Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZicoS

Orient vs Seiko vs Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Na początku chciałem zaznaczyć, zdaję sobie sprawę, że ze względu na ilość modeli technologię i rozpiętość cenową takie porównanie jest niemożliwe a jednak chciałbym poznać wasze zdanie.

Swoją przygodę z „lepszymi” zegarkami rozpocząłem od Seiko Sportury SNAA95P1 i dalej jestem zachwycony.

Zegarek do tej pory wygląda jak nowy, szkło, bransoleta świetnie zniosły 10 lat użytkowania i jest to mój ulubiony zegarek.

Następny zegarek miał być automatem i spodobał mi się Orient CFM00002B0 w wersji z bransoletą i dokupiłem oryginalny skórzany pasek.

Pasek wytrzymał 2-3 miesiące – naturalna skóra ?

Następnie co już w ogóle mnie rozłożyło, w normalnym użytkowaniu z zegarka podczas ustawiania godziny wypadła koronka.

Zegarek wysłałem do serwisu Zodiaka, zapłaciłem 40% wartości zegarka za jego naprawę.

post-30643-0-01087700-1583396934_thumb.jpg

Kolejna kwestia to jakość wykonania, pomarańczowe elementy się ścierają a sam bezel rysuje się stosunkowo łatwo.

Nie ma porównania do Seiko.

Następnym zegarkiem był Citizen AT4007-54E i znowu powrót do świetnej jakości jak Seiko.

Pytanie czy ten model Orienta jest tak nieudany ? Zegarek na 100% oryginalny.

Wiem, że teoretycznie to trochę niższy i tańszy model ale nie kosztował 200zł a odczucia jakościowe pozostawiają dużo do życzenia.

 

Aktualnie szukam automatu do garnituru i nie ukrywam podobają mi się Orienty ale się ich boję

Czy wyższe modele na szafirze to już zupełnie inna jakość, czy ja trafiłem na „słaby” model.

Spodobał mi się Citizen NP1010-01A – automat, semi skeleton, na pasku, szafir, ma wszystko co potrzebuję a sama cena jest mocno atrakcyjna.

Czy w przedziale 1-2 tyś. zł szukać czegoś innego ? Na początku oglądałem Atlantica i Adtriaticę ale nie wiem czy w tym pułapie cenowym nie lepiej szukać w kraju kwitnącej wiśni.

Czy wszystkie skórzane paski tak szybko się zużywają – nie mam doświadczenia w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że niektóre modele tak mają. Wiadomo są gorsze i lepsze projekty/modele. W każdym razie nawiązując do Twojego pytania o garniturowca to uważam, że w tym przedziale powinieneś spojrzeć na Orient Star, Citizeny albo na Seiko z lini Presage. Może nawet Seiko SARB uda Ci się wyrwać. Jest dużo opcji i myślę, że znajdziesz coś dla siebie. Ja na Twoim miejscu szukałbym czegoś od Citizena albo Seiko, w tym drugim trzeba uważać na QC. 

 

Sam mam Citizen Stilleto, za który dałem 500 PLN używany. Eco-drive, 3 mm grubość, szafir. Bardzo polecam i uważam, że to będzie najlepszy wybór. Chyba, że musi być automat i lubisz takie cienkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Orient (FEZ09004W0) ma ponad 2 lata. Jedyny ślad użytkowania - 1 ryska na szkle. Przez 2 lata na fabrycznym pasku (ostatnio trochę zmieniałem bo pojawił się drugi zegarek z takim samym rozstawem uszu i 3 paski do niego), ale fabryczny pasek wciąż w dobrym stanie.

Do czasu kupienia drugiego zegarka (jakoś pod koniec zeszłego roku), na nadgarstku prawie codziennie. Jestem zadowolony ;)

 

820d9fb31df91bd525596be968306dcb.jpg

e93118cad80ea7ca082fa3ff0d5a59b9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocny duch czyli jest szansa, że mój egzemplarz Orienta jest jakiś pechowy a sam pasek zrobiony był z tektury.

Vonziej, który model Stilleto posiadasz ?

Swojego czasu byłem mocno napalony na AR3045-52E jako tańszą "alternatywę" Rado

Niestety aktualnie zegarek niedostępny

Nie musi być automat ale fajnie gdyby elegancki zegarek miał w sobie coś więcej.

Są jeszcze jakieś akceptowalne jakościowo zegarki  "radopodobne" ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.