: Jedynego jakiego znałem z dobrą opinią, to punkt ze Struga przy Wólczańskiej. Niestety byłem tam wczoraj i facet ma urlop zdrowotny do końca miesiąca.

Co jeszcze możecie polecić ? Wszedłem też na Tuwima wczoraj, ale mimo że stałem 15 minut jak ta sierota pod okienkiem, to gościu sobie spokojnie palił peta na zapleczu widząc mnie i olewając zupełnie. Wspominał ktoś jeszcze o pukcie na 6 Sierpnia i Kilińskiego 90. Warto się tam przejść ? Chciałbym oddać niemiecki mechaniczny zegarek z lat 40-tych na przegląd, a jakby się dało i gość robiłby to ładnie to na odnowę chromu. Gdzie można się wybrać ? Najbliżej mam na Manhattan, ale nie mam żadnego doświadczenia z tym punktem. Radogoszcz i Pabianice są dla mnie nie osiągalne ze względu na godziny pracy :rolleyes:

Edytowane przez bolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do gościa z radogoszcza i z nim pogadaj - może się umówicie gdzieś w drodze, jak on będzie wracał z pracy... czy jakoś inaczej. Warto, bo to dobry zegarmistrz. Powiedz, że dzwonisz od Piotrka z forum to na pewno będzie elastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiar, zadzwoniłem i się umówiłem. Zegarek podrzuci koleżanka. Ponoć mam się zamknąć w stówce - przegląd, smarowanie itp ... + chrom. Całkiem spoko. Zobaczymy co z tego wyjdzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz pls jak efekty.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak tylko wróci to zrobię zdjęcia i wrzucę. Wspólnie z panem Zegarmistrzem ustaliliśmy, że zrobi mu przegląd/smarowanko, odnowi chrom na kopercie oraz dodatkowo wymieni koronkę, bo stara po chromowaniu może się zbytnio ślizgać i utrudniać nakręcanie. Chyba Pana troszkę rozbawiłem przesadną zdaję się troską o zegarek po Dziadku :) W każdym razie mam nadzieję, że będę zadowolony. Za tydzień z hakiem ma być wiadomo. Zegarek to niemiecki Glashutte / Urofa 61 z końca lat 40-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swojego Glasshutte z lat 40-tych po remoncie ... nowy chrom na kopercie, nowa koronka, reszta wyczyszczona plus nowy pasek z naturalnej skóry z podkładką ... coś jak w epoce :)

Zrobiony na Radogoszczu u p. Pawła na "placu słonecznym". Jestem b. zadowolony. Cenowo wyszło 150 PLN + pasek 70 zł z allegro. Ciekaw jestem opinii Waszych:

 

Przed:

post-32544-0-54878900-1331599412.jpg

 

Po remoncie:

post-32544-0-98730200-1331599413.jpg

post-32544-0-51804600-1331599415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się od strony technicznej, ale jak dla mnie wyglada bardzo ładnie.

 

W zasadzie sam chcę się wybrać na Plac Słoneczny.

 

Mam tu takiego dziadkowego Atlantica:

 

2hnvtl1.jpg

 

2dqn0pd.jpg

 

W zasadzie nie myślałem się nim zajmowac, ale może jesli koszta nie będa gigantyczne to się skuszę.

Tylko kilka pytań zawczasu - czy jak jest ułamane ucho to trzeba cała kopertę chyba zmienić - czy to trudno dostać ?

Podobnie odnośnie szkiełka. No i krzywa koronka...

Dużo to może wynieść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do do tematu zegarmistrzów w Łodzi ja korzystam z usług Pana z ulicy zarzewskiej. Róg zarzewskiej i rzgowskiej i Pana z placu Reymonta. Obaj to specjaliści starej daty. Ja jestem zadowolony z ich pracy. jeśli chodzi o renowację to oczywiście Chronostar.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja chciałem się spytac, czy w Łodzi jest taki punkt, który oprócz fachowców starej daty umozliwia np. przetestowanie wodoszczelności zegarka ?

ewentualnie fachowcy nowej daty mogą być ;)

 

Taki chodzi mi dobrze wyposażony punkt ...

?

Edytowane przez vinzento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś boleje nad wydatkiem 200 zł na naprawę/czyszczenie/inne, to pocieszę Was, że w Warszawie u jakiegoś ?mega? speca zapłaciłem 600 zł. :)

Wprawdzie za Jaeger LeCoultre, ale nie wiem, czy z punktu widzenia czyszczenia/smarowania te mechanizmy aż tak się różnią.

 

Przy okazji: mam do uszczelnienia jeden zegarek, Lanco. Poci się szkiełko przy noszeniu. Można to jakoś poprawić?

