Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wosiu24

chodzik dwuwagowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawy i konserwacji... liczyłeś długość wahadła z przekładni chodu? Policz ilość zębów wieńców kół przekładni chodu oraz ilości zębów ich zębników. Zapisz po kolei dla każdego koła: wieniec i zębnik  od koła wychwytowego do wieńca koła minutowego, potem podstawimy do wzoru na ilość wahnięć na godzinę, a z tego wyjdzie nam już długość zredukowana wahadła... bo skąd wiesz, że ma mieć metrowe wahadło?

ok wylicze wszystkie zeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wylicze wszystkie zeby

i tak1 kolo wychwytowe ma 30zebow  2, 75 zebow zebnik 8 na nim 3,72 zeby zebnik 8 4, kolo posrednie144zeby zebnik 10 i 5 na bebnie 147zebow z przodu na plycie na kole godzinowym 74 zeby na minutowym 42 ina najmniejszym 40 ina ni zebnik 6 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten wzór pasuje do 2 bębnów.


post-6402-0-16967700-1585768097.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam się liczy tylko od wychwytowego do wieńca minutowego. Wg tabeli wychodzi około 540 mm, zaraz policzę dokładnie. Długość wahadła wychodzi 545,4 mm. Zegar może pochodzić z jakiegoś stałego wyposażenia wnętrza, czy to z boazerii czy obudowy sztukateryjnej...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, zegar chodzi na wahadle półmetrowym. Wniosek... nie dobrano właściwego wahadła, a nie, że tam impulsu nie ma czy coś... wink.png


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, o Mistrzu... racja - nie ma tam "cóś tego"... panie ...   :ph34r:

Ps. to jaka rezerwa chodu (zakładając typową konstrukcję skrzyni) będzie miał ten zegar ? Zakładam że nie trafi do dwumetrowej ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, o Mistrzu... racja - nie ma tam "cóś tego"... panie ...   :ph34r:

Ps. to jaka rezerwa chodu (zakładając typową konstrukcję skrzyni) będzie miał ten zegar ? Zakładam że nie trafi do dwumetrowej ...

Witam na wachadle polmetrowym tez nie chodzi wagi po 5kg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym wachadle nie będzie chodził...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zegarmistrz musi ocenić... ale podejrzewam, że wreszcie kolega musi sprawdzić jak poprawnie pisze się "wahadło"...


No jasne, o Mistrzu... racja - nie ma tam "cóś tego"... panie ...   :ph34r:

Ps. to jaka rezerwa chodu (zakładając typową konstrukcję skrzyni) będzie miał ten zegar ? Zakładam że nie trafi do dwumetrowej ...

Wg. mnie to nie jest zegar ze skrzyni wiszącej, a nawet stojącej...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, gdyby był w dobrym stanie, chodziłby i na tym półmetrowym.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Krzysiu wiem  :blink:  :blink:  :D  "wierzowy" .

A ...  "cóś" jednak z mechanizmem nie teges ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wyrobienia łożysk przekładni napędu, więc dokładanie wagi, powoduje IMO większe siły powodujące zacieranie się kół... Trzeba wytulejować łożyska, wyczyścić i nasmarować mechanizm i powinno być dobrze...


Ok, Krzysiu wiem  blink.png  blink.png  biggrin.png  "wierzowy" .

A ...  "cóś" jednak z mechanizmem nie teges ...

A Tobie Lesiu pasują błędy ortograficzne w tych samych słowach, gdy kilkanaście lat jest tu wpisywane słowo "wahadło"? Dobra ch... nie moja sprawa... Bartek weźmie w ręce i naprawi, tylko żeby tanio nie robił...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No NIE PASUJĄ, choć jestem dyslektykiem i trudno mi je zauważyć. Prędzej słyszę różnicę H dźwięcznego i i CH głuchego ( np. HUTA i CHLEB)...

Ale tak miedzy bogiem a prawdą to wypominanie na forum takich błędów też nie jest teges ... (teraz też nie czuje komfortu psychicznego pisząc te słowa ... ale pewnie mi wybaczysz  :P)   


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od bledow ortograicznych razace jest dla mnie zarozumialstwo i  brak kultury .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No NIE PASUJĄ, choć jestem dyslektykiem i trudno mi je zauważyć. Prędzej słyszę różnicę H dźwięcznego i i CH głuchego ( np. HUTA i CHLEB)...

