Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Ciagle marudze ze w temacie roczniakow cisza wiec pochwale sie nowym nabytkiem.

Na ten zegar czekalem  8 lat-tyle minelo od czasu kiedy go pierwszy raz zobaczylem na aukcji(ten model zegara)

Aukcje przegralem wiec pozostalo miec nadzieje ze kiedys jeszcze bedzie okazja do kupienia.

Tego modelu nie ma w katalogu GB,jest podobny z inna korona.

Zegar tem zostal zrobiony z okazji 20 rocznicy smierci GUSTAVA BECKERA i jest podobny do nagrobka na cmentarzu w Swiebodzicach.

Dwa ostatnie zdjecie znalazlem w necie i jest to chyba zegar naszego forumowego Kolegi i skan z katalogu

Nie wiadomo ile takich zegarow zrobiono ale mysle ze musiala to byc bardzo mala liczba.

post-70514-0-97400100-1583185269_thumb.jpg

post-70514-0-99458100-1583185329_thumb.jpg

post-70514-0-63592800-1583185359_thumb.jpg

post-70514-0-26938600-1583185376_thumb.jpg

post-70514-0-54620500-1583185462_thumb.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie, tak się składa że jego brat bliżniak stoi u mnie.  :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegar, Gratulacje! Za cierpliwość, upór i efekt. 

A jakby tak poprosić o dokładniejszą sesję zdjęciową? Numery, mechanizm, szczegóły mocowania korony? Byłbym bardzo wdzięczny... To dosyć unikalna konstrukcja, pokaż ją, bo warto oglądnąć, skoro dział "Roczniaki" traktujemy poważnie. Śliczny zegar, dobrze, że u nas się zakotwiczył  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Również gratuluję i cierpliwości i zapału :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podobieństwo do pomnika nagrobnego Beckera jest jedynie przybliżone. Swoja drogą, obecne boczne kolumny dodano już po II Wojnie, oryginalne ktoś ukradł (tak opowiadał bodajże Adam). Gdzieś chyba widziałem zdjęcie pierwotnej formy.

Grobowiec Beckerów od 2007 roku jest wpisany na listę zabytków.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie jest to kopia 1:1

Ja nie jestem znawcą GB i napisałem,pokazałem to co znalazłem w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piękny zegar, Gratulacje! Za cierpliwość, upór i efekt. 

A jakby tak poprosić o dokładniejszą sesję zdjęciową? Numery, mechanizm, szczegóły mocowania korony? Byłbym bardzo wdzięczny... To dosyć unikalna konstrukcja, pokaż ją, bo warto oglądnąć, skoro dział "Roczniaki" traktujemy poważnie. Śliczny zegar, dobrze, że u nas się zakotwiczył  :).

Specjalnie na Twoja prosbe rozkrecilem zegar ponownie.

Mechanizm to standard z tamtej epoki ,numer 183xxxx czyli rok 1905.

Wszystko jest bardzo ladnie dopasowane i tworzy zgrabna calosc.Korona sklada sie z 2 czesci,jest pusta w srodku i maskuje mocowanie polki.

Gorna polka sklada sie z 2 czesci i ma nabity numer 12 na obydwoch czesciach.

-

post-70514-0-61010700-1583265692_thumb.jpg

post-70514-0-84056600-1583265726_thumb.jpg

post-70514-0-52488200-1583265761_thumb.jpg

post-70514-0-53599100-1583265796_thumb.jpg

post-70514-0-50490800-1583265839_thumb.jpg

post-70514-0-79164700-1583265878_thumb.jpg

post-70514-0-82675400-1583265921_thumb.jpg

post-70514-0-52272800-1583266070.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten roczniak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

To w mojej opinii taki "BIALY KRUK" Beckerowy :D

Czesciej na aukcjach sa szkieletowe GB,ten model widzialem tylko 2 razy w ciagu ostatnich 10 lat (pewnie byly takie ktorych nie widzialem)

Kilka razy widzialem cylinder GB-nawet 2 razy walczylem ale jak zwykle bylem 2 razy drugi :(.

Ten zegar licytowala dla mnie ZONA,ja napewno  znow bylbym drugi :D :D.

