Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Do4Game

Gdzie popieścić, żeby wyjąć.....

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem, skoro nie wiesz i nie widzisz sam jak wyjąć koronkę z wałkiem i t d... to wyjmowanie nie ma sensu.

 

Nie złożysz.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poznać Twoje zdanie.Dziekuje za nie.

A może ktoś jednak odpowie na pytanie nie tylko podzieli się swoimi przemyśleniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalony amator dobrze prawi..

Jeżeli jednak nie zależy Ci zbytnio, a chcesz koniecznie to zrobić to:

- odkręcasz( nie koniecznie do końca) małąśrubkę na przeciwko koronki.

 zwalkniasz koronkę i możesz ją wyciągnąć.

 - odkręcasz te dwa wkręty( śruby z "wielkimi " płaskimi łbami.

 mechanizm zwolniony, ALE

 

 jeszcze trzeba zdjąc pierścień ze szkiełkiem i wówczas mechaniz wraz z tarcza wysunąc można z koperty.

 Nie chce mi się na twojej fotce rysować , co i jak.

 lALE do odważnych sświat należy :)

 

 ps. jak coś pominąłem to koledzy nadpiszą :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poznać Twoje zdanie.Dziekuje za nie.

A może ktoś jednak odpowie na pytanie nie tylko podzieli się swoimi przemyśleniami

Mam nadzieję, że uda się wyjąc werk z koperty, informuje, że części do niego są bardzo trudne do zdobycia... Powodzenia przy składaniu tiretu i wodzika na beczce... ;) Trzeba zdjąć wszystkie wskazówki i tarczę... gdy się naciąg posypie przy nieumiejętnym wyjmowaniu wałka... a potem oczywiście wkładaniu... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Do4game,

Na twoim zdjęciu widać dokładnie co i w jakiej kolejności trzeba zrobić. Pytasz bo nie widzisz...

 

Może sprawę rozjaśni stary dowcip:

Pytają niewidomego dżokeja

-Pojedziesz w Wielkiej Pardubickiej?

-Nie widzę przeszkód.

 

Nie widzisz przeszkód to proszę nie niszcz tego mechanizmu, jest bardzo ładny.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o podpowiedź jak wydobyć mechanizm ze środka.

Poco? albo z jakiego powodu chcesz go wyciągać?

Widać, że nie za bardzo wiesz , jak się zabrać, to tym bardziej widać, że go nie naprawisz... ALE ZNISZCZYSZ.

 

ps. zapomniałem

przed wyciągnięciem koronki, trzeba zwolnić sprężynę naciągu w bębnie = inaczej rozwalisz mechanizm w drobny mak.. a szkoda by było..

Wiesz , ja uczyłem się na już zepsutych trupkach..

a i teraz czasami "dreszcz mnie przebiega" jak mam otworzyć jakiś bardziej skomplikowany, lub mały mechanizm... - jeden nieostrożny ruch i po zawodach...

 Sam przy składaniu potrafiłem uszkodzić to co było dobre... i mam trupa w szafie, a wcześniej to  był zegarek.. :(


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego pytam. Liczę siły na zamiary najpierw chciałem zapytać Was - bardziej doswiadczonych o zdanie i podpowiedz. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Pragnę też uspokoić wszystkich tych, zestresowanych nie po to kupiłem ten zegarek, żeby go zniszczyć zupełnie nie po to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego pytam. Liczę siły na zamiary najpierw chciałem zapytać Was - bardziej doswiadczonych o zdanie i podpowiedz. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Pragnę też uspokoić wszystkich tych, zestresowanych nie po to kupiłem ten zegarek, żeby go zniszczyć zupełnie nie po to.

Powiedz, w takim azie jaki jest powód, że chcesz go "rozebrać" ?

- ciekawość?

-naprawa?

coś ?

 

edycja

Dla przestrogi:

 Wczoraj postanowiłemJESZCZE raz umyc/wyczyścić stary mechanizm ( cylinderek kluczykowy, bardzo cienki/płaski mechanizm) bo "się zawieszał po 12 godzinach i chodził nieregularnie.

 Myślę, może nie doczyszczony...

 rozebrałem i wyczyściłem... trochę dłużej niż poprzednio przebywał w czyścidle...

złżyłem i ZONK... jest gorzej niż było..

Zacząłem dochodzici.. okazało się, że zepsułem to co ktoś kiedyś naprawił ( połowicznie, bo połowicznie ale naprawił)

 Otóż

 kamień nakrywkowy balansu od strony tarczy jest pęknięty, ktoś go skleił szelakiem i zefgarek chodził.

 Ja przez mycie rozpuściłem szelak i kamyk się rozpadł.

 Balans opadał i ocierał o mostek koła wychwytowego...

 Teraz muszę poszukać kamyka i go wstawić..

Może znajdę, może się uda?

 Jeżeli nie to mam kolejnego trupa...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyjąć mechanizm, żeby wyczyścić kopertę, wyjąć szkiełko, sprawdzić stan tarczy, mechanizm jest na chodzie, co prawda śpieszy się, ale rozbierać zamiaru go nie mam, pozostawię to, jak i cały serwis zegarmistrzowi. Raczej będę wymieniał koronkę i pusher od stopera chciałem pomierzyć i poszukać ich w lepszym stanie, drobiazgi, a jednak  :P. Jeśli mówicie, że może skończyć się to niczym Saw, to mam już innego kandydata do tej gry.
Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.