Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Warsztaty Zegarmistrzowskie - Kraków, 2 / 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do końca tygodnia postaram się podjąć ostateczną decyzję, na wszelki wypadek zarezerwuję dwa ostanie miejsca na liście. (pobyt weekendowy)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale nie mogę tym razem.

Proszę usunąć mnie z listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wit - szkoda, że nie możesz się wybrać :( Ale jest szansa, że powtórzymy wyjazd do Krakowa jeszcze w tym roku !

-------------------------------------------------

Staszek - namawiam, zrób tak żeby wyjazd doszedł do skutku :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Z uwagi na bardzo ciekawą koncepcję związaną z Muzeum Krakowa, odbędą się prawdopodobnie jeszcze kolejne warsztaty.

 

Co za tym idzie, podczas tego spotkania skupimy się na Muzeum Lotnictwa (godzina 11:00), a później mamy zaplanowany obiad i spotkanie z marką Ball (godzina 15:00).

 

Pozdrawiam

 

Janek


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze miejsca, Kraków na nas czeka ! Proszę niezdecydowanych o podjęcie decyzji na "tak"

 Warto spotkać się w klubowym gronie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zwiedzanie Muzeum Krakowa wypada jednoznacznie z planu "wycieczki". Czy wobec tego planujecie, (a jeśli tak to orientacyjnie na kiedy) kolejne warsztaty uwzględniające wizytę w tym muzeum? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujemy, a wypadło tylko i wyłącznie dlatego, że pojawiła się inicjatywa która wypełni nam w tym muzeum cały dzień, a może i dwa. Bardzo ciekawa. Ale czekamy jeszcze na potwierdzenie możliwości. Jak tylko będzie to pewne, dajemy znać :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie dopisać do listy uczestników.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warsztaty pt. "Zegary i przyrządy lotnicze"

oraz

spotkanie z marką "Ball"

 

Termin:   sobota  03.10.2020r.  Kraków

 

Dojazd i ewentualny nocleg/noclegi załatwiamy we własnym zakresie.

Kilka osób będzie w Krakowie od piątku  do niedzieli. Dobrym pomysłem na dotarcie na miejsce z Warszawy jest pociąg  /Pendolino około 2h21min/  lub samolot /około 50min/.  Z uwagi na wymogi muzeów grupa nie może liczyć więcej niż 20 osób. Do dzisiaj udział potwierdzili:

 

1.  Jan M. Krawczyk                                 (+)   
2.  RTK-WGM                 +1                      (+)   
3.  Eugeniusz Szwed    +1                       (+)  
4.  Togusa                      +2                      (+) 
5.  dziadek                                                (+)

6.  shreq                                                   (+)

7.  Taraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do spotkania w Krakowie. Pierwotnie na liście było więcej osób, ale ... chyba zrezygnowały :(

 Spotykamy się w sobotę 03 października 2020r. o godz 10:45 pod Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

 

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie  http://www.muzeumlotnictwa.pl/muzeum/, obiad w gronie miłych klubowiczów, prezentacja marki Ball. Czyli zapowiada się piękna sobota !

 

Namawiam wszystkich, którzy jeszcze się wahają z podjęciem decyzji.

 

Zdjęcia i informacje o możliwości pochodzą ze strony muzeum:

post-24159-0-83172400-1582382296.jpg

post-24159-0-96200000-1582382305.jpg

post-24159-0-22338400-1582382320_thumb.jpg

 

 

 

DOJAZD DO MUZEUM:

WEJŚCIE DO MUZEUM  znajduje się od strony  ul. Markowskiego. 

DOJAZD SAMOCHODEM

Parking dla Odwiedzających znajduje się od strony Al. Jana Pawła II. Dojazd dla samochodów jest możliwy wyłącznie po skręcie w ul. Markowskiego. Samochody można zostawić przy drodze dojazdowej do Muzeum, przed Gmachem Głównym. Parking jest bezpłatny. 

PARKING ROWEROWY

Do Muzeum możesz także przyjechać rowerem bądź hulajnogą! Przed Gmachem Głównym znajdują się stojaki rowerowe.

DOJAZD DO MUZEUM:

DOJAZD AUTOBUSAMI KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ:

W pobliżu Muzeum Lotnictwa Polskiego od ul. Markowskiego znajdują się trzy przystanki autobusowe:

Przystanek „Ugorek” na ul. Ułanów w pobliżu ul. Seniorów Lotnictwa (oddalony o 650 m. od Muzeum) – na przystanku tym zatrzymują się autobusy linii miejskich numer:

124 (Os. Podwawelskie – TAURON Arena Kraków Wieczysta),

424 (Os. Podwawelskie – Ugorek).

