Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Twoj najtanszy zegarek, ktory uwielbiasz i ktory wyglada na drozszy niz jest

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Krist-off Ujecia makro fajnie pokazuja, jak ladnie wykonany jest ten zegarek, niezle.

 

 

W dniu 20.04.2020 o 22:54, emiel napisał:

Hejka, u mnie będzie to Casio EFV-110D-1AVUEF. Dlaczego?

 

Przede wszystkim relacja jakość/cena jest tu naprawdę dobra i za grosze (płaciłem jakieś 60 dolarów) otrzymujemy zegarek, który wygląda na dużo droższy. Nie kupiłem go patrząc na ten aspekt, ale zwyczajnie mi się bardzo spodobał i nie mogłem uwierzyć, że tak dobrze wykonany czasomierz można nabyć za tak niewielką kwotę. Okazało się to prawdą, a ja z marszu zakupiłem wszystkie wersje kolorystyczne. Jednak czarny ma w sobie to coś - sznyt i klasę. Tarcza mieni się od czarnej po grafitową, a fakt, że Casio nie zapomniało o detalach, jak odrobina żółtego koloru tu i ówdzie, tylko dopełnia obrazu całości. Poza tym - zakręcana i grawerowana koronka! W zegarku za 60 dolców! Tym modelem Casio pokazało, że się da. Kiedyś spoglądałem na kilka w miarę podobnych odpowiedników innych marek (chciałem mieć eleganckiego kwarca, na wszelki wypadek) i Casio, nie dość, że tańsze, to jeszcze zawstydza jakością wykonania. Elegancki zegarek, porządne wykonanie, cienka koperta idealnie pasująca do ubioru, powodująca, iż zegarek nie będzie krzyczał - poniekąd przypomina mi starsze kwarce Grand Seiko. No i sekundnik trafia w indeksy! :D Czego chcieć więcej? 110 na dodatek mają przytomnie uszy 18mm, co jeszcze bardziej dodaje elegancji (tak, lubię 20mm, ale jednak do garnituru wolę założyć coś mniejszego). Dla mnie, odkrycie roku, którym cieszę się, jak małe dziecko.

 

 

@emiel jaki masz rozmiar nadgarstka? Pytam bo waham sie pomiedzy -110D a -100D ... idealnie by mi pasowalo 38 mm ale takiego akurat nie ma :D -110D ma 36 mm, -100 ma 40 mm, jak na zlosc :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na 18,5 prezentuje się tak...

Bardzo "w sam raz" . To 100-ka. 

Nie ma co się bać rozmiaru, bo ma fajny kształt koperty, który świetnie się układa na ręce. 

 

IMG_20191206_1152012~2.jpg

IMG_20200101_1505376~2.jpg

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-100D zgadza sie? 40 mm bez koronki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał:

-100D zgadza sie? 40 mm bez koronki?

100D. 40mm bez koronki. Z ok 44.

Poniżej fotka z innej perspektywy. Bliższe kadry zwykle powiększają zegarek. I przekłamuja wielkość. Mam nadzieję , że ta poniżej jest ok.

IMG_20200507_1931476.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Zegarek relatywnie tani, bardzo dobrze wykonany, świetna prezencja.

 

 

BBDBBD21-57EF-4967-A4E1-805CF50B28A4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może już był, może nie, ale na wszelki wypadek ?

IMG_20200502_115847.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanus bajka, znajomy ma edycje limitowana Manta Edo Kiriko, przepiękny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Zegarek relatywnie tani, bardzo dobrze wykonany, świetna prezencja


Nie wiem czemu ale ta koperta bardzo przypomina mi ta od Sarx 045/047

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie wygląda na droższy niż faktycznie jest 20180717_141705.thumb.jpg.67380f0bc581587af32f7bf3b97d2220.jpg

Edytowane przez ejoker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boldr Venture. Praktycznie stał się moim EDC, mąż raptem miał okazję go przymierzyć i raz potestować, i tyle... Świetny rozmiar, świetna jakość, świetna cena. Duży plus za koronkę na czwartej.

20200502_125114.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa Tissoty MNIAM! Takiego Ocean Stara nie widzialem jeszcze, powiesz cos wiecej?

 

Mam tez wrazenie, ze watek z okolic tanszych zegarkow podryfowal w strone drozszych, choc wygladajacych na jeszcze drozsze :) Fajnie, ze sie rozwija :)

 

 

23 godziny temu, AK&AK napisał:

Boldr Venture. Praktycznie stał się moim EDC, mąż raptem miał okazję go przymierzyć i raz potestować, i tyle... Świetny rozmiar, świetna jakość, świetna cena. Duży plus za koronkę na czwartej.

 

 

Po koledze Fidelio kolejna bardzo pochlebna wypowiedz o tym zegarku, chyba warto sie przyjrzec. Ile on ma wysokosci, bez nato liczac? Bo mam wrazenie, ze ten pasek bo mocno winduje w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po koledze Fidelio kolejna bardzo pochlebna wypowiedz o tym zegarku, chyba warto sie przyjrzec. Ile on ma wysokosci, bez nato liczac? Bo mam wrazenie, ze ten pasek bo mocno winduje w gore.


