Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariusz_J

Orient Mako 3 czy może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć!

Jestem na etapie wyboru pierwszego divera. Na chwilę obecną najbardziej podoba mi się Orient Mako 3 (decyduje to, że ma szafirowe szkiełko).

Czy możecie zaproponować jeszcze jakieś inne zegarki do rozważenia o podobnym wyglądzie? Czy może Orient wypada najkorzystniej?

Edytowane przez Mariusz_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na plus fajny wygląd szczególnie wersje z zieloną i czerwoną tarczą bardzo fajnie wypadają na żywo, ja myślałem o Orient Triton ale ostatecznie wybrałem "Mako 3 ". Nie jest zbyt duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mowa oczywiście o Orient Kamasu, bo Mako III to umowna nazwa:p Ja mam niebieskiego i jest bardzo spoko jeżeli wyrwie się go za około 1000zł.

 

Również świetnie wygląda, a wszyscy się jarają tym zielonym to wziąłem niebieskiego, był tańszy i jest mniej popularny:p Tarcza ma dokładnie taką samą charakterystykę jak zielona, ale bezel nie jest tak ciemny, więc zegarek wygląda żywiej.

 

Sam zegarek ma bardzo dobrą specyfikację, szafir, werk in-house z hackingiem, dobra praca bezela i ładne wykonanie.

 

Najsłabszym punktem jest bransoleta: pełne ogniwa, ale puste end-linki, nie jest to natomiast tragedia i można w niej spokojnie pochodzić, jest po prostu średnia, ale to zrozumiałe w tym budżecie. Ja nie mam z nią większych problemów, nawet całkiem dobrze wygląda.

 

Drugim minusem może być zakręcana koronka, z której zakreceniem wielu ludzi miało problemy sądząc po wpisach na forach.

 

W moim przypadku było podobnie, bo za pierwszym razem spędziłem z 10min próbując ją ostrożnie zakręcić i za cholerę nie chciała siąść, ale potem już nie było żadnych problemów.

 

Ja mogę Kamasu polecić w kwocie 1000zł, bo jest to jeden z najładniejszych i najlepiej zrobionych diverow w tych pieniądzach. Można jeszcze popatrzeć po microbrandach jak Helm, świetne zegarki, ale tu masz rok gwarancji i cenę około 1300zł + podatek zapewne.

 

Wrzucę jeszcze później jakieś alternatywy jak będę miał dostęp do PC.

Edytowane przez Amatsubu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz "Kamasu" ma jeszcze jeden fajny szczegół - szkiełko osadzone jest nieco niżej niż obrotowy bezel dzięki temu jest bardziej zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. Mi się podoba w wersji niebieskiej. Czytałem o tej koronce, właśnie, że są problemy z zakręcaniem i jest trochę zbyt "luzna" po odkręceniu. No i niedoskonałej bransolecie. Myślę jednak, że plusów jest znacznie więcej. W sklepie internetowym azjatyckim jest obecnie po 183 euro, więc cena atrakcyjna. Jak ogarnę paypala w najbliższym czasie (jeszcze nie używałem) to zapewne zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też spotkałem się z opiniami że luźna koronka ale w moim zegarku nic takiego nie zauważyłem... hmm jak się ktoś bawi godzinami i kręci to żadna nie wytrzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się jednak nad tritonem z bazarku za 900zł, szczególnie jak lubisz nosić na bransolecie gdyż ma pełne maskownice.Maskownice w mako prędzej czy później złapią luzy i na dłuższy czas bransoleta się nie nadaje.

Ps. i nie nie znam sprzedającego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co to znaczy pełne maskownice. Dopiero zaczynam przygodę z zegarkami.

W Mako 3 podobają mi się oznaczenia godzin, takie bardziej wydłużone. W mojej ocenie, sprawiają, że zegarek staje się bardziej uniwersalny (w porównaniu do oznaczeń kropką jak w większości diverów). Kropki dodają, moim zdaniem, bardziej sportowego charakteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koronkę ciężko było zakręcić tylko za pierwszym razem, teraz chodzi elegancko i normalnie dokręca się do końca, większych luzów również nie ma po odkręceniu. 

Triton to też dobra opcja, bransoleta lepsza i specyfikacja diver's 200 oraz wskaźnik rezerwy chodu. Na minus IMO, brzydsza tarcza i wskazówki przede wszystkim i gorsza praca bezela. 

