Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Twoj najtanszy zegarek, ktory uwielbiasz i ktory wyglada na drozszy niz jest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jako ze nie bylem pewien, gdzie temat umiescic prosze moderatorow o przeniesienie jesli dzial, w ktorym umiescilem temat jest niewlasciwy.

 

A teraz do rzeczy ... posiadam w swojej kolekcji rozne zegarki, od tanszych do tych troche drozszych.

Zawsze wydawalo mi sie, ze latwo zrobic dobry zegarek majac wysoki budzet ale w druga strone juz trudniej.

Ciekaw jestem, ktore tanie / tansze zegarki w waszych kolekcjach czesto goszcza na waszych nadgarstkach.

Ktore z nich sa wykonane lepiej, niz wskazywalaby na to metka i moga rywalizowac z drozszymi modelami?

 

W moim przypadku:

 

Seiko SARB 035

 

SeikoSARB0352L_657354db-ee1a-42ad-95f3-f

 

Szafir, swietne proporcje, genialna koperta z mieszanka szczotkowania i polerowania, 6R15 - ktory w moim przypadku bardzo dobrze trzyma czas.

Zegarek kupilem kiedy jeszcze byly produkowane i dostepne za okolo 240 EUR i uwazam, ze to jedna z najciekawszych propozycji w swoim segmencie cenowym.

 

 

Vratislavia Conceptum Form & Function:

 

for4i.jpg?bwg=1580647711

 

Bardzo fajne proporcje koperty - ktora choc caly zegarek inspirowany jest Zenithem Elite jest inna i lezy jak przyklejona do reki plus swietne wykonanie, jakosciowo jest rewelacyjna.

W cenie do 1000 PLN to bardzo ciekawa propozycja, zwlaszcza ze limitowana (200 szt niebieskich i 100 sztuk bialych) i jak pokazuja portale aukcyjne Vratki dobrze trzymaja ceny smile.png

 

Czekam z ciekawoscia na wasze typy / ulubiencow.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bez wątpienia: 

 

post-34987-0-77621400-1580739763_thumb.jpg
post-34987-0-92777600-1579722744_thumb.jpg
post-34987-0-47023300-1579722447_thumb.jpg
post-34987-0-58173300-1579722464_thumb.jpeg
post-34987-0-18955700-1579722313_thumb.jpg
post-34987-0-42220000-1579722244_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-shock g-steel gst 130. Kupiony za jeżeli dobrze pamiętam ok 700 pln, robi wrażenie droższego - w końcu metalowe Casio nie są najtańsze. Zdjęcie ukradzione z internetu.

post-86661-0-67627900-1582711278_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6e3An6M.jpg

 

tego wprawdzie już nie mam, ale też spełniał warunki:

 

zTymiGa.jpg

Edytowane przez teston

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina, która jest super przyjemna w noszeniu.b749db66443f27dcfbee1b190236dd4b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio EFV-100 - w różnych wersjach i odmianach.

Edit, żeby nie mnożyć wpisów: Co mnie urzekło? Właśnie poziom wykonania i stylistyką. Taki idealny EDC' Zegarek można nabyć za 250 zł a poziomem wykonania bije niektóre zegarki z półki ok. 2000 zł lub im dorównuje. Jedynie niektórym przeszkadza bransoleta. Ale za TAKĄ cenę... Moje największe zegarkowe pozytywne zaskoczenie.

post-110583-0-85307000-1582735704_thumb.jpg

post-110583-0-40606800-1582735754_thumb.jpg

post-110583-0-10698100-1582735774_thumb.jpg

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawajcie proszę w miarę możliwości oznaczenia modeli i co szczególnie wam się spodobało, czemu uznajcie radny zegarek za szczegolnie fajny - myślę, że wątek w ten sposób może stać się bardzo przydatny dla osób szukających fajnego i (relatywnie) drogiego czasomierza.

 

@Krist-off: świetny jest, miałem w ręku, nadal się waham czy nie dołożyć go do kolekcji jako model na co dzień. Poziom wykonania grubo powyżej metki.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia Dan Henry 1964. Aż mi głupio, jak pomyślę że ten zegarek tak mało kosztuje. Od szkła po wskazówki, wszystko świetnie wykonane. I trafił mi się nr 777/1964 smile.png

Mam też tą Vratkę co cordi7, ale uważam że Dan ją spokojnie bierze lewym pasem jeśli chodzi o stosunek cena/jakość, chociaż i tak jest niezła. 

