Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bazant

eBay - używany zegarek zamiast nowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bazant

Dziś odebrałem paczkę z zegarkiem Seiko SRPA85. Ciężko kupić ten model. Na aukcji zegarek opisany jako nowy z metkami. Po odpakowaniu gołym okiem widać że zegarek swoje przeżył. Cały porysowany, brudny, syf przy koronce i zapięciu, z jednej strony brak jednego ogniwa w bransolecie.

 

Przy zakupie wybrałem opcję z opłatami celnymi aby szybciej doszedł, zapłaciłem PayPalem. Napisałem mejla do sprzedawcy i rozpocząłem spór na PayPalu. Porobiłem zdjęcia porównawcze z Padi. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.

 

post-65162-0-44867400-1583157989_thumb.jpg

post-65162-0-30190500-1583158004_thumb.jpg

post-65162-0-26436800-1583158020_thumb.jpg

post-65162-0-45225300-1583158034_thumb.jpg

post-65162-0-50644700-1583158064_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Napisano (edytowane)

Wygląda na sklep. 

 

https://www.ebay.pl/usr/ernbobbie

 

Dodam jeszcze że zegarek muszę odesłać na swój koszt do USA. Nie wiem czy uda się odzyskać cło i VAT.

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w ciągu ostatniego roku miał 4 negatywy, z zarzutem że sprzedaje używany zegarek jako nowy.

Odważny jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale już po jednym zdjęciu widać, że ściorany, a Ty liczyłeś na nówkę funkiel sztukę?

 

post-106813-0-51348100-1583179616_thumb.png

 

Z PayPal-a dostaniesz całą sumę, którą zapłaciłeś, ale za odesłanie już raczej nie. Jest taka opcja jak darmowe odesłanie w PayPal, ale w PL chyba nie działa (ostatnio nie udało mi się tego zrobić). Zawsze lepiej kupować przez ebay.com niż ebay.pl bo wtedy niektóre funkcje działają. 

 

post-106813-0-07633400-1583179940_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy odsyłałem zegarek do Stanów i za każdym razem PAYPAL zwrócił mi koszt przesyłki zwrotnej ok 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Ten model ciężko kupić więc gdy przeczytałem że jest nowy z metkami to go kupiłem. Coś mi w głowie świtało aby go nie brać bo na zapięciu były widoczne rysy ale myślałem że zegarek w sklepie mógł się zarysować od przymierzania. Atrakcyjna cena zrobiła swoje. Komentarzy o sprzedawcy nawet nie czytałem tylko rzuciłem okiem że ma ponad 96% pozytywnych więc tak jak na Allegro zawsze ktoś się znajdzie że mu coś nie podpasuje. Mój błąd.

 

 

Ja dwa razy odsyłałem zegarek do Stanów i za każdym razem PAYPAL zwrócił mi koszt przesyłki zwrotnej ok 100 zł

 

Jak odesłałeś do USA? Przeglądam oferty kurierów i rozpiętość cen od ok 250 zł do nawet 1200 zł.

 

Wypełniałeś jakieś deklaracje celne poza podaniem wartości przedmiotu?

 

Np: UPS zabrania wysyłania zegarków o wartości powyżej 150 $. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odesłaniem Pocztą Polską bez zbędnych ceregieli. Niecałe 100 zł. Nie wypełniam żadnych deklaracji.

post-16140-0-79345400-1583215479_thumb.jpg

Edytowane przez Rikimaru75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Odesłaniem Pocztą Polską bez zbędnych ceregieli. Niecałe 100 zł. Nie wypełniam żadnych deklaracji.

Dziękuję za informację. Odesłałem paczką Poczty Polskiej. Zarejestrowałem numer paczki na stronie PayPal i czekam aż paczka dotrze. 

 

Przy zakupie zegarka z opcją opłat celnych kwota została rozbita na dwie części. O ile za sam zegarek powinno się udać odzyskać pieniądze to nie wiem jak to będzie wyglądało w przypadku opłat celnych oraz zwrotu pieniędzy za wysłanie zwrotniej paczki.

 

W aukcji było napisane że zwrotów nie przyjmuje. Więc gdy sprzedający zgodził się na przyjęcie zwrotu to uważam że przyznał się niejako do wprowadzenia mnie w błąd co do stanu zachowania zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja PayPal zwrotu kosztów odesłania jak najbardziej działa, sprawdzałem. Zwracają zdaje się do 120pln jednorazowo, można korzystać kilka razy w roku. Możesz odesłać kurierem czy pocztą, ważne jest udekumentowanie zwrotu (zdjęcia paczki, potw. nadania, zapłaty).

Ważne: aby z tego skorzystać musisz najpierw uaktywnić taką opcję na swoim koncie PayPal (dwa kliknięcia). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wiedzieć. Ja próbowałem jakiś czas temu i się nie dało. Była opcja uaktywniona, ale nie działała. Podobnie było ze składaniem ofert z własną propozycją ceny, niby było a na PL nie działało. W COM chodziło i można było składać.  Widocznie już naprawili, bo oferty też już w PL działają. Dobra wiadomość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

PayPal odrzucił reklamację. Twierdzi że nie podałem numeru przesyłki mimo że numer paczki był podany na formularzu który po zalogowaniu i wejściu w odpowiedni spór wypełniłem i napisane było abym czekał aż zegarek dojdzie i sprzedający potwierdzi odbiór. W tym momencie nie mam ani pieniędzy ani zegarka.

