Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

W tym roku nie będzie Baselworld

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej bez większego zaskoczenia,los olimpiady też niepewny,impreza w spodku odwołana praktycznie w dniu rozpoczęcia.

Edytowane przez Hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - szkoda - teraz trzeba bedzie sledzic strony producentow i ciekaw jestem z jakim rozrzutem czasowym beda prezentowac nowosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - szkoda - teraz trzeba bedzie sledzic strony producentow i ciekaw jestem z jakim rozrzutem czasowym beda prezentowac nowosci...

Z pewnością wykorzystają sytuację do optymalizacji sprzedaży co niekoniecznie wyjdzie nam bokiem. W końcu modele mają już po okresie przygotowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Niestety to koniec legendarnej zegarkowej imprezy. Szkoda, Zarząd Baselworld może być z siebie "zadowolony". Przypomina mi to trochę obecną sytuację w mojej Barcelonie, w której Bartomeu zachowuje się jak socjopata.  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to koniec legendarnej zegarkowej imprezy. Szkoda, Zarząd Baselworld może być z siebie "zadowolony". 

Czas pokaże, czy targi przetrwają. Tu jak w starym powiedzeniu - sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą. Podejrzewam, że zarząd podejmując decyzję o formie rozliczania zaliczek na Basel 2020, brał pod uwagę sytuację finansową grupy. Jak wyczytałem w sprawozdaniu grupy za 2018 (za 2019 nie jest jeszcze dostępne), łączna strata wyniosła 300 mln CHF. Może nie mieli wyjścia, a zwrot zaliczek mógł skutkować brakiem kasy na organizację targów w 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt już nie potrzebuje takich targów (poza organizatorem). Świat się zmienia, a narzędzia marketingowe razem z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ogladac cos, czego nie mozna pozniej kupic???  🧐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, artme napisał(-a):

Po co ogladac cos, czego nie mozna pozniej kupic???  🧐

 

Dla przyjemności poznania, oglądania. To trochę tak jak wycieczka do muzeum; dzieł sztuki też (w większości przypadków) nie można kupić. Poza tym wszyscy wiemy, że odbiór zegarka na żywo, to zupełnie coś innego niż choćby najlepsza recenzja na Youtube.

Jestem przeciwnikiem przenoszenia wszystkiego do internetu. Nic nie zastąpi wrażeń z kontaktu bezpośredniego (mam tu na myśli m.in. koncerty czy wystawy).


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mylof napisał(-a):

Jestem przeciwnikiem przenoszenia wszystkiego do internetu. Nic nie zastąpi wrażeń z kontaktu bezpośredniego (mam tu na myśli m.in. koncerty czy wystawy).

I z tym pelna zgoda, jednak swiadomosc, ze dużą część tych nowosci trzeba bedzie faktycznie traktowac, jak "ogladanie czegos w muzeum" zaczyna tracic na wartosci a nie zyskiwac... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, artme napisał(-a):

Po co ogladac cos, czego nie mozna pozniej kupic???  🧐

W Bazylei, oprócz dużych firm, było też mnóstwo manufaktur i oglądanie ich wyrobów było całkiem przyjemne - można sobie siąść, pogadać, poprzymierzać. Ja np. długo tam siedziałem u Kari Voutilainena; Urwerk np. miał fajne stoisko także. 
nie będzie Bazylei, ale będą Watch&Wonders w Genewie w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę Koledzy, czy Watches and Wonders 2022 to będzie impreza otwarta ? Czy każdy zegarkowy hobbysta może wejść na targi, czy wstęp mają tylko dziennikarze, handlarze itp. Czy impreza jest biletowana ? Jak to wygląda w praktyce ?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mylof napisał(-a):

Powiedzcie mi proszę Koledzy, czy Watches and Wonders 2022 to będzie impreza otwarta ? Czy każdy zegarkowy hobbysta może wejść na targi, czy wstęp mają tylko dziennikarze, handlarze itp. Czy impreza jest biletowana ? Jak to wygląda w praktyce ?

Z góry dziękuję za wyjaśnienie. 

Mówiąc szczerze - nie wiem. Trzeba by to sprawdzić.
 

https://www.watchesandwonders.com/en/geneva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejsce tego „wyrośnie” zaraz coś innego- w troche innej formule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - nie zapominajmy, że to nie tylko chodzi o to, by pokazać nowy model - bo to można zrobić teraz przez internet na własnej stronie. Ludzie z branży po prostu też się lubią spotkać na żywo i takie "targi" raczej nigdy nie wyjdą z mody.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2021 o 21:33, MasterMind napisał(-a):

Otóż to - nie zapominajmy, że to nie tylko chodzi o to, by pokazać nowy model - bo to można zrobić teraz przez internet na własnej stronie. Ludzie z branży po prostu też się lubią spotkać na żywo i takie "targi" raczej nigdy nie wyjdą z mody.

 

Oczywiscie ze lubia, ale jezeli wziac pod uwage koszty jakie wiazaly sie z uczestnictwem w dawnym Baselworld, to jako klient, powinienes sie cieszyc, ze to juz nie wroci w takiej formie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Oczywiscie ze lubia, ale jezeli wziac pod uwage koszty jakie wiazaly sie z uczestnictwem w dawnym Baselworld, to jako klient, powinienes sie cieszyc, ze to juz nie wroci w takiej formie :)

Ja to nie zapomnę ceny biletu na tramwaj w Bazylei z dworca kolejowego na targi: bodajże 25 franków za kilka przystanków (bilet w 2 strony). Niewiele więcej dałem za ekspres Mediolan-Bazylea. Ach, ta Szwajcaria🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Ja to nie zapomnę ceny biletu na tramwaj w Bazylei z dworca kolejowego na targi: bodajże 25 franków za kilka przystanków (bilet w 2 strony). Niewiele więcej dałem za ekspres Mediolan-Bazylea. Ach, ta Szwajcaria🤣.

 

Nie pisze o kosztach ponoszonych przez zwiedzajacych, a o tych przez firmy. Powiedzmy, ze koszty najwiekszych byly milionowe, sredniej wielkosci firma (300-400 pracownikow) z takim sobie standem, wydawala miedzy 400-700 tys CHF (wliczajac wszystko). Jak mozna sie domyslac koszta te zazwyczaj pochodzily z budzetow na marketing (ktory jest nawiasem ogromny, ze wzgledu na ogromna marze), ale czesto firmy decydowaly sie ciac gdzies indziej, bo na Basel trzeba bylo byc za wszelka cene. Finalnie i tak placil za wszystko klient.

 

Aaaaa i nie wiem kto Cie skroil 25CHF za tramwaj, ale 30min podrozy komunikacja miejska to zazwyczaj 2-3,5CHF ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o czym piszesz - ja mam tylko doświadczenie jako zwykły oglądacz - więc pisałem z tej perspektywy. 
 

No taki mi bilet sprzedali na dworcu, co zrobić 😂.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ja wiem o czym piszesz - ja mam tylko doświadczenie jako zwykły oglądacz - więc pisałem z tej perspektywy. 
 

No taki mi bilet sprzedali na dworcu, co zrobić 😂.

A paragon dostałeś? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.