Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
czasik

Z Czasem na Czasie i o Czasie

Recommended Posts

Witam wszystkich

Chciałbym się pochwalić ale też zachęcić do poświęcania czasu najmłodszym to jest raptem godzina tygodniowo albo i rzadziej a pytania stawiane poprzez dzieci są czasem bardzo trudne . Zaś uśmiech,zaciekawienie na twarzach nie tylko chłopców bezcenne .

post-31531-0-04450900-1582205741_thumb.jpg

post-31531-0-51595100-1582207436_thumb.jpg

post-31531-0-45409200-1582207458_thumb.jpg

post-31531-0-54540400-1582207471_thumb.jpg

post-31531-0-83409200-1582207479_thumb.jpg

Fajna inicjatywa, tym bardziej że ponoć dzisiejsza młodzież nie potrafi odczytać godziny z tarczy zegarkowej

Potrafi, potrafi  :)  Nie jest tak źle. Dzieciaki już w przedszkolu doskonale sobie radzą z zegarkami. Potrafią je nawet popsuć czy też nimi rzucać, aby dowieść tego że jednak się da ! W przypadku INOX'a nigdy to się nie udało, ale próby były takie, że wielokrotnie obawialiśmy się o stan zegarka   :)

Damian, zasługuje na pochwały i ukłony. Zawsze znajduje czas i energię żeby coś zegarkowego zorganizować podczas wielu lokalnych imprez  nie tylko dla dzieci. W Mysłowicach chyba nie ma dziecka które by nie znało tego Pana Zegarmistrza  :)  Damian chwal się wszystkim co robisz. Niech to będzie inspiracją dla innych klubowiczów, żeby coś przygotować dla np. szkoły czy przedszkola.

Warto, a uśmiechy i radość dzieciaków, uwierzcie, jest bezcenna !

Edited by Eugeniusz Szwed

zaproszenie przyjęte i zrealizowane tym razem Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Mysłowicach , kolejne dzieci zaznajomione z zawodem ZEGARMISTRZA

post-31531-0-11252400-1583257022_thumb.jpg

post-31531-0-48281500-1583257041_thumb.jpg

post-31531-0-27975300-1583257061_thumb.jpg

post-31531-0-94696200-1583257084_thumb.jpg

post-31531-0-50187800-1583257129_thumb.jpg

Bravo Damian !!!

Może znajdzie się więcej chętnych wśród nas w innych częściach Polski. Nie trzeba być zegarmistrzem, aby mówić do dzieci o zegarach i zegarkach. Spróbujmy pójść na pierwszy ogień do klasy gdzie mamy nasze dzieci, wtedy można zobaczyć ile radości można im sprawić, pokazując im kilka czasomierzy. Ja kupiłem budzik SLAVA na starociach, ściągnąłem obudowę i pokazywałem zasadę działania.

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Ponownie GRATULACJE Damian. Świetna inicjatywa w dzisiejszym świecie pełnym elektroniki, a tu... czysta mechanika :)

Czas zmienia perspektywę

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Eugeniusz Szwed
      To co było planowane na marzec w ubiegłym roku niestety nie odbyło się. Owszem zegar - pomnik ku czci Teodora Gałeciego stoi i  zegar w nim  pracuje, ale odsłonięcie  odbyło się bez udziału miejscowej społeczności i przeszło praktycznie bez echa. 
      Teraz wracamy w to miejsce przy ul. Powojowej 2, 04-860 Warszawa-Wawer. W pierwszą  sobotę  października tj. 2-10-2021r.  od godz 12:00 odbędzie się przed Kulturoteką  lub przy złej pogodzie w salach wewnątrz,  kulturalny piknik nawiązujący do zegarów i czasu. Chętni klubowicze którzy np. chcieliby pokazać swoją kolekcję zegarków czy zegarów ( w ograniczonym zakresie ) lub powiedzieć kilka słów o zegarkach czy pomiarach czasu ( 15 min max ) proszę o kontakt. 
      Jeśli ktoś z Was ma predyspozycje i mógłby podczas tej imprezy pokazać dzieciakom w formie zabawy jak odczytywać czas z tarczy zegara, również proszę o kontakt.

Pierwsza fotka z zegarem jest mojego autorstwa, druga z budynkiem jest własnością  Wawerskiego Centrum Kultury.

• By RTK-WGM
      Nasz kolega forumowy organizuje płatne, ale praktyczne

WARSZTATY RENOWACJI SKRZYŃ ZEGAROWYCH I KONSERWACJI  MECHANIZMÓW

Budowa * styl * technika * naprawa i odnawianie

15 - 16 lutego  2020r.

program :
      Sobota
      rozpoczęcie , godzina 10.00
      1. rozpoznawanie i klasyfikowanie stylów,
      2. próby datowania na podstawie obudowy, mechanizmów, technik stolarskich,
      3. techniki budowy skrzyń zegarowych
      4. techniki wykończeń
      5. zajęcia praktyczne :
      - zapoznanie się z narzędziami
      - analiza uszkodzeń
      - demontaż
      - naprawa ubytków
      - oczyszczanie powierzchni
      6. W trakcie zajęć poznamy kolejne tajemnice :
      - techniki fornirowania
      - intarsja , inkrustacja
      - podkłady pod fladrowanie i hebanizowanie

około godziny 18.00 zakończenie zajęć, luźne dyskusje nie tylko o zegarach .