 

W drugim sporze gdzie chodziło o koszty cła nawet nie miałem możliwości żadnego działania bo miałem czekać na mejla aby dowiedzieć się o stanowisku drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Napisano (edytowane)

Minęło ponad dwa miesiące i nie wiadomo gdzie jest paczka. Złożyłem reklamację na Poczcie Polskiej i czas rozpatrzenia reklamacji to 6 miesięcy.

PayPal nie jest skory mi pomóc w żadnym aspekcie. W moim przypadku działa na moją niekorzyść mimo postępowania według ich procedur.  Mimo tego że mam potwierdzenie że wysłałem paczkę którą można śledzić odrzucili reklamację, Twierdząc że nie podałem numeru paczki. Po kilku mejlach stwierdzili że jednak wysłałem tę paczkę. Poczekam na rozwój wypadków. 

W ostateczności zgłoszę sprawę na Policję, niech amerykanie ścigają oszusta. Zbyt dużo ostatnio przytrafiło mi się oszustw aby można było machnąć ręką.

Jak to napisał Burke: zło triumfuje gdy dobrzy ludzie nic nie robią. Będę ścigał dziada aż wycisnę z Niego ostatniego centa za zegarek, przesyłkę zwrotną oraz cło i VAT.

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy problem będzie z odzyskaniem cła i podatku. Teraz już nie można zrobić zakupu w USA regulując opłaty od razu przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Inferno77 napisał:

Teraz już nie można zrobić zakupu w USA regulując opłaty od razu przy zakupie.

 

skąd takie informacje? dalej widzę na ebay

Opłaty importowe:
US $137,75 (kwota potwierdzona w Realizacji transakcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W istocie tak było. Teraz jak się kupuje w USA, to nie wysyłają do Polski w systemie międzynarodowym tylko opłaty nalicza rodzimy Urząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy się to zmieniło? bo dalej są takie aukcje i po prostu nie wiem czy to dotyczy nowych aukcji, czy to jakaś ogólna zmiana? dla mnie na plus, jeśli zaczną wysyłać jedną firmą kurierską, a nie tych ich śmiesznym transportem łączonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Napisano (edytowane)
W dniu 8.05.2020 o 12:06, renqien napisał:

Poczta Polska odpowiada na reklamację paczek zagranicznych w 3 miesiące.

https://cik.uke.gov.pl/uslugi-pocztowe/dochodzenie-roszczen/reklamacje/

Mój błąd. Masz rację, 3 miesiące.

 

Wtedy co kupowałem to opłaty były zrobione przez jakąś agencję w USA i w kraju nic nie płaciłem. Gdy zamawiałem z Australii czy Tajlandii to normalnie na Poczcie Polskiej opłacałem cło i VAT.

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz podatek i cło po zakupie jest regulowane za pośrednictwem przewoźnika krajowego ( f-my kurierskiej ).Problem w tym, że z reguły przy dostawie nie można zapłacić kartą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
Napisano (edytowane)

Po około 3 miesiącach paczka kilka dni temu dotarła. Sprzedający nie poinformował PayPala oraz mnie że zegarek doszedł. Wystawił go z powrotem na eBay.com jako "nowy z wadami" i opisuje: "Shows as new. however, bracelet has been shortened to approx. 7 1/2" No extra links included"

 

https://www.ebay.pl/itm/SEIKO-PROSPEX-SRPA85-Mens-Automatic-Black-Dial-Divers-Watch/233593227316?hash=item36633dc834:g:vDgAAOSwUvheTtkS

 

Sprawa dawno zamknięta na korzyść sprzedającego. Nie można otworzyć ponownie sporu. Próbuję skontaktować się z PayPalem przez ogólny formularz kontaktu.

 

Edit:

 

PayPal odpisał że spór już został zamknięty i nie można go z powrotem otworzyć i mam się skontaktować ze sprzedającym.

 

 

 

 

 

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.03.2020 o 07:04, Rikimaru75 napisał:

Odesłaniem Pocztą Polską bez zbędnych ceregieli. Niecałe 100 zł. Nie wypełniam żadnych deklaracji.

 

 

Można wysłać kurierem Fedex - paczka dotrze w 4- 6 dni co jest gwarantowane  ( w czasie pandemii kurierzy Fedex mogą dostarczać na terenach kwarantanny )

Wypełniasz fakturę pro-forma i oświadczenie importera - zajmuje to 5 minut - druki otrzymujesz emailem. ( Na Poczcie też to wypełniałeś ).

Fedex ma bardzo dobry system śledzenia czego nie ma Poczta Polska (chociaż to solidna firma) po za tym paczki Poczty Polskiej dostarcza w USA ich poczta  która w dobie pandemii miała opóźnienia nawet 6-8 tygodni. 

Fedex  cena - 110 zł   

 

Wiem że to po fakcie ale może się przyda.  Powodzenia

 

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.