W recenzji Kolegi Fidelio chyba było że niecałe 12 bez Nato a 14 z Nato.
A co do taniości zegarka to w sumie temat mocno względny ;) dla jednego taniość będzie do 100 zł, dla drugiego do 1.000 zł.

Jak już piszę to jeszcze jedna refleksja. Bardzo mi się podoba na zagranicznych zegarkowych kanałach na YT w zasadzie jak ognia unikają słowa „cheap”. Zegarki mogą być jedynie „affordable”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny i chyba nie za duzy (albo masz naprawde slusznych rozmiarow nadgarstek), troche z Rado Captain Cook mi sie kojarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, cordi7 napisał:

Obydwa Tissoty MNIAM! Takiego Ocean Stara nie widzialem jeszcze, powiesz cos wiecej?

.

Tutaj wstawiłem kiedyś więcej zdjęć.

 

 

Zegarek niestety już nie produkowany, a szkoda, bo Design nietuzinkowy. 

Wykonanie też świetne, moim zdaniem niczym nie ustępował aquatimerowi. 
... tylko uszy niefortunne, trzeba było kombinować z paskami.

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A gdyby tak pójść po całkowicie taniej taniości? B)

 

FB_IMG_1589577162025.thumb.jpg.902037eb587f25a77b0f3f057cd3537f.jpgFB_IMG_1589577166194.thumb.jpg.955c101bbdbd3d5e1c37c6b307e53a57.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, _Kwiatek_ napisał:

A gdyby tak pójść po całkowicie taniej taniości? B)

 

 


Klasyka broni się sama :) 

 

Najsłabsza w piątkach jest bransoleta z gniecionej blachy poza tym to świetne zegarki.

Twojemu na tym pasku bardzo fajnie i w życiu nie widać, ile ten zegarek kosztuje.

Szlif promienisty, nakładane indeksy, tylko stop sekundy brak ale mechanizm trwały i niezawodny.

 

Żona do tyrania ma SNK 603, niestety bransoleta zintegrowana ale i tak go uwielbia:

 

14FF8506-B6FC-4E54-AF90-B982CAAE37BE.jpeg.1c6156ea136bd5fb31f3ac2b1d5e8374.jpeg
 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2020 o 12:41, cordi7 napisał:

 

Po koledze Fidelio kolejna bardzo pochlebna wypowiedz o tym zegarku, chyba warto sie przyjrzec. Ile on ma wysokosci, bez nato liczac? Bo mam wrazenie, ze ten pasek bo mocno winduje w gore.

 

Wypowiedź pochlebna, ale i zarazem obiektywna ;). Venture świetny jest. Nato pogrubia go o 2 mm.

 

 

W dniu 15.05.2020 o 17:05, Lincoln Six Echo napisał:

Venture bez paska ma 12mm. :)

 

Dokładnie tak. I da się ten wynik utrzymać, wystarczy nie nosić go na nato ;) Więcej zdjęć z przebieranek w temacie Boldra:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/172453-boldr-supply-co/page/9/

 

IMG_20200519_103350.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dzis wietrze najtanszy po G-shocku zegarek w mojej kolekcji - Citizen NH8350-59L:

 

IMG_1188.thumb.JPG.ca81ecdb7a6330dbb0e3ca94cbd00ef8.JPG

 

Nadal jestem zaskoczony jak duzo zegarka mozna dostac za 120 EUR :) Miyota bez dokrecania ale fajna tarcza i niezla jak za te pieniadze bransoleta.

Czesto korzystam, kiedy poruszam sie w srodowisku podnoszacym ryzyko uszkodzenia - szkielko mineralne da sie tanio i latwo wymienic a zegarek jest na tyle tani, ze go nie szkoda.

 

Lubie skubanca :)

 

PS. https://zegarkiclub.pl/forum/topic/181217-citizen-nh8350-59l/

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam takiego: to mój pierwszy mechaniczny zegarek, mam go ponad 15 lat, nigdy nie był serwisowany, polerowany czy czyszczony, zmieniłem jedynie pasek (chyba) 2 razy. Przez kilka pierwszych lat noszony dość intensywnie, od kilku lat b. sporadycznie. Chodzi b. dobrze, nic mu się nie dzieje. Śmiem twierdzić, że gdyby wsadzić na tarczę napis Jaeger Le Coultre, ten zegarek mógłby uchodzić za produkt znacznie droższy i prestiżowy. Zosatnie ze mną na zawsze, bo to prezent od żony.

IMG_4566.thumb.jpeg.8676e6611ee253472881c3f2c939a677.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie indeksy i cyfry gdzies juz chyba widzialem ;)

 

l.jpg

 

Fajny zegarek, osobiscie chyba wolalbym z pelna tarcza zamiast open heart, swietny stan jak na 15 lat!

Wartosci sentymentalnej nie da sie wycenic, sam mam stara Pobiede po dziadku i dla mnie jest bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.