Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mambo

Zegarek który długo pożyje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym upamiętnić sobie pewne życiowe osiągnięcie poprzez zakup zegarka, ale ciężko jest mi się na coś zdecydować.

 

Chciałbym, aby zegarek przeżył ze mną jak najwięcej lat, tak, abym mógł wspominać ów wydarzenie patrząc na niego :) Z tego względu mam następujące kryteria:

- szkło szafirowe - jak dla mnie must have, nie chcę mieć żadnych zarysowań

- mechanizm BYLE NIE zwykły kwarcowy - mam uraz...

- pasek - źle się czuję w bransoletach

- styl to jeansy + tshirt/koszula, 27 lat - wiem, że nie ma zegarków uniwersalnych, na lato do spodenek kupię sobie coś luźniejszego ;) 

 

Budżet jakim dysponuję to 1000zł i nie dołożę "kilku stówek" :(. Zegarek mogę jak najbardziej zamówić zza granicy, jeżeli polecicie mi jakiś zaufany sklep.

 

Pierwszym wyborem jaki wpadł mi w oko jest: https://www.amazon.com/Citizen-Elegant-Evolution-Eco-Drive-CB0010-02E/dp/B0093U7TEI/ref=sr_1_3?crid=3QL5LK7VJ26DE&keywords=citizen+radio+controlled+watches+for+men&qid=1582699922&sprefix=citizen+radio%2Caps%2C251&sr=8-3

Przemawia za nim dobra promocja (ok 800zł) i całkiem dobre opinie, tylko zastanawiam się jak jest z żywotnością tego typu zegarków (czy np nie okaże się, że za kilka lat będę miał problem z częściami), do tego czy jeżeli zalega im gdzieś na magazynie to czy nie tracę już na żywotności, a także czy amazon jest w ogóle sensownym sklepem (słyszałem o dużej ilości podróbek)? Macie na ten temat jakieś info???

 

A może polecicie coś innego? Jakiś ciekawy automat?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór szczególnie w tej cenie. Aku można wymienić jak padnie po ok. 10 latach choć niektórym wytrzymuje dłużej.

Nie zastanawiał bym się tylko brał póki jest taka cena.

 

Edit: jednak nie wysyłają do Polski.

 

Może Orient Kamasu, diver, automat, 200m,szafir. Można znaleźć w cenie między 700-900zl w zależności od wersji na pasku lub bransolecie.

 

Tu dobra cena

 

https://orotime.pl/sportowe/2572-orient-automatik-sports-ra-aa0006l19b.html

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wysłałem zły link. Cena z magazynu w UE to 207Euro (900zł) co i tak daje dobry deal (chociaż mógłbym przysiąc, że wczoraj widziałem go na swoim drugim komputerze za 800 z wysyłką do PL).

 

Co do Orienta to muszę przyznać, że ma fajny wygląd, ale trochę boję się zarysowań na tym malowanym rancie ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ceny 900-1000zl to raczej standard za tego Citizena. Wszystko co wyżej to już drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten citek to chyba kwarc jest?

Ja bym poszedł w Orienta bambino, miałem kiedyś i to był super uniwersalny zegar

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten citek to chyba kwarc jest?

Ja bym poszedł w Orienta bambino, miałem kiedyś i to był super uniwersalny zegar

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Tak, jest to mechanizm kwarcowy, ale zasilany energią słoneczną, przez to teoretycznie nie wymaga wymian baterii, na czym mi zależy.

 

Bambino nie leżą mi jakoś wybitnie. Mógłbym mieć jakąś jedną sztukę, ale tak na "raz kiedyś" - widziałem je na nadgarstkach wielu osób przez co są dla mnie takie troszkę "oklepane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne są Orient symphony. Są wersję z szafirem i szkłem mineralnym. Szkło mineralne w oriencie nie jest specjalnie podatne na zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi założeniami celowałbym w Citizena eco-drive, mam citka (skyhawka) mam orienty (Big mako i Raya) i w mojej opinii Citizen jest lepiej wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś Vostok? Jest dużo opinii ludzi, którym chodzi od komunii albo przez 30 lat bez zarzutu- coś jakby mieć rosyjski czołg na ręce :P Zobacz amphibia se albo neptune (nie mają aż tak radzieckiego wyglądu i są fajną bazą pod mody, jakby po jakimś czasie znudziło Ci się w nim cokolwiek). Cena także dużo poniżej budżetu, więc starczy na dokupienie szafiru (o ile jakiekolwiek mody od samego początku wchodzą w grę). Poniżej pare ciekawych modów :P

699726dcd9e9dbb879367df99a58cc2e.jpg0ed26f09f88e9a7bf687168960f115ee.jpg

Vostok-Amphibia-Classic-150348-Mod-2.jpg

Edytowane przez Kruky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. I od razu pytanie. O matko! Ten czerwony co to za mod? Skąd? Jak? Gdzie? Chcę! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragraf22

Seiko SKX, bateria nigdy się nie wyczerpie ;) a serwis raz na 50 lat  :)

Chodzi mi oczywiście o "starego" 007 albo 009. Stare SKXy tańsze już nie będą i zawsze można je nosić z godnością, gdyż niczego nie udają i nie naśladują.

Edytowane przez Paragraf22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. I od razu pytanie. O matko! Ten czerwony co to za mod? Skąd? Jak? Gdzie? Chcę! :)

Ten akurat nie jest modem :P To model SE 020674 :) Piękny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje!