Niedziela
      1. krótka powtórka teorii z dnia poprzedniego
      2. zajęcia praktyczne
      - barwienie
      -techniki wykończeń
      - politurowanie , woskowanie , olejowanie
      3. Techniki czyszczenia i napraw mechanizmów zegarowych.

Każdy z uczestników otrzyma praktyczny mini poradnik z dziedziny renowacji do studiowania w domu. Zapewniamy wszystkie niezbędne narzędzia, fartuchy  oraz materiały. Na prośbę kursantów uruchamiamy mały sklepik z materiałami do renowacji.

Terminy kolejnych warsztatów na rok 2020
      14 - 15 marca warsztaty z fornirowania  
      18 -19 kwietnia warsztaty z politurowania
      23 - 24 maja
      20 - 21 czerwca
      14 - 19 lipca pięciodniowe warsztaty
      22 - 23 sierpnia
      19 - 20 września
      17 - 18 października
      14 - 15 listopada
      12 - 13 grudnia

Zapisy przez email
      dworek.reczno@gmail.com
      lub tel. 608 53 51 52
      Liczba miejsc ograniczona ☺

Koszt: 450 zł / 2 dni
                   250 zł / 1 dzień
      Warsztaty pięciodniowe koszt 1.200 zł

Zaliczki  w wysokości 100 zł wpłacamy na podany nr konta w wiadomości zwrotnej po zapisaniu się.

Informacja ma temat bazy noclegowej, która nie jest wliczona w koszt warsztatów w momencie zapisów.
    • By KatarzynaPajkowska
      Dwie wyjątkowe relacje ze spotkań forumowiczów na klubowej stronie czekają na was:

Świetna relacja dwóch klubowiczów Marka - Denver47 oraz Jakuba - Szyszkops. Doskonała dokumentacja foto oraz materiał napisany z humorem i smakiem
      https://kmziz.pl/artykul/katowice-i-historia-60-zegarkow-na-stole

Druga to pierwsza taka relacja, która zapowiada być może stały już cykl programu podczas warsztatów - krótka relacja połączona z video relacją!
      https://kmziz.pl/artykul/warsztaty-zegarmistrzowskie-na-100-lecie-niepodleglosc-polski

SEE YOU SOON
    • By As82
      Cześć !

Od kilku lat moim hobby są zegarki. W sumie wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Zdjęcie radzieckiego zegarka marki Raketa, które przypadkiem zobaczyłem w internecie zmieniło mój punkt widzenia dotyczący hobbystów. Po prostu zakochałem się w zegarkach lub można by rzec rozbudziło to moją pasję do nich. Któregoś razu wywiązała się z tego śmieszna historia gdy przy jakiś głębszych rozmowach o rodzinie wyszła sprawa mojego pradziadka, który okazało się, że też bardzo interesował się zegarkami. Jak widać płyną w nas geny przodków i nie wiadomo w którym momencie dadzą o sobie znać. Czasami można to porównać do jakiejś choroby ,której jesteśmy nosicielami i nie wiemy kiedy się uaktywni. Analizując swoje dzieciństwo okazało się ,że zawsze zegarki zwracały moją uwagę . Ich kształty oraz dochodzące z wewnątrz odgłosy poezja dla uszu . Nagle tak wiele obrazów pojawiło się w głowie .Mogłem niemal odtworzyć z pamięci gdzie ,w jakim domu widziałem zegarki, które przykuły moją uwagę . No i od tego też zaczęły się poszukiwania pierwszych egzemplarzy do mojej kolekcji. Znalazły się w niej poljot de luxe, wostok, doxa, orienty, wszystko po dziadkach i wujkach. Następnym etapem była renowacja starych gratów, które swoje najlepsze lata mają już dawno za sobą. W dużej mierze pomógł mi w tym wykonywany zawód dzięki któremu miałem dostęp do profesjonalnych maszyn. Niestety swoje prace musiałem zaprzestać gdyż zmieniliśmy technologię chromowania i niestety chromowanie kopert stało się loterią a w tym przypadku nie ma miejsca na fuszerki. No i tak moje hobby trochę przygasło aż do momentu gdy mocno zacząłem interesować się starymi paskami do zegarów w stylu vintage. Pomyślałem więc czemu nie , przecież mogę sobie taki zrobić. No i kolejny raz popłynąłem rzeką którą prowadzą nas geny przodków. W tym wypadku okazało się że pradziadek od strony ojca zajmował się handlowaniem wyrobami ze skóry;). Może coś w tym jest, ciekawe co jeszcze przygotowali dla mnie moi przodkowie. No i tak trochę poczytałem ,dorwałem jakiś stary pasek po dziadku no i powstał mój pierwszy twór. Miał wyglądać naprawdę staro;)

Nie poddałem się i zrobiłem jeszcze jeden.

Strasznie sfiksowałem na punkcie pasków w stylu racing, zainwestowałem więc trochę w sprzęt i powstało kilka takich

Następnym krokiem było przygotowanie małego warsztatu dla nowego hobby.
      Po uporządkowaniu potrzebnych rzeczy przyszła chwila na bardziej profesjonalne paski a więc
      projekt, wzorniki i do dzieła:)

Paski powstają i hobby trwa:

Tak oto wygląda moja historia przez zegarek do paska;) Pozdrawiam wszystkich watchstraperów i zachęcam wszystkich do zmierzenia się z projektami na swój wymarzony pasek do zegarka bo jest to fajna przygoda.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.