Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Diminished

Zegarek automatyczny na co dzień - ok. 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, chyba nadszedł czas na zakup pierwszego zegarka. Niestety, nie jestem zbyt obeznany w temacie, a ilość możliwości, nawet po ograniczeniu się do kilku marek, jest bardzo duża, biorąc pod uwagę rozbieżności cenowe między sklepami polskimi i zagranicznymi (tu należy doliczyć podatki). Szukam czegoś co nada się zarówno do koszuli jak i do t-shirtu. Mechanizm preferowałbym automatyczny, EWENTUALNIE eco-drive od Citizena jesli będzie naprawdę tani i porządny, ogólny styl w miarę schludny i minimalistyczny - żadne divery i "gęste" chronografy nie wchodzą w grę. Proszę was o polecenie podobnych stylowo zegarków na bazie podanych przeze mnie propozycji. 

 

Moje ideały uniwersalnego zegarka to Junghans Max Bill Chronoscope/Junkers Bauhaus 6060-5 - oba wysoko ponad założony budżet. Inny kierunek to czasomierze w stylu GS - np. SARB033/035. Podoba mi się wiele modeli Seiko Presage, np. SSA343J1 z rezerwą chodu. Gdyby ten Zeppelin https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-atlantic-automatic-8466-5?gclid=Cj0KCQiA1-3yBRCmARIsAN7B4H0ivOtKYhmcT4sF1ZqK55PxdZ6wb-MdxeB_Tw-Q8cqwtBL5bcK1oBEaAiU3EALw_wcB kosztował 700-800zl, to prawdopodobnie bym brał. 

Na chwilę obecną najbardziej pewny trop to ten Citizen http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-nh8360-80l-luxury-mechanical-automatic-elegant-mens-watch. Na filmach robi dużo lepsze wrażenie, ale niestety nie można go dostać w Polsce. Cenowo wychodzi korzystnie nawet z podatkami, ale właśnie, czy VAT liczą od samej ceny zegarka*cło czy doliczają do niego 100$ w ramach oszacowania kosztów wysyłki? W najgorszym wypadku wyszłoby trochę ponad 600zł + ewentualne koszty regulacji, bo niektórzy pisali, że Miyota 8200 lubi się odchylać o 30s na dobę.

 

Podsumowując, proszę o wasze propozycje z naciskiem na japońską świętą trójcę, oraz, w miarę możliwości, na opinie o tym Citku. Zegarek może być używany w idealnym stanie lub z bazarku, byle od pewnego sprzedawcy.

Edytowane przez Diminished

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki, myślałem kiedyś dość poważnie nad Bambino, ale w końcu wydał mi się zbyt oklepany i bez charakteru, a Aqua Terra piękny, tylko niestety Seagull za bardzo próbuje ją udawać :/

Edytowane przez Diminished

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citek za 100$ jak Citek za 100$. Na ebayu znajdziesz również w innych kolorach, i nieco taniej.

(VAT płaci się za towar+dostawę)

 

Orient Bambino - zawsze nudny, a teraz w dodatku względnie drogi. Są już podobne zegarki, w podobnej cenie, chociażby Timex Marlin i Lorus Classic Automatic

 

Jak po taniości, to kupowałbym Lorusa. 

 

Ale jak nieco dorzucisz, to akurat będziesz miał szwajcara z szafirem i z mechanizmem dużo subtelniejszym niż dalekowschodni traktor:

https://www.lkruk.pl/pl/p/Adriatica-A1197.1211A-Wyprzedaz/15467

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zegarkinareke.pl/pl/p/Zegarek-Orient-FET0P002W0-CONTEMPORARY-DOSTAWA-48H-FVAT23-/3887

Znalazłem coś takiego i bardzo mi się spodobał (+ ma szkiełko szafirowe). Będę musiał się zastanowić, czy chcę wydać ponad 1k, a tymczasem zapytam, czy kupował ktoś w Timea.pl? Tam można go dostać za 840 jesli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Komplikację" Sun&Moon wymyślono, aby udawała droższe i elitarne fazy Księżyca. Dziś obecna jest w nawet najtańszych chińczykach.

I w zegarkach skierowanych na tamten rynek.

 

Zastanów się nad zakupem, bo temu Orientowi blisko do zegarków Diesla "Big Daddy" :(


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek mi się po prostu podobał, prawdopodobnie mógłbym go mieć za ok. 800zl, ale mam tez na oku https://orotime.pl/eleganckie/3315-orient-3-star-fab0b001d9.html (z polskiego sklepu, nie umiem teraz znaleźć linka na telefonie) za 450zl, a więc połowę tej kwoty i to bez sprowadzania z jakiegoś Singapuru. Różnice to gorszy werk i brak szafiru. Trochę bardziej podoba mi się Citizen z #1 postu ale jednak raczej go odrzucam ze względu na lepsze mechanizmy i wykonanie Orientów.

