Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kazik1701

Pierwsze seiko sarb033, sarb017, spb12j1

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam kolegów i specjalistów seiko.

Chce kupić swoje pierwsze seiko.

Mój nadgarstek to 17,5 cm.

Docelowo chce wrzucić na jubilee od strapcode i używać jako casual edc.

Mierzyłem sarb033 oraz nowego alpinist SPB121J1 2020 39,5mm.

 

fad91ec18e8d5255e3b7b256cd616dbc.jpg020fa653df55c46161fbf02c87e7df31.jpg

e1966b9ae6dd17ed1711a04a02aacd25.jpg

 

Co sądzicie o tym nowym alpiniście hit czy kit???

Rozmiar mi się spodobał aczkolwiek nie miałem mniejszego zegarka na ręku czyli sarb017.

Waszym zdaniem isc w sarb033 i jeśli decydować się na alpinistę to tylko wcześniejsza wersja ?

Czy ta nowa wersja jest spoko?

Obawiam się rozmiaru i praktyczności jesli chodzi o alpinistę ale na żywo mi się bardzo podoba oprócz paska.

Sarb033 wydaje się uniwersalny.

Od czego zacząć ? Jaka drogę wybrać, chętnie poczytam co sądzicie.

Piona!

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kazik1701

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

033 będzie najbardziej uniwersalny jako edc. Jeśli Alpinist to starsza wersja, bo o ile lupa jest ok to X, w moim odczuciu, burzy całość.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Alpinist ma rzekomo rezerwę chodu do 70h i przeszklony dekiel (jeśli lubisz), ale ten X faktycznie niepotrzebny no i trochę pojechali z ceną, a nawet za 017 ludzie sobie słono liczą bo EoL... Cyklop kwestia gustu, mi w sumie nie przeszkadza.

Za obecną cenę bym raczej nie kupił.

 

033 będzie na pewno bardziej uniwersalny jako EDC, w razie czego na OLX jest Alpinist 017 za około 2100zł nowy, ale nie mam pewności co do źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rezerwa chodu na plus, dekiel jak dla mnie ok.

X też mi do końca nie podchodzi. Lupka mieszane uczucia.

Czy pierwotna wersja nie będzie za mała? Ten już mi się wydawał mały.

Jeśli chodzi o ceny mogę mieć:

Nowy alpinist 2300

Używany stary alpinist stan dobry 1800 zł dodatkowo zbransoleta strapcode

Nowy sarb033 1800 zł

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kazik1701

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Docelowo chce wrzucić na jubilee od strapcode i używać jako casual edc.

Mierzyłem sarb033...

 

Zegarkową kopię Rolexa chcesz wrzucić na kopię bransolety Rolexa?

Nie będziesz się czuł fałszywie? :ph34r:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkową kopię Rolexa chcesz wrzucić na kopię bransolety Rolexa?

Nie będziesz się czuł fałszywie?

 

Pierwsze słyszę że sarb033 jest kopia rolexa?

Na jubilee tak podoba mi się zarówno alpinist jak i sarb033 i nie wyglada mi to fałszywie. 1e55f8addcc1fe540240c0ab3273dd4c.jpg9fa51142fe4a28e05ab82fb24a7c5fcb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też odpiszę.

Bierz 033, albo 017

Do obu dopasujesz bransoletę Seiko od modelu SKX013.

Ta ze strapcode jest fajnej jakości, ale według mnie jest zbyt masywna (gruba).

Nowy Alpinist to już nie to samo. Dziwię, że go wypuścili. Inne wersje kolorystyczne, nich będą, ale zielony mogli zostawić w spokoju, bo tylko go sknocili.

No i są też obawy o to, że jakość wykonania jest gorsza. W wątku ogólnym Seiko, ostatnio było to poruszane.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Alternatywa to nie kopia. W zasadzie we wszystkich elementach Sarby korzystają z własnego dziedzictwa Seiko. Faktem jest że oba są zegarkami o podobnych założeniach użytkowych a co za tym idzie dużo tu równoległych. Cena robi różnicę - prestiż marki, target, materiały, mechanizmy bla bla bla.

Co nie zmienia faktu, że jak w 3-4k chcesz mieć w kolekcji fajną alternatywę OP i Explorera to 33/35 i 17 robią dobra robotę. Mam obytrzy i noszę sprawiedliwie.

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam kopia.... Kopiują, podrabiają tylko Chińczycy, w innym wypadku to W HOŁDZIE Rolexowi/Blacpainowi etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia ohydna, ma kopertę, tarczę, mechanizm, wskazówki i bransoletę  :D

 

Serio patrzysz na te dwa zegarki i wydają się one kopią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też odpiszę.

Bierz 033, albo 017

Do obu dopasujesz bransoletę Seiko od modelu SKX013.

 

Czy bransoleta strap code dedykowana do sarb033 podejdzie rośniesz do sarb017 jak w przypadku tej z skx? Mam do kupienia jubilee pod sarb033 za 270 zł nówkę.

 

Nowy Alpinist to już nie to samo. Dziwię, że go wypuścili. Inne wersje kolorystyczne, nich będą, ale zielony mogli zostawić w spokoju, bo tylko go sknocili.

No i są też obawy o to, że jakość wykonania jest gorsza.

 

Też powoli to zaczynam rozumieć i chyba szedł bym jak już w stara wersje.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co do obydwóch modeli dla mnie nie są żadna kopią, ani homarem.

 

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.pl%2Fulk%2Fitm%2F253552207028

 

Ten sprzedawca legit ? 2000 zł SARb017 i 1800 za sarb033 u niego. Może by tak oba :D

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Serio patrzysz na te dwa zegarki i wydają się one kopią?