Ale tak miedzy bogiem a prawdą to wypominanie na forum takich błędów też nie jest teges ... (teraz też nie czuje komfortu psychicznego pisząc te słowa ... ale pewnie mi wybaczysz  :P)   

na lozyskach nie widze aby byly luzy bez wahadla chodzi dobrze nie zatrzymuje sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy1234, daleko mi do udzielania jakichkolwiek porad zegarmistrzowskich, bo sam niewiele umiem ale nawet Koledzy Mistrzowie , tak na odległość , bez zdjęć , filmików albo innych form wizualizacji niewiele, myślę pomogą. Są takie chwile że trzeba albo się poddać albo wybrać zawód zegarmistrza ... i zacząć terminować. Przez rok delikwenta czeka parzenie kawy i zamiatanie warsztatu co godzinę  ... a i zakupy dla "zegarmistrzowej" .  ;)  :ph34r:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy maturalnej z języka polskiego popełniłem trzy błędy ortograficzne. Długo ponoć deliberowano, czy jej walory "literackie" wystarczą, bym nie otrzymał "pały". Jakoś mi się upiekło. To tak tytułem wstępu, by pokazać że daleko mi do ideału. Ale, do licha, na forum zegarowym kilka słów (wyrazów?) bezwzględnie należy pisać poprawnie. Wahadło się do nich zalicza.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od bledow ortograicznych razace jest dla mnie zarozumialstwo i  brak kultury .

Zgadzam się w pełni... To jest okropne... Odnośnie zegarmistrzów... jestem w kontakcie z kolegami z różnych stron kraju i powiem Wam, że wygląda na to, że około połowa warsztatów nie przetrwa tej wirusowej zawieruchy...

Czy jerzy1234 rozmontował mechanizm i wyczyścił go oraz przesmarował?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupów dla Zegarmistrzowej bym teraz nie ryzykowała... Można zdrowie stracić, a i rodzinę Mistrza tegoż pozbawić.

Zamiatanie warsztatu jeszcze jako tako ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w związku z koniecznością siedzenia w domu, kolega jerzy1234 wyczyści mechanizm, pomożemy... Sam jestem ciekaw czy to tylko kwestia zanieczyszczeń i braku smarowania...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy maturalnej z języka polskiego popełniłem trzy błędy ortograficzne. Długo ponoć deliberowano, czy jej walory "literackie" wystarczą, bym nie otrzymał "pały". Jakoś mi się upiekło. To tak tytułem wstępu, by pokazać że daleko mi do ideału. Ale, do licha, na forum zegarowym kilka słów (wyrazów?) bezwzględnie należy pisać poprawnie. Wahadło się do nich zalicza.

 

Piotrze,

wiedziałem, że coś mamy wspólnego...

sposób zaliczenia matury z polskiego... 

:D  B)  :ph34r:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni... To jest okropne... Odnośnie zegarmistrzów... jestem w kontakcie z kolegami z różnych stron kraju i powiem Wam, że wygląda na to, że około połowa warsztatów nie przetrwa tej wirusowej zawieruchy...

Czy jerzy1234 rozmontował mechanizm i wyczyścił go oraz przesmarował?

tak mechanizm byl rozmontowany wyczyszczony nawet zwiekrzylem mu bebny  z 35mm na 45mm a czy napewno wahadlo musi miec 55cm

post-82438-0-86511800-1585910779_thumb.jpg

Edytowane przez jerzy1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu na swiecie nie przetrwa tego co sie teraz dzieje.

Firma w ktorej pracuje dziala od 50 lat((ja pracyje w niej 15 lat) ale nie ma pewnosci ze przetrwa to wszystko.

Na razie wszyscy czekaja jak dlugo to bedzie trwalo..Wiekszosc siedzi w domu i nie pracuje,na razie do swiat jest przerwa.

Jestem w lepszej sytuacji od rodakow w Polsce poniewaz dostaje od rzadu UK 80% wynagrodzenia podstawowego.

Kase wyplaca pracodawca ,my nie musimy nic wypelniac.Pracodawca otrzyma kase od rzadu.

Czesto tesknie za zyciem z Polski ale w takich chwilach ciesze sie ze jestem poza Polska.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększenie średnicy bębnów owszem zwiększy siłę napędu ale redukuje rezerwę chodu.

Trzeba zacząć od kotwicy. Sprawdzić jej stan techniczny. Trochę mnie niepokoi ta sztukowana oś minutowa, może mieć bicia

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.