To taki roczniak na rocznice od zony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gwoli uzupełnienia. Stan w roku 1982, z książki Kochmanna o Beckerze.

post-6402-0-92588400-1583267264_thumb.jpg


Przykre. Mam nadzieję, że te oryginalne, które stoją u jakiejś hieny w ogródku przewrócą się i coś mu połamią...


Dzieki.

To w mojej opinii taki "BIALY KRUK" Beckerowy :D

Czesciej na aukcjach sa szkieletowe GB,ten model widzialem tylko 2 razy w ciagu ostatnich 10 lat (pewnie byly takie ktorych nie widzialem)

Kilka razy widzialem cylinder GB-nawet 2 razy walczylem ale jak zwykle bylem 2 razy drugi :(.

Ten zegar licytowala dla mnie ZONA,ja napewno  znow bylbym drugi :D :D.

To taki roczniak na rocznice od zony.

Znalazłeś ten pierwszy na forum? Było o nim sporo dyskusji, czy ta korona jest oryginalna...

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona miała szczęście, kupiła egzemplarz w stanie perfekcyjnym.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli uzupełnienia. Stan w roku 1982, z książki Kochmanna o Beckerze.

attachicon.gif20200303_212201.jpg

Przykre. Mam nadzieję, że te oryginalne, które stoją u jakiejś hieny w ogródku przewrócą się i coś mu połamią...

Znalazłeś ten pierwszy na forum? Było o nim sporo dyskusji, czy ta korona jest oryginalna...

Tak znalazlem tylko zdjecia wcielo.

Wlasnie ten licytowalem 8 lat temu (tak mysle).

Ten sam odnalazlem na NAWCC-tam zdjecia sa :wacko:

 

Żona miała szczęście, kupiła egzemplarz w stanie perfekcyjnym.

Marian sam bylem bardzo milo zaskoczony jak zegar dotarl-wymagal tylko dobrego SPA :D.

Potrzebuje nowego wlosa bo ten jest krzywy ale pracuje na nim bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na naszym forum była o egzemplarzu który ma Janek. I faktycznie ten model to jest "biały kruk". Ja widziałem tylko 4 oferty sprzedaży, z czego trzy sztuki są w Polsce. 

Oczywiście egzemplarz Grzegorza zaliczam do tych co są w Polsce, bo Grzegorz mam nadzieję na emeryturę wróci do Polski. :)

Jeden widziałem na aukcji w Anglii na kup teraz i zanim się zdecydowałem na zakup to już był sprzedany. Też był w ładnym stanie.

Widziałem chyba też na aukcji ten egzemplarz Wojtka. Czyli w sumie oferowanych do sprzedaży widziałem 5 szt. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie na Twoja prosbe rozkrecilem zegar ponownie.

Mechanizm to standard z tamtej epoki ,numer 183xxxx czyli rok 1905.

Wszystko jest bardzo ladnie dopasowane i tworzy zgrabna calosc.Korona sklada sie z 2 czesci,jest pusta w srodku i maskuje mocowanie polki.

Gorna polka sklada sie z 2 czesci i ma nabity numer 12 na obydwoch czesciach.

Bardzo Ci dziękuję, to nadzwyczaj ciekawy zegar i choć troszkę przepraszam, że musiałeś go znowu rozkręcić- będę miał dziś dobre sny  :)

Świetna zdobycz, jeszcze raz gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pokaze amerykanska podrobke firmy B&B (ja nazywam ten zegar podrobka,ale jest to tez dosc rzadko spotykany model),tak dla porownania.

Firma B&B kupowala mechanizmy JUF , Hauck,dodawala do tego rozne swoje czesci i sprzedawala na rynku amerykanskim.

Zegar nie jest moj,byl ostatnio na ebay USA.

post-70514-0-15125200-1583277468_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zdjęcie tego roczniaka   powyżej "od tyłu" ?

Odnoszę wrażenie, że to Hauck ...


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miał werk Haucka

Jeśli chcesz to poszukam tej aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Kolego oldtime, piękny i bardzo rzadki okaz- i w doskonałej kondycji :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo,też byłem pozytywnie zaskoczony kondycja.

Na aukcji było tylko 1 zdjecie.

Teraz trzeba czekać na następne z listy????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo,też byłem pozytywnie zaskoczony kondycja.

Na aukcji było tylko 1 zdjecie.

Teraz trzeba czekać na następne z listy????????

