Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Christo

Rolex po dziadku

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wiem jak wygląda temat, ale tym razem to naprawdę pamiątka po dziadku. Niestety nie mojego, zegarek jest mojego znajomego. Jego dziadek osobiście dokonał zakupu (w latach 60/70-tych), więc jesteśmy pewni jego oryginalności w 99%, 100% otrzymamy po obejrzeniu mechanizmu. I tu zwracam się z pierwszym pytaniem - kogo moglibyście polecić do otwarcia (koperta otwiera się przez szkło) i serwisu zegarka z okolic Częstochowy? Czy proponowany salon Rybiccy będzie dobrym wyborem?

Drugie pytanie - dodatkowe, to co moglibyście powiedzieć o tym zegarku? Gdzie szukać informacji o nim (poza oczywiście Rolexem). Na deklu ma wybity numer 4160057, wiemy że jest to złoty Rolex Precision 3404, ale na tym nasza wiedza się kończy.

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

post-29715-0-55470600-1582705561_thumb.jpg post-29715-0-99607300-1582705562_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że dostęp do mechanizmu nie jest przez szkło tylko rozpoławia się koperta (zamyka się "na wcisk") . Jest taki charakterystyczny element z tyłu do podważenia.. ale to tylko patrząc na zdjęcie. Nigdy nie miałem w ręku tego zegarka

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dobrych lat na forum już i chyba pierwszy przypadek, gdzie "Rolex po dziadku/wujku/babci/ze strychu" wygląda na oryginał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podziadkowych, teść mi się pochwalił, że coś takiego dostał od swojej matki:)

 

84314243_218230019346795_397821314009242


Kilka dobrych lat na forum już i chyba pierwszy przypadek, gdzie "Rolex po dziadku/wujku/babci/ze strychu" wygląda na oryginał :D

 

jak widać są 2;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jestem więcej niż pewien, że 95% otwierało temat z uśmieszkiem politowania na ustach i planami jak tu wytłumaczyć dowcipnie, ze ktoś o kolejny ryż pyta :P (ze mną włącznie) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragraf22

Ale jestem więcej niż pewien, że 95% otwierało temat z uśmieszkiem politowania na ustach i planami jak tu wytłumaczyć dowcipnie, ze ktoś o kolejny ryż pyta :P (ze mną włącznie) :P

Bez uśmiechu, tylko z brzydkim słowem na "K" i myślą ile razy można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podziadkowych, teść mi się pochwalił, że coś takiego dostał od swojej matki:)

 

A żona naiwna myślała że Ty z miłości :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tym razem mamy wyjątek. Zegarek wygląda z zewnątrz b. dobrze. Mam nadzieję, że mechanizm będzie w równie dobrym stanie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, nie ukrywam, że temat wpisałem z premedytacją, ale mam nadzieję że więcej osób uśmiechnęło się czytając go niż wkurzyło.

Co do otwierania, z początku też tak myślałem, że ten „uchwyt” powoduje otwarcie i podzielenie koperty na dwie części, ale zauważ że tubus koronki jest scalony z deklem, no chyba że należy wyjąć wałek i dopiero otworzyć kopertę Tak czy siak bez fachowca się nie obejdzie. Kogo polecilibyście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki z linku ,który wrzucał Egonax ..

 

DSC03284.JPG

 

DSC03285.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Jednak nie do mnie należy decyzja o próbie otwarcia. Właściciel czyta wątek więc sam ją podejmie. Na pewno wtedy będą zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje udac sie do dobrego zegarmistrza ktory nie pokanceruje koperty i z glowy.

Wiecej na chwile obecna sie nie dowie o zegarku.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecsm Rybickich. Jeśli zależy koledze na braku rys i nie wymyślaniu ceny na poczekaniu (pewnie sporej bo oni wedle marki zegarka chyba dobierają cenę) to lepiej nie dawać go tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2020 o 11:40, Ceteth napisał:

Ale jestem więcej niż pewien, że 95% otwierało temat z uśmieszkiem politowania na ustach i planami jak tu wytłumaczyć dowcipnie, ze ktoś o kolejny ryż pyta :P (ze mną włącznie) :P

 

Owszem. Zobaczyłem temat "Rolex po dziadku" i już zacierałem ręce na jakiś nowy ciekawy "kfiatek" a tu proszę bardzo...


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał:

 

Owszem. Zobaczyłem temat "Rolex po dziadku" i już zacierałem ręce na jakiś nowy ciekawy "kfiatek" a tu proszę bardzo...

Temat sprzed roku, także ten.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał:

Temat sprzed roku, także ten.

 

Na to nie zwróciłem uwagi i nie za bardzo rozumiem jakie to ma znaczenie...


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Butik napisał:

 

Na to nie zwróciłem uwagi i nie za bardzo rozumiem jakie to ma znaczenie...

W sumie, żadnego...;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, ale leży w szufladzie u kolegi, na razie nikt przy nim nic nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.