Ze smutkiem stwierdzam też, że chyba nie spodobał mi się jak dotąd żaden Seiko poniżej Presage.

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bardziej podoba mi się Citizen z #1 postu ale jednak raczej go odrzucam ze względu na lepsze mechanizmy i wykonanie Orientów.

 

Powtórz proszę jeszcze raz: "lepsze mechanizmy i wykonanie Orientów"?

ROFL

 

Nie wierz proszę w bajki, że Orient ceny utrzymuje na poziomie chińszczyzny, ale produkuje zegarki w Japonii. Tak było przed dwudziestu laty. Seiko nie bez powodu zaprzestaje produkcji swoich legendarnych zegarków i wypuszcza ich 3 razy droższe repliki.

 

Chcesz mieć porządny zegarek, który przyznaje się do swojego chińskiego pochodzenia - kup Guanqina GJ16034.

 

Chcesz mieć zegarek, który nie przyznaje się do chińskiego pochodzenia, ale przynajmniej przeszedł kontrolę jakości w Szwajcarii (i ma bez wątpienia lepszy werk) - kup Adriaticę lub Roamera:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/183356-roamer-soleure-automatic-545660-41-56-05/

 

Albo kup zegarek, o którym nie wiesz nic, ale bezpodstawnie wierzysz, że jest lepszy.

;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w bajki czy inny marketing szeptany, tylko sprawdzam werk i czytam sobie opinie, na podstawie których można wyciągnąć jakieś tam wnioski. Co do jakości to tak, większość ludzi powie, że Orient i Seiko nie mają konkurencji w tej cenie, ale nie miałem tych konkretnych modeli w ręku, więc się nie wypowiem, natomiast dzisiaj w salonie oglądałem kilka Orientów i Citków w podobnych przedziałach i Orient robił ZDECYDOWANIE lepsze wrażenie (co nie znaczy że Citizen był źle wykonany). Czy można tak generalizować? Pewnie nie, ale takie zostały pierwsze wrażenia + recenzje i opinie na forach, z których wynika, że Orienty zdecydowanie oferują korzystny stosunek ceny do jakości.

 

Nie odbieraj tego jako osobistych utarczek i nie pisz, żebym brał byle co skoro się uparłem, ale chciałbym po prostu usłyszeć jakieś konkrety przeciw Orientowi Sun and Moon od bardziej doświadczonych użytkowników, bo na razie odniosłem wrażenie, że nie bo komplikacja jest kiczowata, z czym się w sumie zgadzam, ale sam jej rezultat na tarczy mi się podoba, a za tym zegarkiem przemawia szafir, który nie jest jeszcze tak powszechny w tej cenie. Porównanie z jakimś Dieslem albo zegarkiem z gearbest jest dosyć absurdalne.

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Orienty zdecydowanie oferują korzystny stosunek ceny do jakości.

Orienty OFEROWAŁY korzystny stosunek ceny do jakości.

Tak jak Seiko.

10 lat temu, zanim Chińczycy nie zaczęli takich zegarków sprzedawać pod własną marką.

 

Nic do Orienta nie mam, oprócz tego, że można takie same zegarki kupić taniej: Lorus, Timex, Guanquin. Za 130 Euro możesz mieć Invictę z WR200, półszafirem i werkiem Seiko (werk technicznie podobny, ale przynajmniej wygląda lepiej). A kiczowata komplikacja "Sun & Moon" sprawia, że Orient z nią kosztuje tyle co Swiss Made z szafirem i werkiem 28 800 bph, a nie 21 600. 

 

Ja wiem: #seikolepsze, "nie ma sensu przepłacać za Swiss Made", ale - jak się sprawdzi - to tak nie do końca jest to prawda...


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic do Orienta nie mam,

:D  :D  :D  :D  :D

Żart roku, kazdy kto choc troche sledzi forum wie ze prowadzisz tutaj krucjate przeciwko

zegarkom Orient.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nazywasz "krucjatą" zwracanie uwagi na oczywiste fakty...

 

Zawsze możesz wyjaśnić, w jaki sposób - i gdzie - Orient produkuje swoje zegarki, utrzymując ich ceny - i jakość - na równi z "chińczykami". I zacytować całość mojej wypowiedzi.

 

O przepraszam - jakość Orientów jest lepsza.

To oczywista oczywistość :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.