Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SthLike

Zegarek z motywem górskim

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

jako, że jestem miłośnikiem gór, zaciekawiła mnie kwestia zegarków z takim, ogólnie pojętym motywem. Pomyślałem, że miło byłoby wyrażać pasję do gór, ciekawym zegarkiem na ręku. Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o elektroniki z milionem funkcji. Myślę o automatach/mechanikach, z subtelnie wplecionym motywem górskim.  Mnie udało się wyszukać dwa:

 

1. Certina DS-1 Powermatic 80 Himalaya Special Edition

Edycja „Himalaya Special Edition” upamiętnia jedną z najbardziej znaczących ekspedycji swojego czasu: pierwsze udane wejście na szczyt Dhaulagiri w 1960 roku, podczas którego wykorzystywano ekstremalnie wytrzymałe zegarki Certina. Specjalny model wyróżnia się grawerunkiem górskiego krajobrazu z podpisem „Dhaulagiri, 8167 m, 1960”, który można podziwiać przez przezroczysty dekiel.

 

2. Seiko SARB017 Alpinist

O ile pamiętam, był zrobiony z myślą o japońskich wspinaczach. Wersja sarb017 ma bajer w postaci niby kompasu, którego zasada działania jest nota bene do osiągnięcia również z każdym innym zegarkiem ze wskazówkami.

 

Czy ktoś z Koleżanek/Kolegów może podać inne propozycje takich zegarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Alpina Kukuczka.

post-34987-0-93776900-1583432881_thumb.jpg

post-34987-0-67234800-1583432887_thumb.jpg

post-34987-0-05721400-1583432936_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Montblanc 1858 Watch Collection

 

post-105425-0-37035000-1583433338_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina TOPR jeszcze jest.

Seiko landmaster.

post-55841-0-65995000-1583433490_thumb.jpg

post-55841-0-97602100-1583433647_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiths Everest. Hybryda Rolka i Smithsa które wdrapały się dawno temu na Czomolungmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmcie mnie jeszcze :lol:

Z powyższych chyba wciąż najbardziej podoba mi się Certina Himalaya. Ten motyw górski też tak najlepiej wpasowany jak dla mnie. Może aż zbyt subtelnie, bo go nie widać na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widziałem tego junkersa, ale wstępnie odrzuciłem, bo to chyba jednak chodzi bardziej o latanie, zegarek też z kategorii "aviator". Chociaż wokół góry. Ale podoba mnie się.

Podoba się, ma fajne smaczki do odkrycia. Ale chyba wolałbym coś z tradycją.

Pytasz, dlaczego? No bo tradycją nazwać niczego nie możesz. I nie możesz uchwałą specjalną zarządzić ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworze. Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem, to jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza… To jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje, od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy.

To tak jak z xicorrem. Podobał mi się ten disajjjn, ale doszedłem do wniosku, że jednak wolałbym w tej cenie nawet używkę jakiejś "tradycyjnej marki".

Edytowane przez SthLike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego junkersa, ale wstępnie odrzuciłem, bo to chyba jednak chodzi bardziej o latanie, zegarek też z kategorii "aviator". Chociaż wokół góry. Ale podoba mnie się.

 

To może Seiko, chociaż teraz ciężko do zdobycia Mt Fuji World Heritage Limited Edition

 

post-105425-0-33513300-1583434807_thumb.png

 

post-105425-0-71771100-1583434830_thumb.png

 

post-105425-0-71541900-1583434820_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnych gór, to wielka fala w Kanagawie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jako, że jestem miłośnikiem gór, zaciekawiła mnie kwestia zegarków z takim, ogólnie pojętym motywem. Pomyślałem, że miło byłoby wyrażać pasję do gór, ciekawym zegarkiem na ręku. Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o elektroniki z milionem funkcji. Myślę o automatach/mechanikach, z subtelnie wplecionym motywem górskim.  Mnie udało się wyszukać dwa:

 

1. Certina DS-1 Powermatic 80 Himalaya Special Edition

Edycja „Himalaya Special Edition” upamiętnia jedną z najbardziej znaczących ekspedycji swojego czasu: pierwsze udane wejście na szczyt Dhaulagiri w 1960 roku, podczas którego wykorzystywano ekstremalnie wytrzymałe zegarki Certina. Specjalny model wyróżnia się grawerunkiem górskiego krajobrazu z podpisem „Dhaulagiri, 8167 m, 1960”, który można podziwiać przez przezroczysty dekiel.

 

2. Seiko SARB017 Alpinist

O ile pamiętam, był zrobiony z myślą o japońskich wspinaczach. Wersja sarb017 ma bajer w postaci niby kompasu, którego zasada działania jest nota bene do osiągnięcia również z każdym innym zegarkiem ze wskazówkami.

 

Czy ktoś z Koleżanek/Kolegów może podać inne propozycje takich zegarów?

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk024gmBhDQSEneFALvCDtZXQUYXlWw:1583475340073&q=Smith+Everest&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwjpgp-pmYXoAhXmo4sKHV1ADsMQsAR6BAgIEAE&biw=1440&bih=745#imgrc=fAFdUeQO6jsuZM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie takie samo wrażenie jak ja, żę producenci nieco po macoszemu traktują ten temat? Najczęściej walą na tarczy wizerunek góry (Certina, Balticus), lub podpis słynnego wspinacza (Alpina). Brakuje mi bardziej subtelnego designu. Coś co widać doskonale w aviatorach, tam nawiązanie do lotnictwa odnajdzie każdy laik, ale jednocześnie nie wali ono po oczach. Przebłyski tego widzę w poście Satanica, w zegarach Averau: końcówka sekundnika w formie oznaczenia kolu szlaku, oznaczenie wysokości szczytu obok indeksu 8h. Sam nie wiem co jeszcze możnaby umieścić, ale po to chyba firmy zatrudniają projektantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest napisane, że elektroniki z milionem funkcji odpadają, ale ProTrek od casio nawet pasuje do motywu górskiego (chociaż jest on symboliczny) :) Taki trochę behemot wśród zegarków :)

80096162_images_12050469888.jpg

pol_pl_ZEGAREK-MESKI-CASIO-PRO-TREK-PRW-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emile Chouriet model Ice Cliff.

 

Wiele wersji, na zdjęciach przykładowe.

post-108708-0-35092200-1583584494_thumb.jpg

post-108708-0-22161900-1583584517_thumb.jpg

post-108708-0-65574600-1583584524_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez mikroice90
      Witam, wszystkich Forumowiczów,
       
      jakiś już czas przymierzam się do zakupu swojego pierwszego zegarka. Z racji dosyć dużej aktywności fizycznej w tym biegowej i górskiej zdecydowałem się na markę Suunto.
      Poniżej 3 zegarki nad którymi się zastanawiam.
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-traverse-ss022226000
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-ambit3-vertical-black-ss021965000
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-suunto-spartan-sport-wrist-hr-all-black-kwarcowy-ss022662000
       
      Pierwszy z nich posiada szafirowe szkło.
      Zastanawiam się jednak (nie mogłem znaleźć nigdzie artykułu ani żadnego materiału porównującego) czym te zegarki różnią się od siebie pod kątem oferowanych udogodnień elektronicznych. Skoro na każdy z tych zegarków możemy pobierać dostępne aplikacje sportowe (do konkretnych dyscyplin chociażby), to jakie są między nimi różnice.
       
      Proszę bardzo o opinię. 
      Szczerzę dziękuję za każdą pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.