Ja bransoletę trochę przechodzę i wrzucam nato tak czy siak, więc mi to obojętne. Możesz się zainteresować tym Tritonem w tej cenie, ale ma małe wgniecenie na bezelu. Gdybym mógł go dostać w niezłej cenie przed kupnem Kamasu, to może też bym rozważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co to znaczy pełne maskownice. 

Ogniwa, mocujące bransoletę do koperty, są wyfrezowane , a nie wytłoczone z blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za wszystkie opinie. Mi się podoba w wersji niebieskiej. Czytałem o tej koronce, właśnie, że są problemy z zakręcaniem i jest trochę zbyt "luzna" po odkręceniu. No i niedoskonałej bransolecie. Myślę jednak, że plusów jest znacznie więcej. W sklepie internetowym azjatyckim jest obecnie po 183 euro, więc cena atrakcyjna. Jak ogarnę paypala w najbliższym czasie (jeszcze nie używałem) to zapewne zamówię.

Nie jaraj się tak tą ceną. Ostatnio Vat prawie pewien.zamówię.Nie jaraj się tak tą ceną. Ostatnio Vat prawie pewien. Miałem pare diverów nowych od Orienta, a teraz mam 4 i powiem tak: jak za pierwszym razem nie spieprzysz gwintu i będziesz uważał - nie zakręcał na ręku to Ci posłuży na lata.

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Tak samo nie dokręcaj koronki na siłę, to nie gwint uszczelnia zegarek tylko oring.Wytrze się oring koronka złapie luz.

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Miszkolc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił w PL, w TimeButik dałem 1037zł za wersję na branso, a z podatkiem i cłem pewnie się już zbliżysz do tej kwoty, więc chyba lepiej kupić tu i mieć spokój. Wersję na gumowym pasku można łapać za około 900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem o zakupie Orienta Tritona niebieskiego i czekam na przesyłkę.

Mam pytanko, chcę jeszcze dokupić do niego pasek. Wstępnie wybrałem Hirsch Liberty tylko nie mogę się zdecydować na kolor, zastanawiam się pomiędzy jasnobrązowym i ciemnobrązowym.

Czy możecie podpowiedzieć, który pasek będzie bardziej pasował do mojego Tritona? Czy ten jaśniejszy z czasem zciemnieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór:)

 

Dobrze, że wybrałeś Tritona. Tylko mi się wydawało, że koronka w moim Kamasu normalnie się dokręca. Po prostu miałem fart 2 razy, dzisiaj jak odkręciłem to kompletnie nie mogę jej zakręcić, oring się w końcu wytrze i ją szlag trafi. Albo prędzej mnie:p

 

Na pewno nikomu już Kamasu nie polecę, bo zegarek ładny i dobra specyfikacja, ale szkoda nerwów i palców na niego, ta koronka to kompletna porażka. Będę próbował go zwrócić zanim coś uszkodzę, bo niestety nie da się go normalnie użytkować.

 

 

Co do pasków, ja bym wziął ciemniejszy, ale to kwestia gustu, zawsze możesz potem zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mój egzemplarz będzie w porządku.

Życzę powodzenia przy składaniu reklamacji/zwrocie.

Dzięki za wszystkie porady.

 

Dobry wybór:)

Dobrze, że wybrałeś Tritona. Tylko mi się wydawało, że koronka w moim Kamasu normalnie się dokręca. Po prostu miałem fart 2 razy, dzisiaj jak odkręciłem to kompletnie nie mogę jej zakręcić, oring się w końcu wytrze i ją szlag trafi. Albo prędzej mnie:p

Na pewno nikomu już Kamasu nie polecę, bo zegarek ładny i dobra specyfikacja, ale szkoda nerwów i palców na niego, ta koronka to kompletna porażka. Będę próbował go zwrócić zanim coś uszkodzę, bo niestety nie da się go normalnie użytkować.


Co do pasków, ja bym wziął ciemniejszy, ale to kwestia gustu, zawsze możesz potem zmienić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam nadzieję, że się uda, bo zegarek praktycznie nie nadaje się do użytku z taką koronką, absolutna masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dotarł. Koronka jest w porządku. Nie mam żadnych uwag. Jestem z zegarka mega zadowolony. To był bardzo dobry wybór. Polecam. Zegarek wygląda świetnie na grubym pasku skórzanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mariusz_J napisał:

Tak, dotarł. Koronka jest w porządku. Nie mam żadnych uwag. Jestem z zegarka mega zadowolony. To był bardzo dobry wybór. Polecam. Zegarek wygląda świetnie na grubym pasku skórzanym

 

Serdeczne dzięki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.