 

Pozdr

Ede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przeglądając Wasze posty zastanawiam się nad jednym Wszyscy no prawie narzekacie na zbyt wysokie koszty naprawy zegarka powiem jedno ze jeśli ktoś proponuje 40zł za przegląd czyszczenie regulacje to wiedzcie ze będziecie zrobieni w wała bo rozebranie i wyczyszczenie z naciskiem na wyczyszczenie i dokładny przegląd za te pieniądze po prostu się nie opłaca można wyjąć mechanizm z koperty zdjąć tarcze wskazówki no i jeszcze balans wrzucić do benzyny i po robocie . Same dobrej jakości środki do czyszczenia są drogie nie wspomnę o wysokiej jakości smarach i oliwie gdzie trzeba użyć co najmniej trzech gatunków .Ale gdy jedziemy np z samochodem do byle jakiego fachmana i on pier.....e młotkiem i powie 200zł to nie protestujemy .To byłoby na tyle moich uwag do waszych opiniach o cenach usług zegarmistrzowskich zaznaczam ze nie naprawiam zegarków zawodowo Pozdrawiam :)

Edytowane przez Paweł Jankowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie prawdopodobnie padł mi włos w moim monsterze :) . Z pozytywnych opinii kolegów z Łodzi wybrałem zegarmistrza na Placu Słoneczny w Łodzi. Czy ktoś może mi powiedzieć w jakich godzinach pracuje ten zegarmistrz ?

A może jest inny też dobry zegarmistrz który należycie zaopiekuje się mym potworem. Może być też z Piotrkowa Trybunalskiego.

Z góry dzięki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam Zegarmistrza w Łodzi.

Zegarmistrz przez "duże z" nieprzypadkowo.

Takich zmieniaczy bateryjek teraz na pęczki a ja chcę dać starego Poljota do "rewitalizacji" :mrgreen:

Jak ktoś zna namiar na kogoś sprawdzonego to z góry stokrotne dzięki.

 

___

edit

 

zmiana tematu

To się udaj do najbliższego zegarmistrza.To jest tak prosty mechanizm że szkoda gadać.I pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiech2011 Może najpierw byś się przedstawił i powiedział kilka słów o sobie anie do razu z tak niegrzeczną odpowiedzią i to w pierwszym poście i skąd taka wiedza o mechanizmach czyżby trafił się nam prawdziwy fachura jeśli tak to prosimy podziel się z nami wiedzą chętnie poczytamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiech2011 Może najpierw byś się przedstawił i powiedział kilka słów o sobie anie do razu z tak niegrzeczną odpowiedzią i to w pierwszym poście i skąd taka wiedza o mechanizmach czyżby trafił się nam prawdziwy fachura jeśli tak to prosimy podziel się z nami wiedzą chętnie poczytamy :)

Pomijajac kwestie, ze odpowiada na post sprzed 4 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie o zegarmistrza a raczej zegarmistrzów - Firma Handlowo Usługowa Katarzyna Ryznar, Ewa Zawadzka, Łódź Narutowicza 34, bliżej Kilińskiego na przeciwko hotelu Centrum. Macie jakieś doświadczenia związane z tym zakładem. Jest godny polecenia? Co sądzicie? Pytam bo właśnie oddałem tam zegar do naprawy ( nie spojrzałem że jest ten wątek). Generalnie za naprawę mechanizmu zegara Junghans wołają 300, wiec pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za odkopanie starego tematu, ale nie chce niepotrzebnie spamowac forum.

Obecnie, jakis solidny, uczciwy fachowiec w Lodzi to jest? Zdaje sobie sprawe, ze za profesjonalna usluge trzeba zaplacic, ale zeby nie mial cen totalnie z kosmosu.

Ponadto, jakiegos dobrego jubilera ktos moze zna? Chodzi mi, np. o pozlocenie wskazowek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu ze wszystkimi zegarkami chodzę do Pana Kanarka na ulicy Zarzewskiej. Jest to człowiek starej daty ma swoje dobre i złe strony ale jak do tej pory wszystko robił jak należy. Sam nie przeprowadza żadnych zabiegów rewitalizacyjnych ale mechanikę robi na medal.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, w zasadzie moja wina, bo zapomnialem napisac. Glownie szukam Zegarmistrza do rewitalizacji zegareczka. Caly mechanizm wewnatrz juz byl czyszczony, regulowany, itp jakis czas temu.

victor86 - dzieki za odpowiedz i tak.

Edytowane przez wwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam jeśli chodzi o rewitalizacje to tylko chronostar.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie naprawie zegarek marki Accurist w Łodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię ze już 3 próbowało i żaden nie dal rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.