 

post-108687-0-81283800-1584894051_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_65341_3424_581659.jpg

 

Seiko Quartz 1993 rok Ref. 7N43-8119

 

Kupiony za 73 centy na eBay + przesyłka + nowa bateria + wymiana szkła z minerału na szafirowe (bo mnie było stać :P)

 

Często noszę, wygodny zegarek, ładnie wygląda na żywo, budzi skojarzenia z wiadomą marką i modelem. Z pewnością nie wygląda jak zegarek za 73 centy :P 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości - u mnie takim zegarkiem jest Ball Fireman Enterprise z jasną tarczą i cyklopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym i jednym z trzech najukochańszych moich zegarków jest Ticino B-Uhr 48 mm - na zdjęciu w ukompletowaniu fabrycznym i z założonym, niesitniejącym już niestety, genialnym paskiem hand made od Mistrza Korby:

 

7dd570cddfb8.jpg

 

I już chyba kilkanaście osób, naprawdę zorientowanych w zegarkach lotniczych, wzięło go na pierwszy rzut oka za Azimutha B-Uhr 48 mm, kilkunastokrotnie droższego smile.png Wiadomo - wszystkie tego typu piloty są do siebie tak podobne, że niemal identyczne. Ale Ticino kojarzył się akurat z tym, choć różnic troche jest:

 

06d02e3d5498.jpg

 

smile.png


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem fanem tej marki i posiadam 2 modele, mimo, że obiektywnie jakoś wiele w swojej cenie nie oferują poza wyglądem (kwarce, brak szafiru czy AR). Ale za ten wygląd jestem w stanie wiele im wybaczyć.

 

Model ze zdjęcia kupiony fuksem na olx za 200zł9b577cf554195bc1c188a7c4850def4e.jpg

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do opinii Kolegi Wolfa. Swojego Zeppelina również kupiłem na olx. Fartownie bo za 350zł jakiś rok przed zarejestrowaniem się na Forum.

post-94612-0-35789700-1584905995_thumb.jpg

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Combat Sub, kupiony miesiac temu za $289.00 w COSTCO na Long Island.pf1PVUP.jpg

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem mój egzemplarz za 1293zł, SAR w nim na żywo jest obłędny, sam zegarek jest paskolubny, oprócz bransy noszę go na krokodylu i nato. Stylistycznie wygląda świetnie, wysoka jakość wykonania, z wyglądu cud-miód-i-orzeszki ;-) chociaż ten sekundnik mógłby być odrobinę dłuższy.

 

post-86349-0-31217700-1587341060_thumb.jpg

 

post-86349-0-68168900-1587341070_thumb.jpg

 

post-86349-0-02968100-1587341079_thumb.jpg

 

(Zdjęcia z netu, nie moje)

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boazeria jest rewelacyjna, mam słabość do tego stylu - SARB, Casio Edifice EFV 100 / 110, Orient. Piękne, stonowane, klasyczne i eleganckie zegarki. Niech się nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, u mnie będzie to Casio EFV-110D-1AVUEF. Dlaczego?

 

Przede wszystkim relacja jakość/cena jest tu naprawdę dobra i za grosze (płaciłem jakieś 60 dolarów) otrzymujemy zegarek, który wygląda na dużo droższy. Nie kupiłem go patrząc na ten aspekt, ale zwyczajnie mi się bardzo spodobał i nie mogłem uwierzyć, że tak dobrze wykonany czasomierz można nabyć za tak niewielką kwotę. Okazało się to prawdą, a ja z marszu zakupiłem wszystkie wersje kolorystyczne. Jednak czarny ma w sobie to coś - sznyt i klasę. Tarcza mieni się od czarnej po grafitową, a fakt, że Casio nie zapomniało o detalach, jak odrobina żółtego koloru tu i ówdzie, tylko dopełnia obrazu całości. Poza tym - zakręcana i grawerowana koronka! W zegarku za 60 dolców! Tym modelem Casio pokazało, że się da. Kiedyś spoglądałem na kilka w miarę podobnych odpowiedników innych marek (chciałem mieć eleganckiego kwarca, na wszelki wypadek) i Casio, nie dość, że tańsze, to jeszcze zawstydza jakością wykonania. Elegancki zegarek, porządne wykonanie, cienka koperta idealnie pasująca do ubioru, powodująca, iż zegarek nie będzie krzyczał - poniekąd przypomina mi starsze kwarce Grand Seiko. No i sekundnik trafia w indeksy! :D Czego chcieć więcej? 110 na dodatek mają przytomnie uszy 18mm, co jeszcze bardziej dodaje elegancji (tak, lubię 20mm, ale jednak do garnituru wolę założyć coś mniejszego). Dla mnie, odkrycie roku, którym cieszę się, jak małe dziecko.

 

bRqBIuF.jpg

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze jest swietny :)

 

To kwarc z tego, co pamietam - zgadza sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sędziowałeś może mecze piłkarskie niczym Janusz Gajos?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2020 o 00:43, Sierżant Julian napisał:

Oczywiscie Orient patelnia ?

Np. taki.

Potwierdzam. Przyciąga wzrok i daje radochę. Zwłaszcza za tą kasę. 

IMG_20200505_182738.jpg

IMG_20200506_185552.jpg

IMG_20200506_185530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.