Ciężko mi się nawet do każdej odnieść, bo tyle tego było :D Szczególnie podobają mi sie Seiko SKX 007, to będzie chyba mój zakup "na lato". A te Vostoki <3 Ślicznie wyglądają, ale mają zbyt wyróżniające się kolory jak na moją mikro ilość zegarków... A ten Seagull z niebieskimi wskazówkakmi <3 Pokazaliście mi dużo pięknych zegarków (najchętniej kupiłbym je wszystkie), ale boję się, że niektóre z nich nie dadzą mi tej "uniwersalności".

 

Co do Citizena o którym wspominałem w pierwszym poście - miałem go wczoraj na ręce i bardzo fajnie leży, ale nie wiem czy jestem do końca przekonany do tego mechanizmu...

 

Możecie wypowiedzieć się jeszcze na temat tego orienta? https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-sun-moon-automatic-japan-made-sak00004b-mens-watch-12008.html Jak dla mnie wygląda bardzo ciekawie i teoretycznie spełnia moje wymagania ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Citizena o którym wspominałem w pierwszym poście - miałem go wczoraj na ręce i bardzo fajnie leży, ale nie wiem czy jestem do końca przekonany do tego mechanizmu...

 

 

Jeżeli chodzi o eco-drive to bez obaw, mechanizm bezobsługowy na 10-15 lat, a może dłużej. Podejrzewam że prędzej Ci się znudzi sam zegarek niż popsuje.

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o eco-drive to bez obaw, mechanizm bezobsługowy na 10-15 lat, a może dłużej. Podejrzewam że prędzej Ci się znudzi sam zegarek niż popsuje.

Mam eco-drive już ponad 10 lat i jest bezobsługowy i chyba mi się znudzi choć go żal bo to tytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie wypowiedzieć się jeszcze na temat tego orienta? https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-sun-moon-automatic-japan-made-sak00004b-mens-watch-12008.html Jak dla mnie wygląda bardzo ciekawie i teoretycznie spełnia moje wymagania ;)

 

Orient to bardzo dobre zegarki i bardzo dobre mechanizmy inhouse. Miałem już kilka Orientów ( obecnie 3 szt w domu) i wszystkie na bardzo dobrym chodzie. Jeden Orient cesarski pierwszej generacji po 32 latach i po serwisie 4 lata temu chodzi z dokładnością ~5 sek.

Generalnie zegarki Orient cieszą się długowiecznością nawet wśród tanich modeli.

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam jeszcze nowego seiko 5 sports wyszedł stosunkowo niedawno mechanizm ma lepszy od skxa i wersji różnych multum. Prawie wszystkie części od skxa pasuja do modowania. Odezwij się to mogę Ci załatwić duży rabat w zegarowni na niego, mi zrabatowali solidnie :). Skx teraz w chorych cenach lata, nie warto.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-5-sports-automatic-srpd55k1

Edytowane przez boczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak lubisz divery i ma to być automat to Kamasu jest dobrym wyborem w tej cenie, werk in-house z hackingiem, szafir, WR200, całkiem dobra luma i dobra praca bezela (którego pewnie nie będziesz używał, ale zawsze:p)

Ogolnie bardzo ładny i dobrze zrobiony zegarek, który powinien być niezłym koniem roboczym i przetrwać sporo czasu.

Tym bardziej, że jeśli będziesz szukał wersji na gumowym pasku to zejdziesz poniżej 1000zł za nowy i możesz potem zmienić go na jakikolwiek inny.

Mam ten zegarek właśnie na ręce zresztątongue.png

Ewentualnie jest kilka opcji z microbrandow gdybyś chciał się w to bawić.


Jeżeli to nie to, to posiadam również dwa Citizeny z Eco-Drive i jestem pewien, że spełnią Twoje oczekiwania, Citizen robi naprawdę solidne, dobrze wykonane zegarki, a eco-drive jest mega wygodny.

W cenie 1000zł możesz sobie naprawdę zaszaleć z Citkami na solarze w przeróżnych stylach więc niekoniecznie musisz iść w automat, jest to wygodniejsze rozwiązanie, które może nie ma tyle "duszy", ale na pewno będzie Ci długo służyć i jest praktycznie bezobsługowe.

 

 

Ewentualnie poluj na takiego Edifice:

 

https://kaktus24.pl/product-pol-13159-Zegarek-Meski-Casio-Edifice-EQB-1000D-1A-Szafirowe-szkielko-Solar.html?zwykle

 

 

Szafir, solar, łączność BT z telefonem, jak "czujesz" taki nowoczesny design to również powinna być to świetna opcja. Tylko ten jest na branso, ale zawsze można zmienić, a dobrać bransoletę już gorzej gdybyś stwierdził, ze jednak ją chcesz.

 

Drugu opcja w innym stylu:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-cb0010-02e

 

W tym masz już czas atomowy, świetna i niezwykle wygodna opcja.

 

https://dolinski.pl/citizen-radio-controlled-as2050-10e/

 

Albo bardziej oszczędna wizualnie opcja.

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy wpis na forum witam Państwa. Mam pytanie odnośnie jednego z wymienionych wcześniej zegarków mianowicie SRPD55K1. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem jednak minusem tego zegarka jest brak WR200. Nie jest to wada dyskryminująca ten zegarek jednak czasami w wakacje zdarza się gdzieś ponurkować. Po lekturze forum oczywiście zdaję sobie sprawę że są modele z WR200 (Orient Ray, Mako, Seiko SKX) jednak biorąc pod uwagę kilka czynników (wygląd, cena, przeszklony dekiel) jestem bliski wybrania właśnie Seiko 5. Tutaj dochodzimy do pytania: czy ktoś z forum ma taki zegarek albo miał z nim styczność i jak go ocenia? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez Spartan01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.