Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bastler

Czy ktoś pomoże ustalić okres produkcji zegara Dufa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nabyłem zegar, proszę o ustalenie okresu produkcji. Napewno jest cały w oryginale.

 

 

post-111043-0-75282000-1582736896_thumb.jpg

post-111043-0-92508800-1582736960_thumb.jpg

post-111043-0-00213600-1582736999_thumb.jpg

post-111043-0-40088600-1582737029_thumb.jpg

post-111043-0-52584800-1582737105_thumb.jpg

post-111043-0-34529500-1582737137_thumb.jpg

post-111043-0-94872700-1582737171_thumb.jpg

post-111043-0-16438300-1582737209_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy 1920 a 1930 rokiem. Werk wygląda (nie widać go w całości) na zakupiony od Beckera (VFU).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jxxer
      Hej,
      Natknąłem się na zegarki Dufa. Czy ktoś mógłby się podzielić opiniami na ich temat?

      DF-9006-02_2000x.webp
    • Przez Machiavelli68
      Witam wszystkich.
      W moim domu na ścianach wiszą cztery "skrzynki", o których chciałbym się nieco więcej dowiedzieć. W temacie zegarów jest ze mnie świeżak, i zakres mojej wiedzy wiedzy kończy się na rozpoznaniu sygnatur. Trzy z tych zegarów (No Name, HAU i DUFA) chodzą i to całkiem nieźle, czwarty (FHS) wymaga prawdopodobnie czyszczenia, bo łańcuch odpowiedzialny za chodzenie jest zablokowany (łańcuch "bicia" opuszcza się, gdy ustawia się godzinę lub połówkę - zegar bije, łańcuch schodzi w dół).
      Czy na podstawie zamieszczonych zdjęć można coś więcej wywnioskować o tych zegarach? W internecie nie znalazłem katalogów HAU, DUFY i FHS, a na podstawi podobnych zdjęć nie uzyskałem zbyt wielu (prawie wcale) informacji.
      Ostatnie dwa pytania: HAU nie ma korony i ma wg mnie dwie różne (nie do pary) wskazówki. Ze znalezionych zdjęć kart katalogowych wywnioskowałem, że ten typ skrzynki zegara był robiony w trzech wersjach: Pferd (koń), Adler (orzeł) i Urne (urna?). Czy dobrze rozumiem, że jeżeli uda mi się znaleźć jedną z trzech ww. koron nie będzie to miało znaczenia, którą założę na skrzynię? Wskazówka minutowa godzinowa zdaje się być oryginalna z tego HAU (taką widziałem na kilku zdjęciach i skanach kart katalogowych). Czy wymieniając obecne wskazówki na "nowe" szukać godzinowej, bliźniaczej do minutowej godzinowej, czy lepiej kompletu. Czy wystarczy zmierzyć ich długość i otwór czy tez muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze. 
      Z góry dziękuję za pomoc.
      M68
       
      H.A.U.












       
      DUFA












       
      No Name















       
      FHS









×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.