Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
InfinitiMike

czy ML czy Zenith

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith.

Większy prestiż.

Poza tym cena za ML jest absurdalna. W tej cenie możesz mieć Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie oba są kompletnie nieczytelne, ale jeśli miałbym z tej dwójki wybierać, to tylko Zenitha. Lepiej wygląda, nieprównywalnie zacniejsza marka, a poza tym ML za takie pieniądze? Coś się komuś mocno rozjechało...


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę na rozmiar - 45mm vs 41mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla mnie oba są kompletnie nieczytelne, ale jeśli miałbym z tej dwójki wybierać, to tylko Zenitha. Lepiej wygląda, nieprównywalnie zacniejsza marka, a poza tym ML za takie pieniądze? Coś się komuś mocno rozjechało...

 

Podpisuję się pod tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie oba są kompletnie nieczytelne, ale jeśli miałbym z tej dwójki wybierać, to tylko Zenitha. Lepiej wygląda, nieprównywalnie zacniejsza marka, a poza tym ML za takie pieniądze? Coś się komuś mocno rozjechało...

Wybrałbym Zenitha. Jest dosyć czytelny...a rozmiar odpowiedni na nadgarstek 18-19cm.d6ffda3340b53ccbe1278fd828008445.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Zenith, ale czy ten :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale oba są straszne... I te ceny :wacko:
Za tyle to można nabyć Grand Seiko lub... Rolexa ;)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie, skoro pytają :)

Z tych dwóch zdecydowanie żaden.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skeletony nie mają tu zbyt wielu fanów. Mi też się nie podobają, ale jeśli miałabym wybrać, to zdecydowanie Zenith. Koledzy wyżej mają rację, taki budżet to wiele, wiele możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragraf22

Jeśli już to ZENITH ale czy warto kupować zegarek tak trudny do odsprzedania w przypadku zmian zegarkowych gustów i koncepcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedpiściami.

 

Mam skeletona i wiem, że kupuje się go nie po to, aby sprawnie i szybko sprawdzić czas, tylko po to, żeby robił wrażenie. Im bardziej wypasiony, im bardziej skomplikowany, im mniej czytelny - tym lepszy. Zenith to firma może i z większymi tradycjami, ale względnie słabo znana. Maurice Lacroix jest zaś szeroko reklamowany, dobrze znany, a i droższy. Znaczy lepszy.

 

I z powyższych powodów bym brał zegarek Maurice Lacroix :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith to firma może i z większymi tradycjami, ale względnie słabo znana. Maurice Lacroix jest zaś szeroko reklamowany, dobrze znany, a i droższy. Znaczy lepszy.

 

I z powyższych powodów bym brał zegarek Maurice Lacroix :)

 

Ty tak na serio? ML dobrze znany, lepszy...?

 

Granat zaczepny zostawiony w koszyku z jajkami  :lol:  :lol:  :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym musiał to decydowanie Zenith. ML wygląda jak z AlliE za kilka dolców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio?

Ty tak na serio?

 

Spytaj się szwagra, który zegarek lepszy: Atlantic Worldmaster, czy Grand Seiko ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ty tak na serio?

 

Spytaj się szwagra, który zegarek lepszy: Atlantic Worldmaster, czy Grand Seiko ;)

nawiązując tym do tematu wątku. Szwagier nie będzie znał ani ML ani Zenitha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio?

 

Spytaj się szwagra, który zegarek lepszy: Atlantic Worldmaster, czy Grand Seiko ;)

Szwagier używa smartfonu do odczytu godziny. A zegarki mechaniczne to dla niego prawdziwy Matrix ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier używa smartfonu do odczytu godziny. A zegarki mechaniczne to dla niego prawdziwy Matrix ;)

 

Ale Atlantica zna i wie, że jest to szwajcar lepszy od Seiko. Od Grand Seiko też.

 

 

 Szwagier nie będzie znał ani ML ani Zenitha :D

 

Szwagier na pewno nie będzie znał Zenitha.

Maurice Lacroix może być mu znany - bo to zegarek reklamowany w kolorowych czasopismach, a nawet na ulicznych plakatach. ML to symbol luksusu. 

 

^^^ Żeby nie było wątpliwości: to nie są moje opinie, to obserwacje poczynione podczas "zegarkowych" rozmów.

 

_______________________

 

Zenith to czasomierze drogie (w Aparcie od 14 000 PLN), ale w grupie LVMH lokowane są jako innowacyjne i sportowe, a nie luksusowe ("Defy Tradition" oznacza przecież "Zaprzeczenie Tradycji"). Luksusowy to jest Bvlgari i Tiffany. Jak w salonie Apartu sprzedadzą Zenitha raz na miesiąc, to pewnie dobrze. Nie ma więc sensu go reklamować - KMWTW.

 

Maurice Lacroix to czasomierze tanie (w Aparcie od 2800 PLN) dostępne dla każdego i reklamowane jako "Szwajcarski Luksus". Sprzedaje się ich bardzo dużo, dla przeciętnego pracownika korpo kupno ML oznacza wyjście z grupy młodszych managerów. Nawet te najtańsze uchodzą za bardziej prestiżowe i lepsze od Tissotów, czy Certin. To kwestia marketingu, bo przecież tak nie jest. Ale reklam jest sporo i ML jest znany.

 

 

______________________

 

W niektórych konfiguracjach ML może być cenniejszy i bardziej prestiżowy niż Zenith.

 

W jakich?

Junior Manager wie, że pracując w korpo musi mieć zegarek. Na razie stać go na Tissota, ale jak awansuje, to kupi sobie Longinesa, TAG-a, albo ML. Patrzy na Senior Managerów noszących ML, zna reklamy, przegląda katalogi i wie jaki są ich ceny. I czasami widuje też dwóch Panów Dyrektorów. Jeden nosi jakiegoś no name'a z trudnym do przeczytania napisem "Zenith", a drugi - najbardziej wypasiony model od ML.

 

I proszę nie doszukiwać się w powyższym akapicie lekceważenia, czy kpiny. (Albo kompleksów, że nie stać mnie na takie wątpliwości). Takie są realia i czasem kupno zegarka obiektywnie gorszego może być lepszym rozwiązaniem.

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno, ale zdajesz sobie sprawę, że w każdej dziedzinie znajdują się ignoranci. Jeżeli w dzisiejszych czasach ten młody człowiek nie umie wziąć komórki do ręki i wyszukać, co to są marka Zenitu na nadgarstku szefa to nie sądzę by szybko awansował.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Defy raz ,że jest bardziej czytelny a dwa uwielbiam zenith-y. Biorę obecnie pod uwagę zakup ML ale jest przeceniony z 34k na 19 a docelowo pewnie jeszcze  z 1,5 urwę. Jeśli bardzo chcesz ML-a to targować musisz ostro. Myślę ,że 15% rabatu w aparcie dostaniesz a u innych strzelców 20%. Pozdrawiam

 

Ps. Może i ML jest przereklamowany ale to nadal bardzo przyjemne zegarki.

Edytowane przez Michał 10:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady ML można kupić poza aparatem z połowę taniej, o ile nie więcej niż połowę.

Edytowane przez tolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.