Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawelpluta

Loreo vs Pagani Design

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna zacząłem dość hobbystyczne rozszerzać mój portfel zegarków. Od zawsze podobały mi się divery, i robie sobie ich prywatną kolekcje powoli ,a moje pytanie brzmi:Czy popularny diver PD 1639 jest faktycznie lepszy od tego oferowanego przez Loreo? Jestem nowy w temacie w sumie, wiem że jeden ma mechanizm Seiko NH35a a Loreo ma ST16 chyba. Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Loreo cieszy się lepszą opinią jeżeli chodzi o to porównanie. Zerknij sobie na recenzję Jody'ego - Just one more watch. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Loreo cieszy się lepszą opinią jeżeli chodzi o to porównanie. Zerknij sobie na recenzję Jody'ego - Just one more watch.

Wielkie dzięki. Czy mechanizm w tym zegarku jest awaryjny? Trzeba jakoś szczególnie o niego dbać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: kupiłem jeden zegarek Pagani. I przyszedł z odkręconym półmostkiem balansu. Czyli złom totalny, bo wszystko latało pod deklem. Jeśli chodzi o chińskie mechaniki, to takiego gówna jeszcze nie doświadczyłem. Ze sprzedającym też się nie dało dogadać, po sporze dostałem jakiś tam zwrot, ale nie pełny. I tak se leży. Tyle w temacie Pagani :)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei miałem kilka chińskich czasomierzy z werkami st-17, Miyoty i nh35 i z żadnym nigdy nie było problemu. Zegarki np. Parnisa w budżecie do 100 USD to bardzo dobry wybór i jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy? Wiadomo, że mechaniczne trzeba kręcić, żeby smar się nie zastał przez dłuższy okres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie , ale co ile trzeba je podkręcać? Bo przykładowo jeśli będę mieć 10 automatów to one muszą chodzić cały czas? Czy np bez konsekwenc mogę te w których nie chodzę zatrzymać na miesiąc a później znowu nakręcić żeby pochodził 3 dni i tak w kółko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie , ale co ile trzeba je podkręcać? Bo przykładowo jeśli będę mieć 10 automatów to one muszą chodzić cały czas? Czy np bez konsekwenc mogę te w których nie chodzę zatrzymać na miesiąc a później znowu nakręcić żeby pochodził 3 dni i tak w kółko ?

 

Tak pewnie raz na 1,5 - 2 tygodnie dobrze by było żeby pochodził całą rezerwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tym mechanizmem i jego awaryjnoscią ?

W takich zegarkach to jest trochę loteryjka. Z reguły miałem z chińskimi mechanizmami, w tym z ST16 (czy tam jakimś klonie tegoż), dobre doświadczenia, ale problemem jest kontrola jakości - czasem puszczą bubla. Jakiś wynalazek typu IK colouring na takim werku mi śmiga od dawna, zero problemów. Inna sprawa, że ja to noszę bardzo rzadko. Więc ciężko powiedzieć, co by było, gdybym nosił na co dzień. Chociaż moja żona ma na takim werku Tevise i w nim lata, bez większych problemów.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie ciekawi , bo kręcę zarówno mojego Loreo jak i Tevise codziennie i w sumie nigdy nie nakręciłem go tak żeby koronka się zatrzymała z powodu końca naciągu. Takie coś w ogóle ma mieć miejsce ? Mój Loreo raz po chyba 3 dniach stanął. Później nakręciłem go i dokrecam i chodzi cały czas. I jeszcze jedno , może śmieszne pytanie . Loreo ma zakręcaną koronkę , żeby go nakręcić muszę ją odkręcić. Czy codzienne odkręcanie koronki nie wpłynie negatywnie na jej jakość, jakość gwintu itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz automat, to możesz kręcić i kręcić, nie ma blokady. Jeśli chodzi o zakręcaną koronkę - to tak, wpłynie negatywnie. A że to tania chińszczyzna, to w końcu się gwint urwie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Tevise? Daj spokój, najwyżej kupisz następnego :)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Loreo. I do 2 następnych Loreo które już do mnie idą. I do 3 następnych Pagani Design które mam w planach żeby przyszły. Tevise nie ma zakręconej koronki ;), a w wątku o nim jest kolejne pytanie o sam mechanizm i naciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej uważam, że szkoda pieniędzy. Jak je nasmarowali, a masz nosić sporadycznie, to będzie ok. Jak nie nasmarowali, to w rotomacie tylko szybciej się dojadą.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.