Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Michal24

zegarek kwarcowy +/- 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

To czego oczekuje od zegarka:

  -Mechanizm kwarc z ładowaniem solarnym

  -rozmiar koperty nie mniej niz 40mm (nadgarstek mam około 20cm)

  -szkiełko szafirowe (ale jesli zegarek bez szafiru był równie fajny co z, to też może być.)

Podobają mi sie np: Seiko Prospex  SSC737P1  albo Citizen   CA4010-58E(lub jego odmiany z innym kolorem paskiem itp.)

Tylko mam takie pytanie.. na kilku filmach prezentujących te zagarki lub inne podobne chronografy ten "główny" sekundnik stał w miejscu, pracował tylko ten malutki , wiec pytanie czy w kazdym chrono tak jest ? Ten duzy sekundnik jest tylko i wyłacznie do stopera i nic poza tym ? Chciałbym taki zegarek w którym ta duza wskazówka też normalnie pracowała, bo inaczej wygląda to jakby zegarek stał.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Duza wskazowka sekundnika dziala tylko przy wlaczonym chrono, normalnie pracuje maly sekundnik.

Jesli chcesz miec duzy sekundnik szukaj zwyklego trojwskazowkowca, jest spory wybor w markach Pulsar, Citizen, Seiko.

Twoje typy brzmia dobrze, jesli sie podobaja - to nie zastanawiaj sie i bierz :)

 

A moze by tak cos patriotycznego :) ?

 

https://timeandpassion.pl/produkt/zegarek-chronograf-wz-2-zielony-green/

 

PS. Przy 20 cm nadgarstka nie bralbym nic ponizej 42 mm, zwlaszcza gdy mowa o zegarkach typu diver / fieldwatch / toolwatch bo bedzie to wygladac kuriozalnie.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Casio EQB-1000-1AER będzie pasował do wymagań idealnie. Koperta 45mm ale bardzo cienka, szafir, solar, Bluetooth, druga strefa czasowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź, zegarek dosyć ciekawy i nawet ładny. Szkoda że ten sekundnik nie pracuje cały czas, myslałem że da sie ustawić tak żeby chodził ciągle. Są podobne zegarki ale żeby własnie duzy sekundnik był tym głownym a mały odpowiadał za chronograf ?

Takie zwykłe 3 wskazówkowe jednak znacznie mniej trafiaja w mój gust .

Ten Casio EQB-1000-1AER też fajny, dzieki za propozycje.

Edytowane przez Michal24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianym przeze mnie Casio wskazówka sekundnika pracuje normalnie w trybie wskazania czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej kwocie masz kilka bardzo przyzwoitych opcji, jeżeli chcesz typowy nowoczesny zegarek o ładnym designie to poniższy Edifice raczej będzie ciężki do przebicia:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-premium-super-slim-sapphire-bluetooth-tough-solar-eqb-1000d-1aer

 

 

Solar, szafir, łączność Bluetooth, ciężko o coś lepszego.

 

Jeśli szukasz czegoś o innym designie to Citizeny Eco-Drive raczej Cię nie zawiodą, ja bym polecał jakiegoś Radio Controlled, ale musiałbyś zwiększyć budżet. 

 

 

Jeżeli nie, to do +/- 1000zł ten Casio raczej nie będzie miał konkurencji pod względem funkcji i wykonania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianym przeze mnie Casio wskazówka sekundnika pracuje normalnie w trybie wskazania czasu.

Podoba mi się, fajny jest,zobaczę go na żywo w salonie TimeTrend i będe wiedział na pewno czy mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja to trochę zwiększyć budżet i polować na Citizeny z RC:

 

https://www.crazytime.pl/product-pol-7096-Zegarek-meski-CITIZEN-CB5860-27E.html

 

Ja mam tego i na żywo wygląda świetnie, solar, szafir, czas atomowy (w ogóle nie musisz się martwić o ustawianie zegarka) i bardzo dobra jakość wykonania. Koperta też należy do większych. Niestety 23mm w uszach wiec mniej standardowo, ale np. paski nato 24mm powinny siąść bez problemu. 

No i tutaj wskazówka sekundowa też chodzi normalnie, jeżeli to dal Ciebie ważne.

 

W podobnej cenie można też polować na nie w Novotime, może jeszcze uda się coś urwać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja to trochę zwiększyć budżet i polować na Citizeny z RC:

 

https://www.crazytime.pl/product-pol-7096-Zegarek-meski-CITIZEN-CB5860-27E.html

 

Ja mam tego i na żywo wygląda świetnie, solar, szafir, czas atomowy (w ogóle nie musisz się martwić o ustawianie zegarka) i bardzo dobra jakość wykonania. Koperta też należy do większych. Niestety 23mm w uszach wiec mniej standardowo, ale np. paski nato 24mm powinny siąść bez problemu. 

No i tutaj wskazówka sekundowa też chodzi normalnie, jeżeli to dal Ciebie ważne.

 

W podobnej cenie można też polować na nie w Novotime, może jeszcze uda się coś urwać.  

To juz troche za drogo, skupie się na czymś blizej 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.