W GB jest zdecydowanie więcej okazji trafienia na ładny okaz, jeśli się szuka w domach aukcyjnych tzn poza zatoką. Ale trzeba być na miejscu, bo wygrać aukcję to jedna sprawa, ale później jest juz tylko gorzej (i drożej). Już kilka razy zrezygnowałem z udziału w licytacji po uprzednim zapytaniu o koszt pakowania i wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupujac w domu aukcyjnym kupujesz na wlasne ryzyko poniewaz w regulaminie jest informacja ze dom aukcyjny nie odpowiada za stan przedmiotu.

Teraz znajomy kupil zegar i okazalo sie ze mechanizm jest mocno uszkodzony a naprawa bedzie nieoplacalna.Moze odzyska kase sprzedajac to na czesci.

Tylko w teorii wyglada to tak kolorowo a na zdjeciu nie widac czego brakuje a co jest przyklejone superglu

Kupujac zegar za 40-50funtow+oplaty+wyslanie to jeszcze jakos mozna przebolec strate ale kupujac za 300,400 lub 1000 funtow raczej ciezko.

Ten GB ktorego tu pokazalem byl z 3 innymi zegarami wiec koszt wyslania automatycznie wyzszy.

Pierwsza firma wycenila usluge odbioru,pakowania i wyslania na 503 funty,zrobilem takie oczy :blink:,pomyslalem debile i szukalem innej opcji.

Znalazlem inna z duuuuuuuuuuzo lepsza cena.Okazalo sie ze sprzedaz tych 3  dodatkowych zegarow pokryla koszt dostawy.

Cena za odebranie,pakowanie i wyslamie pojedynczego roczniaka z UK do UK startuje od 50 funtow.

Do ceny mlotkowej trzeba jeszcze doliczyc prowizje dla domu aukcyjnego 18-30% +vat i 5% za kupno online.

Dopiero w domu po rozpakowaniu widzisz co kupiles i czasem jest o ku..a ale mina :D :D

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na naszym forum była o egzemplarzu który ma Janek. I faktycznie ten model to jest "biały kruk". Ja widziałem tylko 4 oferty sprzedaży, z czego trzy sztuki są w Polsce. 

Oczywiście egzemplarz Grzegorza zaliczam do tych co są w Polsce, bo Grzegorz mam nadzieję na emeryturę wróci do Polski. :)

Jeden widziałem na aukcji w Anglii na kup teraz i zanim się zdecydowałem na zakup to już był sprzedany. Też był w ładnym stanie.

Widziałem chyba też na aukcji ten egzemplarz Wojtka. Czyli w sumie oferowanych do sprzedaży widziałem 5 szt. 

Tak - właśnie  mój  egzemplarz  stoi  u  Adama  do  odebrania,pamiętam  jak  przegrałem aukcje  tego  drugiego (chyba  ma  go Dziadek) wcześniej  miał  Wojtek  jednego ,ten ostatni  obserwowałem  ale bylem  pewien ze  ktoś  z  naszych  licytuje wiec  bez  sensu  bratobójcza  walka >Ciesze  się  ze  go  kupiłeś. ^_^ Gratulacje. :rolleyes:W  sumie  prawdę  mówiąc  odpuściłem  bo  bylem  bezrobotny  kilka  ładnych  miesięcy....


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek dziekuje za gratulacje

Mam tez pytanie ,czy Twoj zegar mial nabite numery w srodku gornej polki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek dziekuje za gratulacje

Mam tez pytanie ,czy Twoj zegar mial nabite numery w srodku gornej polki?

Zabij  mnie  nie  pamietam,do  zdjec  teraz  nie  mam  dostepu  a  zegar  u  kolegi...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w domu aukcyjnym sprzedany zostal taki zegar jak na zdjeciu.

Cena 950 funtow +36% oplaty i wysylka ( na terenie UK to 120 funtow z ubezpieczeniem l)

Ja odpuscilem poniewaz mam podobny zegar a cena jak dla mnie byla wysoka.

Zegar kupil ktos kto byl na miejscu w domu aukcyjnym (chyba dobrze pamietam) wiec moze pojawi sie na ebay

12df1920-1e8b-46da-8112-ad9f014f6e90.jpg

9a4f27f9-0c66-4e04-b05e-ad9f014f708d.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.