 

Och nie, no przecież różnią się na pierwszy rzut oka. Poza tym - jak wspomniał kolega Hogg - Seiko jest japońskie. Japończycy znani są z tego, że nie kopiowali i nie kopiują.  Nie to, co Chińczycy.

 

______________

 

Ujmę to inaczej: SARB jest wtórny. Po doświadczeniach z innym homagem innego znanego zegarka nie kupiłbym go. 

Alpinist ma swój charakter.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarkową kopię Rolexa chcesz wrzucić na kopię bransolety Rolexa?

Nie będziesz się czuł fałszywie? :ph34r:

 

Nie czules sie falszywie kupujac a nastepnie recenzujac zzynke Omegi Aqua Terra autorstwa Seagulla?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174946-sea-gull-seamaster-czyli-aqua-terra-po-chi%C5%84sku/

 

Jak dla mnie jestes ostatnia osoba w tej sytuacji, ktora moze komentowac wtornosc i raczyc innych takimi stwierdzeniami jak zacytowane powyzej.

 

 

Och nie, no przecież różnią się na pierwszy rzut oka. Poza tym - jak wspomniał kolega Hogg - Seiko jest japońskie. Japończycy znani są z tego, że nie kopiowali i nie kopiują.  Nie to, co Chińczycy.

 

______________

 

Ujmę to inaczej: SARB jest wtórny. Po doświadczeniach z innym homagem innego znanego zegarka nie kupiłbym go. 

Alpinist ma swój charakter.

 

To stwierdzenie jest rzeczowe i cos wnosi - prezentujesz swoja opinie i wyjasniasz czemu uwazasz tak a nie inaczej, takie podejscie rozumiem.

 

 

 

Co do Rolexa OP vs. SARB - inne wskazowki, inne indeksy, data - brak daty, mam wymieniac dalej? Pokaz mi co w nich jest tak podobnego, ze sklaniasz sie ku stwierdzeniu iz SARB jest homage'm / kopia OP.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarb033 pozostawia uczucie niedosytu. Jest podobny do wszystkiego. W przypadku sarb017 jest przesyt przez kolor zielony, złoty i do niczego nie potrzebny kompas. Posiadałem 033,035,017 i jestem na etapie żegnania się z 035 bo 033 poszedł do ludzi. 017 ma swój charakter mimo całego hypu, który jest w całym internecie. Jeśli masz możliwość kupienia 017 z strapcode to bierz, bo to najlepsza opcja noszenia tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca legit ? 2000 zł SARb017 i 1800 za sarb033 u niego. Może by tak oba :D

 

Tak, to sprawdzony sprzedawca.

Brałem u niego chyba ze dwa razy :)

 

Jak masz kasę, to możesz wziąć obydwa.

Najwyżej jeden sprzedasz na bazarku jak nie podejdzie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam do kupienia używkę 017 ze strap code za 1650. Boje się jedynie właśnie kolorów.

 

033 mogę kupić za 1800 nowy i mam do kupienia nowy strap code jubilee Angus za 300 zł. Jednak tez obawiam się niedosytu.

 

Po posiadaniu steinharta nie chce już żadnego homage. W tych zegarkach tego nie czuje.

 

Chyba będzie niwa seria alpinist bez kompasu

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk070e3d66441831d6c056e347f3d2dfe9.jpg

Sarb033 pozostawia uczucie niedosytu. Jest podobny do wszystkiego. W przypadku sarb017 jest przesyt przez kolor zielony, złoty i do niczego nie potrzebny kompas. Posiadałem 033,035,017 i jestem na etapie żegnania się z 035 bo 033 poszedł do ludzi. 017 ma swój charakter mimo całego hypu, który jest w całym internecie. Jeśli masz możliwość kupienia 017 z strapcode to bierz, bo to najlepsza opcja noszenia tego zegarka.

To jeśli kolega posiadał je wszystkie to jestem ciekawy jaka drogę obejmie po ich sprzedaży i co jest celem zakupu ?

Mam do kupienia 017 właśnie ze strap code

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kazik1701

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz starego alpinista, będzie Pan zadowolony ;). Zdjęcie poglądowe - nadgarstek 17,5 cm

post-107333-0-47200500-1583572721_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jeśli kolega posiadał je wszystkie to jestem ciekawy jaka drogę obejmie po ich sprzedaży i co jest celem zakupu ?

Mam do kupienia 017 właśnie ze strap code

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Powiem Ci, że w moim przypadku czarny 033 nie wywoływał emocji, mimo że był najbardziej poprawny i w swojej cenie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o wykonanie. 035 ma piękną tarcze i świetnie wygląda z paskiem, podchodzi mi o wiele bardziej niż droższa konkurencja z kremowymi tarczami. Sarb017 dojrzewa i na bransolecie to chyba najlepsze edc w tym przedziale cenowym. Jeśli masz możliwość od razu kupić na Strapcode to ja bym się nie zastanawiał.

 

A co do planów..  Eterna Kontiki, ew. wyższy Christopher Ward. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czules sie falszywie kupujac a nastepnie recenzujac zzynke Omegi Aqua Terra autorstwa Seagulla?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/174946-sea-gull-seamaster-czyli-aqua-terra-po-chi%C5%84sku/

 

Jak dla mnie jestes ostatnia osoba w tej sytuacji, ktora moze komentowac wtornosc i raczyc innych takimi stwierdzeniami jak zacytowane powyzej.

 

 

Tak kolego - tak właśnie się czułem. A poczucie fałszywości narastało w miarę upływu czasu.

 

Dlatego Sea-Gull poszedł do ludzi i dlatego odradzam kupowanie "hommage'y".

 

Lepiej uczyć się na błędach moich, niż swoich  :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.