Przystanek „TAURON Arena Kraków Wieczysta” na Al.Jana Pawła II (oddalony o 1,4 km od Muzeum) – na przystanku tym zatrzymują się autobusy linii miejskich numer:

124 (Os. Podwawelskie – TAURON Arena Kraków Wieczysta),

128 (Zajezdnia Płaszów – Prądnik Czerwony),

424 (Os. Podwawelskie – Ugorek),

664 linia nocna (Os.Piastów – Mydlinki)

TRAMWAJEM:

Przystanek komunikacji miejskiej znajdujący się najbliżej wejścia na teren festiwalu to przystanek tramwajowy „Muzeum Lotnictwa”.

Na przystanku tym zatrzymują się tramwaje linii miejskich numer 5, 9, 52, 70, 73

Aktualny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Krakowie jest dostępny na stronie: http://rozklady.mpk.krakow.pl/. Przypominamy o konieczności zakupu biletów krakowskiej komunikacji miejskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Spotykamy się w sobotę pod Muzeum Lotnictwa w Krakowie

03 października 2020r. o godz 10:45

 

Jeśli jeszcze ktoś z Was się zdecyduje, zapraszamy 😃 Po zwiedzaniu Muzeum Lotnictwa, odbędzie się spotkanie z marką "Ball"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winien jestem wyjaśnienie, nie ma mnie, bo zostały mi jeszcze trzy dni przymusowego odosobnienia. Plany się rozjechały😀, ja uziemiony☹️, może następnym razem się uda.  

Pozdrawiam i życzę miłego zwiedzania.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłą sobotę, w sympatycznym gronie. Pana Jana z Muzeum Lotnictwa, pozdrawiam, i kłaniam się nisko z szacunku dla jego ogromnej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj zamieszczę kilka zdań o tym jak było i kilka zdjęć z naszego krakowskiego spotkania. Na razie tylko tyle - było rewelacyjnie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze sobotnie spotkanie w Krakowie  w ramach klubowych  "Warsztatów"  składało się z dwóch części.

Pierwsza część, to wizyta w Muzeum Lotnictwa gdzie czekał na naszą grupę Przewodnik, Pan Jan Hoffmann,  jeden  z największych specjalistów z dziedziny lotnictwa. Znawca i popularyzator historii konstrukcji lotniczych oraz wieloletni kierownik Działu Upowszechniania Muzealiów MLP.

Pan Jan Hoffmann, to chodzący ocean wiedzy o konstrukcji samolotów i historii lotnictwa. Gdyby nie ograniczenia czasowe, bez zastanowienia spędziłby z nami czas do nocy, opowiadając o technice budowy maszyn do latania i ich napędów. Tym opowieściom nie było końca. Do tego mogliśmy dotykać i zaglądać do wnętrza eksponatów, które normalnie są niedostępne zwiedzającym. Część eksponatów znajduje się w hali głównej muzeum, zaś część jest prezentowana na otwartej przestrzeni rozległego terenu - parku. Wszystkie obiekty/eksponaty muzealne są świetnie opisane. Pobyt w tak zorganizowanym muzeum, to wielka przyjemność. Dostaliśmy ogromny zastrzyk wiedzy o lotnictwie od jego początków poprzez czasy wojenne, aż do dnia dzisiejszego. Pan Hoffmann zapoznał nas z maszynami lotnictwa wojskowego, ale też cywilnego i sportowego. 

Rzecz charakterystyczna, początki lotnictwa i wyposażenie "kokpitów' tamtych maszyn z epoki nie miało praktycznie nic wspólnego z zegarkami ... Głównie były tam wskaźniki  związane z pracą silników. Obroty, temperatura i ciśnienie oleju. Warunki pilotowania tamtych maszyn byłyby dzisiaj nie do zaakceptowania przez niejednego współczesnego pilota. 

Namawiam i zachęcam do odwiedzenia tego miejsca w Krakowie wszystkich, którzy chociaż trochę interesują się techniką w ogóle, a techniką lotniczą w szczególności. Spacer wśród samolotów i helikopterów, to może być dobry sposób  na spędzenie wolnego czasu np. w sobotnie przedpołudnie. 

 

Trochę zmęczeni i już głodni po pożegnaniu się z naszym wspaniałym Panem przewodnikiem, przemieściliśmy się z Muzeum Lotnictwa do podziemi jednej z krakowskich restauracji na obiad i drugą część "warsztatów"  czyli spotkanie z marką BALL.

