Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Reborn

Renowacja zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym odświeżyć poniższy zegarek. Wiem, ze jego wartość w pln jest śmieszna, ale ma on dla mnie duża wartość sentymentalną. Jest to pamiątka po moim dziadku, który zginął w 1987 roku. Zegarek leżał w pudle przez wiele lat, jak widać czas zrobił swoje, plus ktoś ewidentnie uszkodził zegarek fizycznie (brak szkiełka i wskazówek). Teraz trafił do mnie i zależy mi na tym, żeby doprowadzić go do stanu używalności. Zegar po ruszeniu koronką zaczyna pracować, nie próbowałem narazie nic czyścić, ponieważ zanim popsuje go bardziej wolę zapytać bardziej doświadczonych kolegów o radę.

Czy spróbować samemu oczyścić tarczę? A jeśli tak to czy wacik/patyczek do uszu + ciepła woda i delikatne mydło? Czy lepiej od razu iść do specjalisty? Czy wskazówek i szkła szukać na Allegro (kupując taki sam model)? Czy może jest w Warszawie jakieś miejsce gdzie mogę zanieść ten zegar i poprosić o „naprawę” wszystkich uszkodzeń oraz przegląd, smarowanie, regulacje mechanizmu? Za wszystkie rady z góry dziękuję.

post-86661-0-01678800-1582809824_thumb.jpeg

post-86661-0-24302200-1582809841_thumb.jpeg

post-86661-0-15742500-1582809858_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedny zegarek...

Po pierwsze przyznam, że przyświeca Ci szczytny cel. Obawiam się jednak, że mycie tarczy nic nie da. Może trochę ją oczyścisz, ale napisów i tak już nie ma - ktoś chyba ją kiedyś szorował. Na Twoim miejscu poszukałbym dawcy tarczy i wskazówek. Poza tym z Twojego opisu wynika, że mechanizm jest kompletny i sprawny, a to dobra informacja. Zafunduj mu porządny przegląd, szkiełko, koronkę (o oryginał będzie bardzo ciężko) i skórzany pasek (niefortunne 17 mm).

 

Życzę Ci powodzenia w przywracaniu tego zegarka do życia - sam mam podobną Delbanę od dziadka, która również wymagała nieco uwagi :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby spróbować poddać tarcze renowacji? Bo z mojego punktu widzenia wymiana tarczy spowoduje utratę wartości jaką ma dla mnie ten zegar...

A przy okazji, czy w oryginale powinny buc takie wskazówki jak na poniższym zdjęciu? Szukając w sieci zegarków Delbana z lat jak przypuszczam 60 (chyba, ze się mylę) widzę ogrom różnych potworków i składaków. Ciezko się zorientować jak powinno to wyglądać.

post-86661-0-76530900-1582812945.jpeg

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było w Twoim przypadku.

 Ja ma m taka Delbanę.

 "podobno" wskazówki oryginalne.. ale kto to wie..

post-110630-0-26498200-1582813327_thumb.jpgpost-110630-0-42204700-1582813355_thumb.jpg


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby spróbować poddać tarcze renowacji? Bo z mojego punktu widzenia wymiana tarczy spowoduje utratę wartości jaką ma dla mnie ten zegar...

A przy okazji, czy w oryginale powinny buc takie wskazówki jak na poniższym zdjęciu? Szukając w sieci zegarków Delbana z lat jak przypuszczam 60 (chyba, ze się mylę) widzę ogrom różnych potworków i składaków. Ciezko się zorientować jak powinno to wyglądać.

 

Można się pokusić o renowację, ale to znacznie wyższy koszt, niż zakup całego zegarka na części...

Rozumiem, o co Ci chodzi, ale jak pomalujesz tarczę to i tak nie będzie to już "ta" tarcza. Popatrz na portalach, poszukaj cierpliwie, pewnie coś Ci się trafi ciekawego.

 

Model ze zdjęcia jest chyba identyczny (małe są te zdjęcia i nie do końca widać wszystkie szczegóły).

 

Nie wiem jak było w Twoim przypadku.

 Ja ma m taka Delbanę.

 "podobno" wskazówki oryginalne.. ale kto to wie..

 

 

mkl1 - to zupełnie inny model z innym werkiem.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt nie gra tu kluczowej roli. Spróbuję lekko umyć tarczę zobaczę co z tego wyjdzie. Dziekuje za wszystkie dotychczasowe rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę pewnie uda się znaleźć - to były dość pospolite zegarki...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.