Pomysł aby w takiej restauracyjnej scenerii rozmawiać o zegarkach i poznawać kolekcję zegarków pewnie nie jest nowy, ale prezentacja przygotowana przez Bartosza Marciniaka była wyjątkowo ciekawa. Bartosz zadał sobie sporo pracy aby nie dać się zaskoczyć żadnym technicznym pytaniem z naszej strony. Poznaliśmy początki marki Ball  i jej drogę do produkcji szerokiej gamy kilku kolekcji współczesnych zegarków tej firmy. Mogliśmy wszystkie zegarki dostarczone specjalnie na tę okazję  dotykać i przymierzać. Zegarki Ball, które do niedawna nie były szerzej  znane nawet w naszym klubowym środowisku, okazują się być godnymi dużej uwagi. Bardzo zyskują przy bliższym poznaniu. Zdjęcia z katalogów często nie oddają ich precyzji wykonania i wielu szczegółów technicznych. Co ważne, przygotowana prezentacja nie była marketingową zachętą do tej marki. To, było przedstawienie historii firmy i czasami rzadkich,  bardzo ciekawych rozwiązań technicznych stosowanych w ich zegarkach. 

Okazało się że Ball jest już na tyle rozpoznawalną i pożądaną marką, że na niektóre zegarki z ich kolekcji trzeba niestety czekać ! Jeden z nich wyjątkowo wpadł mi w oko i może nawet sprawię go sobie na gwiazdkę, albo urodziny, kto wie ? Od ręki niestety się nie da. Czas oczekiwania, to tylko kilka tygodni  więc pewnie w razie czego wytrzymam. 

Każdy z obecnych dostał aktualny katalog wszystkich kolekcji zagarków Ball. Chociaż ja twierdzę, że należy je oglądać na żywo. 

 

Mam nadzieję, że wszyscy biorący udział w tym spotkaniu byli zadowoleni z pobytu w Krakowie w Muzeum Lotnictwa i ze spotkania z marką Ball.  Chcę serdecznie podziękować Wam za udział.  Janowi Krawczykowi za pomoc w przygotowaniu obu części spotkania.   Bartoszowi Marciniakowi za świetną pełną szczegółów prezentację marki Ball, jej historię i omówienie kolekcji zegarków. Natomiast za obecność, czynny udział w spotkaniu podczas całego dnia i przywiezienie pięknych jeszcze zafoliowanych zegarków Piotrowi Sobocie. 

 

NIżej kilka zdjęć w kolejności trochę przypadkowej, ale z zachowaniem chronologii tj.  Warszawa startujemy,  czy leci z nami pilot ? Kraków, Kraków nocą, Muzeum Lotnictwa, zegarki Ball, Warszawa ...

 

 

IMG_1763.thumb.jpeg.8849f0d7dc8c9b02181224938758c19c.jpeg

 

 

IMG_1765.thumb.jpeg.486a2122c82b4cafaabb82efd5bc5f16.jpeg

 

IMG_1766.thumb.jpeg.14c06d5e6f5322177d127d97eeffeda0.jpeg

 

IMG_1767.thumb.jpeg.95f78d133eaf3788915186a5d8f1543a.jpeg

 

IMG_1770.thumb.jpeg.da1e5e9551a6d4130c497d27fef37b9c.jpeg

 

IMG_1772.thumb.jpeg.bc4512955ee1c586048f60c53ad3d8c8.jpeg

 

IMG_1811.thumb.jpeg.27622a38a4fdc60bc19cde3f09833e5b.jpeg

 

IMG_1812.thumb.jpeg.0f0c1910f3914a698314b46a45008a66.jpeg

 

 

IMG_1778.thumb.jpeg.aff95a759427c3b2cf34a26b3fe25ba4.jpeg

 

IMG_1780.thumb.jpeg.ae00826d409d9d0cc794756180c6edd4.jpeg

 

IMG_1779.thumb.jpeg.dcc1cebaf036b68c9ed22e81c42dbd45.jpeg

 

IMG_1782.thumb.jpeg.823320f6bc5d8aafc76034f93209a6aa.jpeg

 

IMG_1783.thumb.jpeg.e7a2464d3a40d057ab9cf7a60d175fc7.jpeg

 

IMG_1785.thumb.jpeg.51a9edf0b5e0037e34952f04d11bde17.jpeg

 

 

IMG_1786.thumb.jpeg.09ad892534c9bdea00909bcb484138b8.jpeg

 

IMG_1787.thumb.jpeg.25749fa625f267d10569d7d3aa04ac67.jpeg

 

IMG_1794.thumb.jpeg.a4db3e3d252b5557a0ced9923fc59871.jpeg

 

 

IMG_1789.thumb.jpeg.4c9ec3f9732d5f32bce63ab25583a77b.jpeg

 

IMG_1791.thumb.jpeg.14299fd8227dc847ab7bfff5e3d5bc1c.jpeg

 

IMG_1799.thumb.jpeg.031d6fd19cb3b63d3eb0f17aac765dae.jpeg

 

IMG_1829.thumb.jpeg.1c0ca26a43fd287b15e9239c416f8516.jpeg

 

IMG_1830.thumb.jpeg.dbdd562ad3587e537ba0ae409fc74caa.jpeg

 

IMG_1832.thumb.jpeg.9d14e38cb082fcc102fb628c86c33367.jpeg

 

 

 

 

IMG_1835.thumb.jpeg.ff5ebb31592a005209c38410d0aae331.jpeg

 

 

IMG_1834.jpeg

 

IMG_1826.jpeg

 

IMG_1802.jpeg

 

IMG_1804.jpeg

 

IMG_1806.jpeg

 

IMG_1807.jpeg

 

IMG_1805.jpeg

 

IMG_1809.jpeg

 

IMG_1827.jpeg

 

IMG_1810.jpeg

 

IMG_1808.jpeg

 

IMG_1801.jpeg

 

 

IMG_1820.thumb.jpeg.2c4401a1c136533c5ccd9b3e1ed1c6a9.jpeg

 

IMG_1821.thumb.jpeg.7eede2d7a368a64fa8fe4e4569288793.jpeg

 

 

IMG_1823.thumb.jpeg.cc492a0acaac1f08dfc9e7024c8e3997.jpeg

 

IMG_1824.thumb.jpeg.bf66e23ab693af286838bc7bcffc0d2a.jpeg

 

 

IMG_1825.thumb.jpeg.de68e30670880f5f85f790123b33ca67.jpeg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście były to jedne z najciekawszych warsztatów. 

W ciągu czterech godzin dowiedziałem się o lotnictwie i samolotach używanych w wojsku więcej niż przez całe moje dotychczasowe życie.:)

Ale to tylko dzięki ogromnej wiedzy i ogromnej umiejętności przekazania jej przez Pana  Jana Hoffmanna. 

Ball też się pięknie zaprezentował i chyba mnie namówił na zakup jednego "naręczniaka". 

Biała tarcza z arabskimi indeksami bardzo mi się spodobała.

Zegarek taki akurat i w sam raz dla takiego dziadka jak ja.:)

IMO. Bartek zrobił taką prezentację jak najlepszy fabryczny handlowiec! +++++++

Ogólnie było bardzo miło, ciekawie i bardzo sympatycznie. 

Pozdrawiam i bardzo dziękuję organizatorom za miłe i bardzo sympatyczne spotkanie. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dziadek napisał:

 

Ball też się pięknie zaprezentował i chyba mnie namówił na zakup jednego "naręczniaka". 

Biała tarcza z arabskimi indeksami bardzo mi się spodobała.

 

 

Dzięki za dobre słowo. Akurat to jeden z lepszych wyborów. :) 

 

Co do samego spotkania, to również dziękuję Jankowi za zorganizowanie wycieczki do muzeum i obiadu w fajnej knajpie. W końcu można było spotkać się w gronie miłośników zegarków . W tak trudnych czasach to prawdziwa odskocznia od ponurej rzeczywistości zwanej COVID-19. Oprócz samolotów, o których można było się dowiedzieć mnóstwo ciekawych rzeczy, przyszedł czas na zaprezentowanie zegarków BALL. Mam nadzieje, że po tym spotkaniu, doceniliście kunszt ich wykonania, jak i wkład w zegarmistrzostwo. To naprawdę rozwojowa manufaktura, która pewnie jeszcze nie raz zaskoczy swoimi rozwiązaniami technicznymi. 

 

Pozdrawiam, 

Bartek 

 

 

Edytowane przez Bartek19877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością przeczytałem relację. Proponuje, aby warsztaty w Krakowie, jak minie zagrożenie pandemiczne, powtórzyć. Z taką samą lub inną tematyką.  Część zapisanych nie dojechała z powodu Covidu. Przypuszczam, że chętni, głównie z południowej części kraju się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do propozycji kol. Misiu7. Bardzo mi zależało na tej wyprawie i spotkamiu z kolegami, autokwarantanna wyłączyła mnie w tym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko będzie można zorganizować wyjazd do  Krakowa, pojawi się na forum informacja na ten temat. W tym roku niestety już żadne spotkanie z cyklu warsztatów się nie odbędzie, chociaż wszystko jest zaplanowane. Musimy cierpliwie czekać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.